اخبار ارز دیجیتال

نیوجرسی دستور توقف علیه سه کلاهبردار «قصاب» را اجرا می کند

این مجرمان سایبری از طریق اپلیکیشن‌های دوستیابی مانند Tinder به جستجوگران عاشقانه دسترسی پیدا می‌کنند و آنها را متقاعد می‌کنند که در طرح‌های سرمایه‌گذاری تقلبی در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

دپارتمان اوراق بهادار نیوجرسی به سه اپراتور وب سایت دستور داده است که از اغوا کردن قربانیان عاشقانه به سمت طرح های سرمایه گذاری جعلی ارزهای دیجیتال خودداری کنند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ۳ فوریه از سوی متیو پلاتکین، دادستان کل نیوجرسی، سه شرکتی که دستور توقف و توقف را دریافت کردند، Meta Capitals Limited، Crestrademining Limited و Forex Market Trade بودند.

هر سه شرکت ادعا می‌کردند که پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال هستند و سعی می‌کردند قربانیان را فریب دهند تا از معاملات «معامله‌گران حرفه‌ای» کپی کنند تا به سودهای کلان دست یابند.

اما برای استخدام آنها در طرح های خود، این شرکت ها اغلب به جستجوگران عاشقانه در برنامه های دوستیابی آنلاین مانند Tinder مراجعه می کنند و آنها را از طریق کلاهبرداری های به اصطلاح “کشتار خوک ها” جذب می کنند.

“کشتار خوک ها” کلاهبرداری است که در آن مجرمان سایبری از رسانه های اجتماعی برای تماس با قربانیان، تحریک روابط عاشقانه و جلب اعتماد آنها استفاده می کنند و سپس آنها را به سمت طرح های سرمایه گذاری تقلبی در ارزهای دیجیتال می کشانند.

پلاتکین گفت که سخت کار می کند تا از گرفتار شدن ساکنان نیوجرسی در تقلب در سرمایه گذاری جلوگیری کند.

این کلاهبرداران با قربانیان خود رفاقت برقرار می‌کنند تا هرچه بیشتر از این افراد پول جمع کنند و نوید بازگشت سرمایه‌هایشان را می‌دهند.»

پلاتکین افزود: «ما شبانه روز برای محافظت از قربانیان این نوع کلاهبرداری کار می کنیم و به این کلاهبرداران نشان می دهیم که قوانین ما در فضای مجازی نیز اعمال می شود.

کری فیث، سرپرست معاونت امور مصرف کنندگان، همچنین امیدوار است که این اقدام اجرایی “تعقیب کلاهبردارانی که اعتماد مردم را به دام می اندازند” را آشکار کند.

این سرکوب زمانی رخ می دهد که اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) گزارش می دهد که تقریباً ۴۳۰۰ قربانی در سال ۲۰۲۱ در مجموع ۴۲۹ میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری قصابی ضرر خواهند کرد. آمار سال ۲۰۲۲ هنوز منتشر نشده است.

امی کوپلتون، کمیسر اوراق بهادار، پیشنهاد می کند که کلاهبرداری قصابی برای کلاهبرداران به خوبی کار می کند.

حتی باهوش‌ترین سرمایه‌گذار هم می‌تواند به سختی متوجه یک کلاهبرداری شود، اگر این کلاهبرداری توسط شخصی انجام شود که علاقه‌ای عاشقانه به او دارید.

مربوط: پیمایش در دنیای کریپتو: نکاتی برای جلوگیری از کلاهبرداری

آژانس گفت که مشخص شد شرکت تعلیق شده با ارائه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده، قانون اوراق بهادار نیوجرسی را نقض کرده است.

علاوه بر این، Meta Capitals Limited و Cresttradefining Limited نیز به عنوان دلال-فروشندگان ثبت نشده فعالیت می کنند.

کلاهبرداری قصابی منحصر به ایالات متحده نیست.

یک نظرسنجی اخیر که توسط سرویس روزنامه‌نگاری تحقیقی بریتانیا در ۲۹ ژانویه انجام شد، نشان داد که از ۱۶۸ شرکت ارزی که به نظر می‌رسد در کلاهبرداری دست دارند، حدود نیمی از آنها در کلاهبرداری‌هایی شبیه به کشتار خوک دست داشته‌اند.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا