اخبار ارز دیجیتال

Neuralink مجوز FDA را برای آزمایش “انسانی” رابط مغز و کامپیوتر دریافت کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته مدیرعامل ایلان ماسک، دستگاه Neuralink برای کاشت جراحی طراحی شده است و در نهایت در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

بنا به گزارش ها، استارت آپ رابط مغز و کامپیوتر ایلان ماسک Neuralink، تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) را برای انجام نوعی آزمایش “انسانی” دستگاه های مغزی کاشته شده با جراحی دریافت کرده است.

در حال حاضر، مشخص نیست که توییت Neuralink به چه آزمایشی اشاره دارد. تنها اطلاعات دیگری که ذکر شد این است که شرکت هنوز متقاضی پذیرش نمی کند.

Neuralink در اوایل سال 2022 با استناد به چندین نگرانی ایمنی از تأیید آزمایشات انسانی توسط FDA محروم شد، اما طبق گزارش ها، این شرکت در آن زمان برای حل این مشکل تلاش می کرد.

چرخش آشکار FDA نشان می‌دهد که چنین نگرانی‌هایی برطرف شده‌اند و این شرکت باید آزاد باشد تا آزمایش‌های محدودی از دستگاه‌های رابط مغز و رایانه (BCI) کاشته شده با جراحی انجام دهد.

زمانی که ایلان ماسک نحوه عملکرد BCI را توضیح داد، گفت که می تواند به برخی از مشکلات پزشکی و حرکتی کمک کند. BCI ها برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند صرع در حال توسعه هستند. همچنین خدماتی را ارائه می دهد که کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت را بهبود می بخشد، مانند توانایی حرکت مکان نما ماوس بر اساس حرکات چشم و افکار.

ماسک همچنین گفت که این دستگاه برای استفاده عموم به عنوان یک BCI همه منظوره توسعه داده خواهد شد که به انسان اجازه می دهد از طریق افکار خود با ماشین ها تعامل داشته باشد و از جایگزینی آنها جلوگیری کند.

تا به حال، Neuralink فقط مجاز به آزمایش روی حیوانات آزمایشگاهی مانند میمون ها و خوک ها بود. این شرکت اخیراً با تحقیقات فدرال به دلیل ظلم به حیوانات روبرو شد. با این حال، Neuralink هر گونه تخلف را رد کرده است و به نظر می رسد تحقیقات بی سر و صدا به پایان رسیده است. تحقیقات جداگانه ای در مورد حمل و نقل ادعایی دستگاه های آلوده هنوز در جریان است.

با در نظر گرفتن آزمایشات انسانی، دیدگاه ماسک از هیبریدی انسان-هوش مصنوعی یک قدم نزدیکتر شده است. بنابراین، ممکن است زمان آن رسیده باشد که توسعه دهندگان و کارآفرینان شروع به کاوش در برنامه ها و استفاده از موارد برای BCI های کاشته شده با جراحی تفریحی کنند.

ماسک همچنین پیشنهاد می‌کند که BCI به افراد اجازه می‌دهد تا گوشی‌های هوشمند را سریع‌تر با سر خود کار کنند تا با انگشت شست. یک مطالعه اخیر از دانشگاه تگزاس نشان داد که یک سیستم هوش مصنوعی مشابه ChatGPT را می‌توان برای تفسیر امواج مغزی به میزان محدودی آموزش داد.

مربوط: دانشمندان تگزاس یک سیستم هوش مصنوعی شبیه GPT ساخته اند که می تواند ذهن ها را بخواند

اما شاید جالب ترین مورد استفاده بالقوه برای جامعه ارزهای دیجیتال و بلاک چین مربوط به مایکروسافت باشد. چندین پتنت ثبت‌شده در سال‌های 2018 و 2019 سیستم‌هایی را توصیف می‌کنند که می‌توانند «حسگرهای» پوشیدنی را طراحی کنند که «اثبات کار» را برای پاداش‌های ارزهای دیجیتال و استخراج و تأیید بلاک چین ارائه می‌کنند.

طبق یکی از درخواست های ثبت اختراع:

به عنوان مثال، امواج مغزی و دمای بدنی که کاربران هنگام انجام وظایف ارائه‌شده توسط ارائه‌دهندگان اطلاعات و خدمات، مانند مشاهده تبلیغات یا استفاده از برخی خدمات اینترنتی، ساطع می‌شوند، ممکن است در فرآیند استخراج مورد استفاده قرار گیرند.»

با یک BCI مانند آنچه که Neuralink در مقاله تحقیقاتی اصلی خود توضیح می دهد، و الگویی مانند آنچه در پتنت مایکروسافت توضیح داده شده است، ما باید بتوانیم امواج مغزی را به صورت بومی آزمایش کنیم و “اثبات کار” را فقط با فکر کردن می توان تأیید کرد.نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا