اخبار ارز دیجیتال

شبکه Octopus Near Project 40 درصد از کارکنان خود را در زمستان کریپتو اخراج می کند

بنیانگذاران این پروژه انتظار دارند بقیه نیروی کار نیز 20 درصد کاهش حقوق دریافت کنند.

Octopus Network، یک شبکه زنجیره برنامه غیرمتمرکز که بومی بر اساس پروتکل NEAR ساخته شده است، اعلام کرده است که برای انطباق با شرایط فعلی بازار، تحت یک “بازسازی” قرار خواهد گرفت.

به عنوان بخشی از فرآیند بازسازی، شبکه Octopus حدود 40 درصد از تیم را رها می کند که 12 نفر از 30 عضو هستند. مابقی کارکنان نیز مشمول کاهش 20 درصدی حقوق خواهند شد و مشوق های نمادین آن تیم برای مدت نامحدودی تعلیق خواهد شد.

به گفته لوئیس لیو، بنیانگذار شبکه اختاپوس، او زمستان های رمزنگاری قبلی را پشت سر گذاشته است، اما “این زمستان با زمستان های دیگر بسیار متفاوت است.” لیو پیش‌بینی کرد که «زمستان رمزارز فعلی حداقل یک سال دیگر، احتمالاً بیشتر طول می‌کشد» و افزود که «اکثر استارت‌آپ‌های Web3 دوام نمی‌آورند».

علاوه بر اخراج کارکنان و کاهش دستمزد، بنیانگذاران همچنین به اشتراک گذاشتند که این شبکه برای زنده ماندن در زمستان کریپتو باید در استراتژی تغییر کند. این شامل عملیات تراکم و تمرکز بر ساخت با NEAR و IBC به عنوان مبنایی برای استراتژی های جدید است.

مرتبط: اخراج کریپتو واکنش‌های متفاوتی را از جامعه برانگیخت

در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها کارمندان خود را اخراج کرده‌اند و مجبور شده‌اند برای تضمین بقای خود تصمیمات سختی بگیرند. در ماه دسامبر، صرافی ارزهای دیجیتال Bybit دور دوم کاهش مشاغل را برای مقابله با بازار نزولی اعلام کرد. قبل از این، نیروی کار Bybit از چند صد نفر به بیش از 2000 نفر در دو سال افزایش یافت.

در همان ماه، یک صرافی ارز دیجیتال استرالیا به نام Swyftx نیز 35 درصد از کارکنان خود را برای آماده شدن برای آنچه که آن را «بدترین سناریو» می‌خواند، کاهش داد. Swyftx در مجموع 90 کارمند را اخراج کرد. مدیرعامل این شرکت، الکس هارپر، گفت که این شرکت از سقوط FTX “ایمن نیست”، حتی اگر هرگز FTX را لمس نکرد.

در صورت ادامه بدتر شدن شرایط فعلی بازار، کاهش مشاغل بیشتر ممکن است به کارگران کریپتو ضربه بزند.

نویسنده: Judith BannermanQuist

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا