اخبار ارز دیجیتال

پروتکل NEAR سیستم عامل بلاک چین را برای Web3 منتشر می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Cointelegraph با تیم پروتکل در ETHDenver 2023 مصاحبه کرد تا در مورد سیستم عامل جدید و بودجه جمع آوری شده در سال گذشته برای کمک به اوکراینی ها صحبت کند.

پروتکل NEAR برنامه غیرمتمرکز (DApp) یک سیستم عامل جدید بلاک چین را منتشر می کند. تمرکز آن بر بهبود تجربه کاربر در Web3 از طریق یک لایه مشترک برای مرور و کشف منابع وب باز است که در Web3 و جشنواره نوآوری ETHDenver 2023 رونمایی شد.

ایلیا پولوسوکین، یکی از بنیانگذاران NEAR، در مصاحبه ای با Turner Wright از Cointelegraph در طول این رویداد، در مورد چگونگی نزدیک شدن اکوسیستم به نیازهای کاربران و انتشار سیستم عامل بلاک چین (BOS) صحبت کرد.

به گفته تیم NEAR، این سیستم با هر بلاک چین یا Backend Web2 کار می کند و به کاربران اجازه می دهد تا تجربه استفاده از یک برنامه واحد را حتی در هنگام جابجایی بین برنامه ها یا زنجیره ها داشته باشند. برای توسعه‌دهندگان، این راه‌حل یک نمای غیرمتمرکز و قابل تنظیم را فراهم می‌کند، که اجازه می‌دهد قطعات و اجزاء را فورک کرده و پرداخت‌ها، پروفایل‌ها، اعلان‌ها و غیره را بدون نیاز به میزبانی تعبیه کند.

پولوسوکین در مورد سیستم عامل های بلاک چین گفت:

iOS به توسعه‌دهندگان مکانی می‌دهد تا برنامه‌هایشان را در مقابل میلیاردها کاربر نمایش دهند، و همه خدمات و زیرساخت‌هایی را که در زیر آن ساخته می‌شوند، بنابراین شما فقط اینجا را وصل کنید. در اینجا توزیع کنید و پلت فرم زیربنایی را برای توسعه دهندگان فراهم کنید.”

این پروتکل، یک رقیب اتریوم که قابلیت‌های قرارداد هوشمند و یک بلاک چین اثبات سهام را ارائه می‌دهد، شاهد افزایش 10 برابری معیارهای کلیدی مانند تراکنش‌ها، کیف پول‌های ماهانه فعال، پروژه‌های اجرا شده، توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاری در سال گذشته بود. هدف من رشد بود. اکوسیستم ادعایی، یکی از بنیانگذاران.

مرتبط: عملیات روزانه شرکت‌های Power Web3 Power Contracts

پولوسوکین در مورد رشد سال گذشته و تلاش‌ها برای یافتن برنامه‌های کاربردی موجود با پایگاه کاربر می‌گوید: «بسیاری از پروژه‌ها به تازگی به NEAR منتقل شده‌اند.

“آنها به ما مراجعه کردند زیرا برخی از آنها دریافتند که می توانند قراردادهای هوشمند جاوا اسکریپت بنویسند. استفاده از آن نه تنها برای کاربران، بلکه برای توسعه دهندگان نیز آسان است.”

صندوق بدون زنجیر

Polosukhin همچنین یکی از توسعه دهندگان پشت Unchain Fund است. صندوق Unchain یک جمع آوری کمک مالی است که سال گذشته برای کمک به اوکراینی های آسیب دیده از جنگ ایجاد شد. از اوایل سال 2023، این صندوق بیش از 9 میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده است که عمدتاً به صورت رمزنگاری است.

به گفته وی، در هفته‌های اول جنگ، در حالی که کمک‌های بین‌المللی همچنان با سرعت کم پیش می‌رفت، کمک‌های جمع‌آوری‌شده برای کمک به مردم اوکراین حیاتی بود.

صلیب سرخ و یونیسف ماه‌ها طول می‌کشد تا همه سیستم‌ها را وقتی اتفاقی می‌افتد راه‌اندازی کنند. این‌گونه است. آنها کند هستند. […] اما زمانی که آنها به آنجا رسیدند، روال وجود دارد، می‌توانید آن را راه‌اندازی کنید، زنجیره تامین و تدارکات خود را آماده کرده‌اید، و سپس می‌توانید تحویل را شروع کنید. در سال 2018، صندوق‌های رمزنگاری اولین کسانی بودند که تحت پوشش قرار گرفتند. ”

بخشی از وجوه جمع‌آوری‌شده برای برنامه‌ای اختصاص داده شده به زنان دارای فرزندان فراری استفاده شد که ۲۵ یورو در هفته به تقریباً ۶۰۰۰ زن اوکراینی پرداخت می‌کرد. این بودجه همچنین برای خرید یک آمبولانس از طریق یک ابتکار جهانی، United24 استفاده شد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا