اخبار ارز دیجیتال

پیمایش در دنیای کریپتو: نکاتی برای جلوگیری از کلاهبرداری

از “ذبح خوک ها” تا فیشینگ، روش های بی شماری وجود دارد که کلاهبرداران سعی می کنند از کاربران ارزهای دیجیتال سوء استفاده کنند.

علیرغم اعتقاد بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال مبنی بر اینکه صرافی های متمرکز (CEX) ایمن تر هستند، تاریخ اغلب نشان داده است که آنها در برابر حملات نسبتاً آسیب پذیر هستند.

این مبادلات نگهداری دارایی های کاربران را متمرکز می کند، که می تواند آنها را به اهداف جذابی برای مجرمان سایبری تبدیل کند. نقض ناکافی یا موفقیت آمیز اقدامات امنیتی صرافی ممکن است منجر به سرقت یا از دست دادن دارایی های کاربر شود.

یکی دیگر از خطرات صرافی های متمرکز، احتمال تقلب یا سوء مدیریت اپراتور است. از آنجایی که CEX ممکن است یک نقطه کنترل داشته باشد، ممکن است در معرض کلاهبرداری داخلی و سایر اشکال کلاهبرداری باشد که منجر به از دست دادن سرمایه و سایر پیامدهای نامطلوب برای کاربران شود.

با فروپاشی پلتفرم‌های اصلی ارزهای دیجیتال متمرکز مانند FTX و سلسیوس در سال گذشته، کاربران بیشتری تصمیم می‌گیرند که دارایی‌های دیجیتال خود را خود مدیریت کنند. به دلیل اقدامات مالی پرخطر و کلاهبرداری های ادعایی انجام شده در برخی از این پلتفرم ها، بسیاری از مردم اعتماد خود را به عنوان مکانی امن برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود از دست داده اند.

خود حضانت به نگهداری و مدیریت ارز مجازی توسط خودتان به جای سپردن آن به شخص ثالثی مانند صرافی اشاره دارد. این رویکرد به کاربران کنترل بیشتری بر دارایی های خود می دهد و به طور بالقوه سطح بالاتری از امنیت را ارائه می دهد. با این حال، خطرات خاص خود را به خصوص در قالب تقلب نیز به همراه دارد.

انواع کلاهبرداری و راه های جلوگیری از آنها

برای درک بهتر خطرات بالقوه مرتبط با خود مدیریتی و ارائه راهنمایی در مورد نحوه محافظت از خود در برابر کلاهبرداری، Cointelegraph یک پلت فرم جامعه چند زنجیره ای برای گزارش تراکنش های جعلی ارزهای دیجیتال است. من با Alice Boucher از Chainabuse تماس گرفتم.

یکی از کلاهبرداری هایی که با هدف سوء استفاده از کاربران کریپتو انجام می شود، «سلاخ خوک ها» نام دارد.

بوچر گفت: «کلاهبرداری‌های کشتار خوک زمانی اتفاق می‌افتد که کلاهبرداران برای ایجاد یک رابطه دائمی با قربانیان خود در تماس هستند و با عشق آنها را در طول زمان «چاق می‌کنند» و آنها را وادار می‌کنند در پروژه‌های جعلی سرمایه‌گذاری کنند.

کلاهبرداران سعی می‌کنند تا جایی که ممکن است از قربانیان خود پول خارج کنند. ما سعی می‌کنیم پول بیشتری از مردم بگیریم.

مهندسی اجتماعی از تاکتیک های دستکاری روانشناختی برای بهره برداری از تمایلات طبیعی اعتماد و کنجکاوی انسان ها استفاده می کند.

اخیراً: اعتماد کلید پایداری ارز رمزنگاری است – مدیر عامل CoinDCX

مجرمان سایبری در صنعت ارزهای دیجیتال اغلب به دنبال سرقت دارایی های خود با ربودن حساب های پرمخاطب هستند. بوچر گفت: «از ماه می تا آگوست ۲۰۲۲، تصاحب حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شامل توییتر، دیسکورد، و تلگرام ویرانی به بار آورد. کلاهبرداران لینک‌های فیشینگ مخرب NFT را در طول این حملات منتشر کردند، این حساب‌های رسانه‌های اجتماعی پرمخاطب را به خطر می‌اندازد.

هنگامی که این مهاجمان به یک حساب شناخته شده دسترسی پیدا می کنند، معمولاً از آن برای ارسال پیام های فیشینگ و سایر انواع ارتباطات مخرب به تعداد زیادی از افراد، سرقت کلیدهای خصوصی، اعتبارنامه های ورود و غیره استفاده می کنند. فراهم كردن اطلاعات محرمانه.

هدف نهایی دسترسی به دارایی های خودسرپرست و سرقت ارزهای رمزنگاری شده توسط افراد است.

پیروان این حساب‌های پرمخاطب را می‌توان فریب داد و روی پیوندهای مخربی که همه توکن‌ها را از کیف پولشان منتقل می‌کنند کلیک کنند. این کلاهبرداری ها همچنین ممکن است برای ترغیب کاربران به سرمایه گذاری در پلت فرم معاملاتی طراحی شده باشند که اغلب منجر به از دست دادن سپرده های قربانیان می شود بدون اینکه راهی برای بازگرداندن آنها وجود داشته باشد.

“میزان کلاهبرداری، هک، اخاذی و سایر فعالیت های کلاهبرداری به طور تصاعدی در چند سال اخیر افزایش یافته است. به نظر می رسد اکثر پلتفرم های جعلی یا طرح های پونزی یا کلاهبرداری های پرداخت هستند که مشخصه های آنها این است: شما: بازده های جعلی را تبلیغ کنید، مشوق های ارجاعی مشابه طرح های هرمی دارید. ، یا جعل هویت پلتفرم های تجاری قانونی موجود.

کلاهبردارانی که از این تاکتیک‌های فیشینگ استفاده می‌کنند، می‌توانند کاربران را فریب دهند تا قراردادهای هوشمندی را امضا کنند که بدون رضایت آنها از دارایی‌های آنها نفوذ می‌کند. قرارداد هوشمند یک قرارداد خوداجرا است که در آن شرایط و ضوابط بین خریدار و فروشنده مستقیماً در کد نوشته می شود.

اگر قرارداد حاوی خطا باشد یا برای سوء استفاده از افراد طراحی شده باشد، کاربران می توانند توکن های خود را از دست بدهند. به عنوان مثال، اگر سازنده مالک و اجازه فروش توکن را داشته باشد، کاربران می توانند با امضای آن، ارز دیجیتال خود را از دست بدهند.

در بیشتر موارد، کاربران متوجه نمی شوند که توکن های خود را از دست داده اند تا زمانی که خیلی دیر شده باشد.

اخیرا: کنگره ممکن است “سرکش” باشد، اما ایالات متحده می تواند لوایح رمزنگاری را در سال ۲۰۲۳ ببیند

خودکنترلی یک راه عالی برای مدیریت دارایی های شما است، اما مهم است که خطرات را درک کنید و برای محافظت از خود در برابر بازیگران بد قدم بردارید.

برای محافظت از خود در هنگام استفاده از کیف پول شخصی، مهم است که نرم افزار خود را به روز نگه دارید و بهترین شیوه ها مانند استفاده از رمزهای عبور منحصر به فرد را دنبال کنید. همچنین استفاده از کیف پول سخت افزاری مانند Ledger یا Trezor برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده مهم است. کیف پول سخت افزاری یک دستگاه فیزیکی است که کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین ذخیره می کند. این بدان معناست که هکرها همچنین برای تعامل با بلاک چین به دسترسی فیزیکی نیاز دارند و آن را کمتر در معرض هک قرار می دهد.

نویسنده: Noah Washington

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا