اخبار ارز دیجیتال

سیستم جدید اوراکل برای کمک به DApps برای بازیابی میلیون ها دلار از دست رفته در MEV

اوراکل‌های دارای OEV حق استخراج ارزش زنجیره‌ای را به همان جست‌وجوگران شخص ثالثی که در فضای بلاک پیشنهاد داده‌اند، به حراج می‌گذارند.

هدف سیستم جدید اوراکل بازپرداخت هزینه های اضافی پرداخت شده توسط کاربران برنامه های غیرمتمرکز (DApp) به استخراج کنندگان به نام حداکثر ارزش قابل استخراج (MEV) است. این حداکثر مقداری است که یک ماینر می تواند از یک تراکنش متحرک هنگام تولید بلاک در شبکه بلاک چین استخراج کند.

MEV را می توان به عنوان حداکثر مقداری که می توان از تولید بلوک فراتر از پاداش استاندارد بلوک و هزینه گاز استخراج کرد، تعریف کرد. متشکل از هزینه های آربیتراژ و تسویه حساب و غیره، MEV می تواند به میلیون ها دلار برسد و اغلب توسط تولیدکنندگان بلوک استخراج می شود.

یک سیستم اوراکل جدید به نام Oracle Extractable Value (OEV) وعده می دهد که آن را تغییر دهد و درآمد اضافی را به DApps بازگرداند تا اشخاص ثالث یا تولیدکنندگان را مسدود کند. ارائه‌دهنده خدمات اوراکل غیرمتمرکز Web3، API3، مفهوم OEV را ارائه کرد که نوید ارائه یک جریان درآمد اضافی را برای پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌دهد.

در حالی که روش سنتی استخراج MEV شرکت در مزایده‌های بلاک‌اسپیس است که اغلب توسط اشخاص ثالث یا تولیدکنندگان بلوک انجام می‌شد، اوراکل‌های دارای OEV، حراج‌هایی را به‌صورت زنجیره‌ای و زنجیره‌ای برگزار می‌کنند. به همان جستجوگران شخص ثالث.

بوراک بنلیگیرای، رهبر تیم فنی هسته API3، در گفتگو با کوین تلگراف در مورد نحوه عملکرد اوراکل های OEV و اینکه چگونه می توانند به اکوسیستم DeFi کمک کنند، به کوین تلگراف گفت:

“حراج OEV خارج از زنجیره انجام می شود، به این معنی که حتی اگر ارزش زیادی استخراج شود، قیمت گاز تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. علاوه بر این، درآمد حاصل از حراج های blockspace توسط اعتبارسنجی بلوک ادعا می شود، درآمد OEV dApps است که ایجاد می کند. آنها.»

داده های Flashbot نشان می دهد که تولیدکنندگان بلاک حدود ۶۵۳ میلیون دلار در MEV درآمد داشته اند. Flashbot ها موجودیت های متمرکزی هستند که به استخراج شفاف و کارآمد MEV اختصاص یافته اند.

مربوط: ربات MEV یک میلیون دلار درآمد دارد اما پس از یک ساعت همه چیز را به دست هکرها از دست می دهد

فیدهای داده با قابلیت OEV درآمد حاصل از این حراج ها را به DApp هایی که در وهله اول ارزش تولید می کنند، برمی گرداند. یک فید داده با قابلیت OEV نه تنها به شما کمک می کند MEV خود را دریافت کنید، بلکه با به روز رسانی آن دقیقاً در زمانی که به آن نیاز دارید، آن را به حداقل می رساند و به آستانه انحراف صفر دست می یابد.

خدمات اوراکل OEV در بسیاری از شبکه‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) از جمله اتریوم، Polygon، Arbitrum، Optimism، BNB Chain، Avalanche، Milkomeda و Fantom در دسترس هستند.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا