اخبار ارز دیجیتال

نیوهمپشایر می‌تواند جایگزینی برای شرکت‌های رمزارز در حال حرکت به باهاما باشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک کمیسیون ایالتی توصیه کرده است که نیوهمپشایر منطقه خاکستری را که در حال حاضر توسط شرکت‌های ارزهای دیجیتال اداره می‌شود حذف کند.

مجلس قانونگذاری نیوهمپشایر در صورت پیروی از توصیه های کمیسیون منصوب شده توسط فرماندار کریس سونونو، آماده تبدیل شدن به یک رهبر ملی در ارزهای دیجیتال است. این توصیه یک چارچوب قانونی برای مشاغل بلاک چین و ارزهای دیجیتال در داخل ایالت ایجاد می کند، شفافیت و اطمینان را برای کارآفرینان و تنظیم کننده ها فراهم می کند، در حالی که به تنظیم کننده های فدرال و اعضای کنگره اجازه می دهد از دردسرهایی که می خواهند بر صنعت تحمیل کنند اجتناب کنند. از قوانین ویژه تقریبا بی معنی در . قانون پیشنهادی همچنین از مصرف کنندگان، سپرده گذاران و سرمایه گذاران محافظت می کند.

کسب و کار بلاک چین در حال حاضر در یک منطقه خاکستری قانونی در ایالات متحده وجود دارد. کنگره راهنمایی های کمی برای تنظیم کننده ها ارائه کرده است که باعث سردرگمی و مشکل در حفظ انطباق می شود. این باعث افزایش هزینه های غیر ضروری می شود و می تواند باعث شود شرکت ها برعکس عمل کنند. مسئولیت تنظیم مشاغل بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا تقسیم می شود.

این نهادها موارد مختلفی را تنظیم می کنند، اما رویکردهای متفاوتی نیز دارند و حتی مشخص نیست که کدام یک اولویت دارد و جابجایی اشخاص حقوقی از ایالات متحده به کشورهای کمتر تحت نظارت. برمودا، باهاما، آنتیگوا، باربودا و مالتا سایت های محبوب فراساحلی هستند.

مربوط: آنچه طلبکاران می توانند از ورشکستگی پیدایش انتظار داشته باشند و دیگران چه چیزی می توانند بیاموزند

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase سال گذشته گفت که عدم قطعیت نظارتی باعث ۹۵ درصد معاملات فراساحلی شده است. او در توییتی نوشت: «مجازات شرکت‌های آمریکایی… معنایی ندارد. Circle صرافی خود را در سال ۲۰۱۹ به برمودا منتقل کرد و Fidelity Investments مجبور شد در سال ۲۰۲۱ صندوق بیت کوین قابل معامله در کانادا را ارائه دهد. پریان بورینگ، رئیس اتاق دیجیتال نیز دلیل برون‌شور شدن را به عدم قطعیت نسبت داد و اظهار داشت: بالای سر آنها یک منطقه خاکستری از اجرای قانون احتمالی است. ”

چارچوب نیوهمپشایر آن منطقه خاکستری را حذف می کند و قوانینی را برای نحوه برخورد تنظیم کننده ها با دارایی های دیجیتال به عنوان اوراق بهادار، کالاها یا ارزها، قوانین ضد پولشویی (AML) و کلاهبرداری تعیین می کند. مقامات برای حفظ مشاغل رمزنگاری کار خود را کاهش خواهند داد. خارج از کارائیب، اما قوانین جدید ممکن است سرمایه گذاران ریسک گریز بیشتری را جذب کند، بنابراین استارت آپ های جدید ممکن است سود داشته باشند.

۱۰ ایالت برتر با بیشترین درصد افراد صاحب ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱. منبع: Coinbase

اختلال و عدم اطمینان فقط برای یک صنعت در حال رشد بد نیستند. قوانین سختگیرانه‌ای که آژانس‌های فدرال و اعضای کنگره می‌خواهند وضع کنند، می‌توانند حتی بدتر باشند. آنها صنعتی را اژدر می کنند که تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد دارد، نه فقط کسانی که دوج کوین (DOGE) یا تصاویر میمون ها را معامله می کنند. به عنوان مثال، برخی از شرکت‌ها از دفتر کل بلاک چین برای توکن کردن املاک استفاده می‌کنند تا به مردم کمک کنند بدون پیش‌پرداخت هنگفت و هزینه‌های ماهانه وام‌های سنتی، صاحب خانه شوند. به عبارت دیگر، خفه کردن صنعت بلاک چین با یک گهواره به منافع آمریکا نیز آسیب می‌رساند. دلار آمریکا ارز ذخیره جهان است. با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال و جلب توجه بیشتر دولت های خارجی، کاهش صنایع داخلی می تواند قدرت نرم ما را از بین ببرد.

تا حدی، بسیاری از سردرگمی ها ناشی از سوء ظن در مورد ارزهای دیجیتال است. چندین پرونده پرمخاطب که منجر به اتهامات جنایی شده است، مانند بازار جاده ابریشم و FTX، این تصور را ایجاد کرده است که ارزهای دیجیتال صرفاً برای «وب تاریک»، طرح‌های پونزی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شوند. بنابراین، مشاغل تجاری در کشور نسبت به بانک ها و سایر مشاغل به مقررات و نظارت بیشتری نیاز دارند. با این حال، همانطور که کمیسیون اشاره کرد، واقعیت این است که جرایم مالی مربوط به ارزهای سنتی و شرکت‌ها در حال افزایش است. (از سال ۲۰۱۶، ولز فارگو بیش از ۷ میلیارد دلار جریمه و تسویه حساب مربوط به تخلفات را پرداخت کرده است.)

برای قرار دادن کسب و کارهای مبتنی بر بلاک چین بر روی یک پایه قانونی مناسب، کمیسیون سه توصیه اصلی ارائه کرد: کنگره باید قوانین مربوطه مانند کد تجاری یکنواخت، قوانین اوراق بهادار ایالتی و قوانین بانکداری ایالتی را به روز کند.

مربوط: آیا روسای جمهور برزیل و آرژانتین در مورد ارزهای دیجیتال شنیده اند؟

نگرانی دیگری که به متمایز کردن نیوهمپشایر از تنظیم‌کننده‌های فدرال بدبین کمک می‌کند، تعهد آن به حریم خصوصی و مالکیت خصوصی است. کمیسیون گفت: قانون پیشنهادی شبکه اجرای جرایم مالی از موسسات مالی از شناسایی هویت افراد درگیر در معاملات ارزهای دیجیتال جلوگیری می کند، فقط به این دلیل که ارزهای دیجیتال می توانند برای تامین مالی جرایم و تروریسم استفاده شوند. تراکنش‌ها، اما به خودی خود آسیب‌پذیری ایجاد می‌کند که مجرمان سایبری می‌توانند از آن سوءاستفاده کنند و اطلاعات شخصی را بدون نظارت باقی بگذارند.

کمیسیون گفت: «همانطور که مؤسسات مالی یا ارائه دهندگان خدمات پولی بستری را برای ارائه خدمات ارزهای دیجیتال به مشتریانی که صاحب ارزهای دیجیتال هستند، فراهم می کنند، این نهادهای متمرکز نیز باید مشمول همان نیاز باشند.» وجود دارد. [Bank Secrecy Act] BSA/AML یک قانون به عنوان یک مؤسسه مالی است که به مشتریان به صورت نقدی خدمات ارائه می دهد… قبل از اینکه رژیم BSA/AML بار بیشتری را بر تجارت خدمات ارزهای دیجیتال تحمیل کند، به استاندارد بسیار بالایی از اثبات نیاز است. ”

اندرو همینگوی، مدافع ارزهای دیجیتال نیوهمپشایر و رهبر سیاست Tron DAO، کار این کمیته را تایید می کند. او در ایمیلی به من گفت: «روح «آزادی برای زندگی یا مردن» در نظرات و توصیه‌های کمیسیون مشهود است. این اخلاق همچنین با اخلاق ارزهای دیجیتال همخوانی دارد.

پولشویی جرمی جدی است، اما منحصر به ارزهای دیجیتال نیست. مقامات مجری قانون می گویند شفافیت بلاک چین جلوگیری از استفاده از ارزهای دیجیتال را آسان تر می کند. اگر نیوهمپشایر توصیه‌های کمیسیون را اجرا کند، به یک رهبر در اقتصاد دارایی‌های دیجیتال تبدیل می‌شود و آژانس‌های فدرال و قانون‌گذاران را برای انجام درست آن راهنمایی می‌کند.

برندن کاکرین او که یکی از شرکای YK Law LLP است، با تمرکز بر مسائل بلاک چین و ارزهای دیجیتال، بلاک چین، ارز دیجیتال و حقوق را به عنوان استاد کمکی در دانشکده حقوق دانشگاه سافولک تدریس می کند. او همچنین مدیر و بنیانگذار CryptoCompli است، یک استارت آپ متمرکز بر نیازهای انطباق کسب و کارهای ارزهای دیجیتال.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Brendan Cochrane

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا