اخبار ارز دیجیتال

مقررات جدید کانادا در مورد پلتفرم های معاملاتی کریپتو فضای کمی برای استیبل کوین ها باقی می گذارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اداره اوراق بهادار کانادا برای دومین بار پس از آشفتگی در سال 2022، شرایط ثبت نام برای مبادلات ارزهای دیجیتال را تشدید کرده است.

اداره اوراق بهادار کانادا (CSA) در 22 فوریه اخطاریه ای صادر کرد که در آن تعهدات جدید مورد انتظار پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال (CTP) که به دنبال ثبت در کانادا هستند، ارائه کرد. CTP در حال ورود به نسخه جدیدی از واحد پیش ثبت نام (PRU) است که یک سند الزام آور قانونی است. تنظیم‌کننده‌های اصلی با CTP‌های ثبت‌شده در رابطه با انطباق با انتظارات جدید تماس خواهند گرفت.

CSA نوشت: تعهدات جدید از سرمایه گذاران در پرتو یک رشته ورشکستگی CTP در سال 2022 محافظت می کند. تعهد جدید به موضوعاتی از جمله تفکیک دارایی، اهرم، تعیین سرمایه، شفافیت و موارد دیگر می پردازد. اعلان‌هایی که در آن فضای بسیار بیشتری صرف شده است:

«ممنوعیت خرید یا سپرده گذاری دارایی های رمزنگاری مبتنی بر ارزش (که معمولاً به آنها استیبل کوین گفته می شود) توسط CTP از طریق قراردادهای رمزنگاری بدون رضایت قبلی CSA.»

در این اطلاعیه آمده است: «CTP از اجازه دادن به مشتریان کانادایی برای انعقاد قراردادهای رمزنگاری برای خرید یا فروش دارایی‌های رمزنگاری که خود اوراق بهادار و/یا مشتقات هستند، منع شده است. […] کارکنان معتقدند که دارایی‌های رمزنگاری با پشتوانه فیات معمولاً با تعریف «امنیت» و/یا با تعریف «مشتقات» در برخی حوزه‌های قضایی مطابقت دارند. CSA «انتظار ندارد رضایت» برای انواع دیگر استیبل کوین‌ها، مانند استیبل کوین‌های الگوریتمی ارائه کند.

با این وجود، ممکن است استثنائاتی توسط CSA به صورت کتبی ایجاد شود. در اطلاعیه آمده است: […] به عنوان نقطه ورود برای سپرده گذاری دارایی ها به یک CTP، برای تجارت سایر دارایی های کریپتو، به عنوان ذخیره ارزش در طول نوسانات بازار کریپتو، یا برای جلوگیری از تبدیل دارایی های کریپتو به ارز فیات، یا […] به عنوان وسیله پرداخت ”

مرتبط: Crypto.com پس از ممنوعیت OSC، USDT کاربران کانادایی را حذف می کند

Coinsquare، یک CTP ثبت شده در کانادا، استیبل کوین های USD Coin (USDC) و Dai (DAI) را در میان 40 محصول در زمان نگارش فهرست می کند.

CSA سازمان چتر نظارتی استانی کانادا است. اطلاعیه 22 فوریه دومین به روز رسانی سند بود که در ماه اوت معرفی شد.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا