اخبار ارز دیجیتال

متریک معیار جدید بیت کوین می گوید 20000 دلار بیت کوین اکنون “بسیار ارزان” است

بیت‌کوین تنها یک بار برای هش‌کردن به این میزان ارزشمند بوده است، و آن هم مدت‌ها قبل از بالاترین رکورد آن در سال 2017.

یک شاخص ساده اما پیچیده قیمت بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح خود در سال 2017 بازگشته است.

مانند دریافت کردم به گفته خالق آن، چارلز ادواردز، مدیرعامل مدیر دارایی Caprior، معیار بیت کوین در حال حاضر در دومین پایین ترین سطح خود قرار دارد.

خط کش به دومین پایین ترین رکورد تاریخ می رسد

از آنجایی که معیارهای زنجیره‌ای برای رسیدن به پایین ماکرو کلاسیک BTC/USD همگرا می‌شوند، نامزد جدید پیشنهاد می‌کند که بیت‌کوین حتی بیش از حد معمولی که فکر می‌کنند، بیش از حد فروش است.

معیار بیت کوین نسبت ارزش بازار بیت کوین به نرخ هش را اندازه گیری می کند. مقایسه این دو معیار اساسی بینش قیمتی مهمی را ارائه می دهد.

همانطور که ادواردز توضیح می دهد، هر چه ارزش کمتر باشد، بیت کوین «ارزان تر» است و نرخ هش بیشتری برای تضمین سکه با قیمت پایین تر اعمال می شود.

او هشدار می دهد که این “توصیه سرمایه گذاری نیست”، اما برای خریداران بالقوه منطقی است.

نرخ هش شبکه بیت‌کوین در حال حاضر نزدیک به بالاترین حد خود است و قیمت آن نسبت به آخرین رکورد تاریخی که در نوامبر 2021 مشاهده شد، حدود 75 درصد کاهش یافته است.

ادواردز می‌گوید: «امروز، شاخص بیت‌کوین دومین پایین‌ترین میزان در تاریخ بیت‌کوین است.

این بدان معناست که بیت کوین از نظر نسبی بسیار ارزان است، با توجه به میزان انرژی مورد استفاده در قوی ترین شبکه های کامپیوتری جهان.

نمودار حاشیه نویسی معیار بیت کوین.منبع: چارلز ادواردز / توییتر

هشریت بیت کوین ادامه دارد

Yardstick مفهوم اثبات کار (PoW)، الگوریتم استخراج شبکه بیت کوین و توانایی ذخیره و رشد ارزش در طول زمان بر اساس فعالیت تولید را در خود جای داده است. کتاب برجسته استاندارد بیت کوین نوشته آکادمیک Cyphedian Amos بر این ایده تمرکز دارد.

مرتبط: «پایین دوبل» بیت کوین گاوها را هیجان زده می کند زیرا سیگنال NVT حرکت های بزرگ را پیش بینی می کند

از سوی دیگر، بازار صعودی سال‌های 2013 و 2017 شرایطی را ایجاد کرد که برخلاف سناریوی فعلی، قیمت‌ها نسبت به کارهای انجام شده بالا بود.

در سال 2021، زمانی که بیت کوین به ترتیب در آوریل و نوامبر دو برابر شد، چندین جهش را شاهد بودیم، اما هیچ کدام به اندازه قله های قبلی نبود.

نمودار معیار بیت کوینمنبع: Glassnode

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، استخراج کنندگان بیت کوین تحت استرس قابل توجهی هستند، حتی با کاهش حاشیه سود و افزایش نرخ هش.

قبلاً دوره‌ای از «تسلیم» جزئی در تابستان وجود داشت و ادواردز شواهدی از بهبودی مداوم در ماه اوت ارائه کرد.

نمودار هش بیت بیت کوینمنبع: بلاک چین

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا