اخبار ارز دیجیتال

بانک ملی اوکراین پیش نویس مفهومی Hryvnia دیجیتال را منتشر کرد

یکی از گزینه‌های طراحی برای CBDC اوکراین، e-hryvnia را توصیف می‌کند که می‌تواند در عملیات تبادل کریپتو استفاده شود.

بانک ملی اوکراین (NBU) یک مفهوم پیشنهادی از Hryvnia دیجیتال (e-Hryvnia) را به عنوان نامزد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) معرفی کرده است.

بانک مرکزی اوکراین در ۲۸ نوامبر بیانیه ای درباره مفهوم e-hryvnia صادر کرد. در نظر گرفته شده است که تمام عملکردهای ارز را با تکمیل اشکال نقدی و غیر نقدی hryvnia به عنوان هدف اصلی آن انجام دهد.

NBU با ارائه مفهوم e-hryvnia گفت که به توسعه پروژه CBDC با مشارکت‌کنندگانی از بازارهای دارایی‌های رمزنگاری، شرکت‌های پرداخت و موسسات دولتی ادامه می‌دهد.

بر اساس این اطلاعیه، بانک مرکزی در حال حاضر در حال بررسی و توسعه سه گزینه احتمالی CBDC بسته به طراحی و ویژگی های کلیدی آنها است.

گزینه اول، e-hryvnia را برای پرداخت های خرده فروشی غیر نقدی با عملکرد پول “برنامه ریزی شده” از طریق قراردادهای هوشمند توصیف می کند. با توجه به NBU، e-hryvnia برای خرده فروشی اجرای پرداخت های اجتماعی هدفمند و کاهش هزینه های دولت در اداره دولتی را قادر می سازد.

گزینه دوم CBDC، e-hryvnia را در نظر می گیرد که می تواند در مبادلات ارزهای دیجیتال، صدور و سایر عملیات مربوط به عملیات دارایی های رمزنگاری شده استفاده شود. در این اطلاعیه آمده است: «e-hryvnia می‌تواند به یکی از عناصر کلیدی توسعه زیرساخت‌های کیفی برای بازار دارایی‌های کریپتو اوکراین تبدیل شود».

گزینه سوم شامل e-hryvnia است که پرداخت های فرامرزی را امکان پذیر می کند و تراکنش های جهانی سریع تر، ارزان تر و شفاف تر را ارائه می دهد.

اولکسی شابان، مدیر بخش سیستم‌های پرداخت و توسعه نوآورانه NBU در بیانیه‌ای گفت: «توسعه و اجرای e-hryvnia می‌تواند گام بعدی در تکامل زیرساخت‌های پرداخت در اوکراین باشد. وی افزود که CBDC اوکراین می تواند تاثیر مثبتی بر تضمین امنیت اقتصادی و تقویت حاکمیت پولی کشور و همچنین بر رشد اقتصادی پایدار داشته باشد.

مربوط: روسیه قصد دارد از CBDC برای پرداخت های بین المللی با چین استفاده کند

بر اساس این اطلاعیه، موسسه مالکیت معنوی اوکراین علامت تجاری NBU “e-hryvnia” را در اکتبر ۲۰۲۲ به ثبت رسانده است.

همانطور که قبلا گزارش شده است، NBU در سال های اخیر به طور فعال در حال بررسی امکان صدور CBDC، استخدام توسعه دهندگان بلاک چین و همکاری با پروژه های صنعتی بزرگ مانند بنیاد توسعه استلار بوده است.

به گفته رگولاتور، NBU یک پروژه آزمایشی را در سال ۲۰۱۸ برای صدور e-hryvnia برای پرداخت های خرده فروشی مبتنی بر بلاک چین راه اندازی کرد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا