اخبار ارز دیجیتال

شرکت Naver از پاسخ کره جنوبی به ChatGPT و هوش مصنوعی Generative رونمایی کرد

غول اینترنتی کره جنوبی Naver Corp. CLOVA X، یک چت ربات به زبان کره ای را منتشر کرده است که می تواند مکالمات و متون مشابه ChatGPT را خلاصه کند.

شرکت فناوری کره جنوبی Naver Corp پاسخ خود را به ChatGPT OpenAI منتشر کرده است. این جدیدترین چت ربات هوش مصنوعی است که کاربران کره ای زبان به نام CLOVA X را هدف قرار می دهد.

در 24 آگوست، خبرگزاری کره جنوبی یونهاپ نیوز گزارش داد که ناور یک مدل هوش مصنوعی فوق مقیاس ارتقا یافته به نام HyperCLOVA X منتشر کرده است.

HyperCLOVA X پرچم‌دار مدل هوش مصنوعی این شرکت است که با استفاده از قابلیت‌های ابر محاسبات و تجزیه و تحلیل داده‌ها ساخته شده است تا طیف خدمات هوش مصنوعی ناور، از جمله ربات چت جدید CLOVA X را تامین کند.

چت بات جدید کره ای شبیه به ChatGPT است، اما از تخصص ناور در زبان و فرهنگ کره ای بهره می برد. مانند نسخه‌های انگلیسی Google، OpenAI، Microsoft و Anthropic، می‌توانید مکالمه داشته باشید، متن را خلاصه کنید و داستان بسازید.

علاوه بر چت ربات کره ای، ناور همچنین CUE را معرفی کرد، یک سرویس جستجوی مولد هوش مصنوعی که توسط HyperCLOVA X نیز پشتیبانی می شود.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در سئول در 24 آگوست، مدیرعامل ناور، چوی سویونگ، گفت که این شرکت از فناوری و تجربه خود در زمینه‌های مختلف، از جمله جستجوی وب و خرید آنلاین، برای تقویت رقابت‌پذیری فناوری مدل هوش مصنوعی مولد HyperCLOVA X استفاده خواهد کرد. پشتیبانی می کند.

چوی افزود: “Naver آماده رویارویی با تغییرات جدیدی است که توسط هوش مصنوعی مولد ایجاد شده است.”

این شرکت گفت که آزمایش بتا CLOVA X در 24 آگوست آغاز خواهد شد و CUE: Search Tool در ماه سپتامبر منتشر خواهد شد.

صفحه فرود ClovaX. منبع: clova-x.naver.com

علاوه بر این، ناور سرمایه گذاری زیادی در هوش مصنوعی انجام داده است و 754 میلیون دلار را در طول پنج سال صرف ساخت یک مرکز داده جدید با 600000 سرور برای افزایش مقیاس تلاش های هوش مصنوعی خود کرده است. ما آماده هستیم.

چوی گفت که این شرکت به دنبال توسعه برنامه‌های هوش مصنوعی محلی برای کشورهای حساس از نظر سیاسی در خاورمیانه است. این کشور قصد دارد کشورها و مناطق غیر انگلیسی زبان مانند ژاپن و آسیای جنوب شرقی را هدف قرار دهد.

مربوط: 7 کاربرد خلاقانه ChatGPT

هیپ هوش مصنوعی در حال افزایش است و شرکت هایی مانند Naver و Nvidia سود می برند. در 24 آگوست، کوین تلگراف گزارش داد که انویدیا با درآمد خیره کننده 13.5 میلیارد دلار در مدت مشابه، انتظارات درآمد سه ماهه دوم خود را شکست داد.

جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیرعامل انویدیا، گفت: «شرکت‌ها در سراسر جهان از محاسبات با هدف عمومی به محاسبات تسریع شده و هوش مصنوعی مولد حرکت می‌کنند.

مجله: چگونه از “انقراض بشریت” توسط هوش مصنوعی با استفاده از بلاک چین جلوگیری کنیم؟

نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا