اخبار ارز دیجیتال

تنظیم کننده نپال به ISP ها دستور می دهد تا وب سایت های رمزنگاری را مسدود کنند یا با قانون مواجه شوند

رگولاتور ارتباطات این کشور به ارائه دهندگان اینترنت و ایمیل در نپال اطلاع داده اند تا وب سایت های مرتبط با رمزنگاری را مسدود کنند یا با پیگرد قانونی مواجه شوند.

رگولاتور مخابرات نپال به ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) این کشور دستور داده است تا تمامی وب‌سایت‌های تجارت ارزهای دیجیتال را مسدود کنند و تهدید می‌کند که برای کسانی که از این قانون پیروی نمی‌کنند، پیگرد قانونی خواهند داشت.

در اطلاعیه ۸ ژانویه، اداره ارتباطات نپال (NTA) به ISP ها و ارائه دهندگان خدمات ایمیل دستور داد تا دسترسی به “وب سایت ها، برنامه ها، یا شبکه های آنلاین” مرتبط با رمزنگاری را ممنوع کنند.

او گفت که معاملات ارزهای دیجیتال اخیراً در حال افزایش بوده است. [translated]و تکرار کرد که تجارت کریپتو در کشور غیرقانونی است.

بانک مرکزی این کشور، نپال رسترا بانک (NRB)، در سپتامبر ۲۰۲۱، تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال را غیرقانونی اعلام کرد. “تشویق” دیگران به استفاده از رمزنگاری نیز مجازات قانونی دارد.

در آوریل ۲۰۲۲، IRS اطلاعیه مشابهی را در مورد وب‌سایت‌های ارزهای دیجیتال منتشر کرد و از مردم خواست تا در صورت داشتن اطلاعات «مرتبط با نام چنین وب‌سایت، برنامه یا شبکه آنلاین»، قانون‌گذاران را مطلع کنند.

اخطار آوریل تهدید می‌کرد که اگر «شخصی فعالیت‌های مربوط به رمزارز را انجام داده یا مشخص شود که انجام داده است» اقدام قانونی می‌کند، اما در آن زمان خواستار مسدود کردن دسترسی به خدمات رمزنگاری شده بود.

مربوط: گزارش بانک هند خواستار اصلاحات نظارتی در مورد چالش‌های بازار ارزهای دیجیتال است

اما بر اساس گزارش سپتامبر ۲۰۲۲ توسط شرکت داده بلاک چین Chainalysis، با وجود غیرقانونی بودن ارزهای دیجیتال در این کشور، بازارهای نوظهور از جمله نپال در خط مقدم پذیرش کریپتوهای جهانی قرار دارند.

الان رای بدهید!

پذیرش کریپتو نپال در بین ۲۰ کشور برتر جهان قرار دارد و از بریتانیا پیشی گرفته و در رتبه ۱۶ قرار دارد.

بر اساس داده‌های کتابخانه کنگره در گزارش نوامبر ۲۰۲۱، نپال جزو فهرست ۹ کشوری است که ارزهای دیجیتال را کاملاً ممنوع کرده‌اند.

کشورهای دیگر عبارتند از چین، الجزایر، بنگلادش، مصر، عراق، مراکش، قطر و تونس.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا