اخبار ارز دیجیتال

گزارش جدید OECD از «مهندسی مالی» معیوب و ناقص Crypto Winter درس می گیرد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به کمبود مقررات و حمایت از مصرف کننده خرده فروشی در یک محیط تجاری بسیار پیچیده پی برد.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) زمستان کریپتو را در یک مقاله سیاستی جدید با عنوان «درس هایی از زمستان کریپتو: دیفای در مقابل سِفای» که در ۱۴ دسامبر منتشر شد، تحلیل کرده است. من نقش “مهندسی مالی” را در مشکلات فعلی صنعت می بینم و چیزهای زیادی وجود دارد که دوست ندارم.

مقاله ای از OECD، یک نهاد بین دولتی با ۳۸ کشور عضو که به توسعه اقتصادی و تجارت جهانی اختصاص داده شده است، بر رویدادهای سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ تمرکز دارد و “فقدان تدابیر لازم برای عدم رعایت” را محکوم می کند. ارائه فعالیت‌های مالی تنظیم‌شده» و این واقعیت که «برخی از این فعالیت‌ها ممکن است خارج از چارچوب نظارتی موجود در برخی حوزه‌های قضایی باشد».

این گزارش خاطرنشان می‌کند که شرکت‌کنندگان نهادی بازار سریع‌تر از سرمایه‌گذاران فردی که ممکن است حتی با سقوط بازار به سرمایه‌گذاری ادامه داده‌اند، موقعیت‌های خود را کاهش دهند. برای مثال، سرمایه‌گذاران TerraUSD (UST) «تعداد کمی ماهیت چرخه‌ای و بازگشتی به اصطلاح استیبل کوین‌ها را بدون ارزش ملموس درک کردند.» از سوی دیگر، اتصال بالا باعث سرایت در سراسر صنعت شده است.

زمستان کریپتو همچنین «اشکال جدیدی از مهندسی مالی» را به نمایش گذاشته است که بر بازارها تأثیر منفی گذاشته است. بر اساس این گزارش:

«توسعه‌هایی مانند سهام‌داری نقدینگی و ایجاد مشتقات با پشتوانه دارایی‌های قفل‌شده غیرنقدی، خطرات تبدیل نقدینگی شدید و عدم تطابق سررسید ایجاد می‌کند. در بازار دارایی های کریپتو “

در این گزارش آمده است که بسیاری از این شیوه‌ها از «ترکیب‌پذیری» DeFi، یعنی توانایی ترکیب قراردادهای هوشمند برای ایجاد محصولات جدید ناشی می‌شوند و این عمل بی‌وقفه ادامه دارد.

نویسندگان وارد تقسیم CeFi/DeFi در ارزهای دیجیتال شدند و خاطرنشان کردند که در حالی که DeFi در نیمه اول سال جاری “بدون هیچ مشکلی” کار می کرد، انحلال خودکار DeFi می تواند نوسانات بازار را افزایش دهد. CeFi و DeFi در یک اکوسیستم متمرکز به شدت به هم مرتبط هستند.

مرتبط: OECD چارچوبی را برای مبارزه با فرار مالیاتی بین‌المللی با استفاده از دارایی‌های دیجیتال منتشر می‌کند

ما نقص های بیشتری در DeFi پیدا کردیم. این گزارش به شکست اوراکل در طی فروپاشی اکوسیستم Terra می پردازد که فرصت هایی را برای بهره برداری در برخی صرافی ها ایجاد کرد. به دلیل تفاوت در دسترسی به اطلاعات، پلتفرم های DeFi و CeFi به طور قابل توجهی در طول آن بحران رفتار متفاوتی داشتند. در این گزارش آمده است:

“بازارهای CeFi و DeFi در بازارهای صعودی عملکرد خوبی دارند.”

در این گزارش بر نیاز به سرمایه گذاران خرده فروشی تحصیل کرده تاکید شده است. در این بیانیه آمده است: «اگر اطلاعات کافی در مورد ریسک‌ها توسط فعالان بازار ارائه نشود، سیاست‌گذاران می‌توانند به سرمایه‌گذاران، به‌ویژه سرمایه‌گذاران فردی، از افزایش ریسک‌های چنین فعالیت‌هایی هشدار دهند.» او افزود که بحران در بازار ارزهای دیجیتال احتمالاً به بازارهای سنتی سرایت خواهد کرد. با توسعه صنعت، نیاز به هماهنگی بین المللی است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا