اخبار ارز دیجیتال

ناسا قصد دارد از بلاک چین برای اثبات واقعی بودن فرود بعدی ماه استفاده کند

استارت‌آپ محاسباتی Lonestar مستقر در جزیره من و فلوریدا در حال همکاری با ناسا برای پیشگام راه‌حل‌های ذخیره‌سازی داده‌های تایید شده با بلاک چین در ماه است.

ناسا و لون استار، یک استارت آپ محاسباتی مستقر در فلوریدا و جزیره من، قصد دارند در فوریه ۲۰۲۴ محموله ای حاوی “مکعب داده” را به ماه بفرستند. داده‌های ایمن‌شده در این مکعب‌ها با استفاده از بلاک چین روی زمین تأیید می‌شوند. فن آوری.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، هنگامی که ناسا دومین ماموریت سرنشین دار خود، Artemis 3 را در سال ۲۰۲۵ راه اندازی می کند، همان فناوری بلاک چین یک بار و دائمی تأیید می کند که انسان ها روی ماه فرود آمده اند.

ماموریت آرتمیس ناسا قرار است با پرتاب Artemis 2 در نوامبر ۲۰۲۴ وارد فاز دوم خود شود که یک خدمه در آن و چهار فضانورد از زمین خارج می شوند و به دور ماه پرواز می کنند، قرار است یک دایره کامل را کامل کند و به زمین بازگردد. . اگرچه آرتمیس ۲ کاملاً مشابه فرود در خاک ماه نیست، اما در نظر گرفته شده است که آخرین آزمایش آزمایشی قبل از فرود دوباره انسان توسط دولت ایالات متحده با Artemis 3 بر ماه باشد.

به عنوان یکی از بسیاری از ماموریت های علمی در طول سفر آرتمیس، ستاره تنها و جزیره من برای توسعه یک سیستم ذخیره سازی طولانی مدت ماه که به انرژی خورشیدی متکی است و نیازی به نصب زیرساخت های اضافی ندارد، با یکدیگر همکاری می کنند.

مربوط: دانشگاه ها از ذخیره سازی مبتنی بر بلاک چین برای ایمن سازی و دموکراتیک کردن داده ها استفاده می کنند

بر اساس گزارشی در مرکز علمی بی‌بی‌سی، این آزمایش شامل ایجاد یک تمبر دیجیتالی (تکنیکی به نام «فرانک‌سازی دیجیتال») است که در مکعب داده‌های ماه ذخیره می‌شود. پس از نصب، داده ها از طریق بلاک چین بر روی زمین تأیید می شوند تا از کامل بودن و دستکاری نشده بودن آن اطمینان حاصل شود.

یک اثر جانبی جالب تغییرناپذیری بلاک چین این است که فضانوردانی که در آینده روی ماه فرود می‌آیند می‌توانند از مکعب‌های داده برای ارتباط با ماه استفاده کنند. فعل و انفعالات فضانوردان را می توان از طریق بلاک چین تأیید کرد و ظاهراً به تئوری های توطئه پیرامون فرود بعدی ماه پایان داد.

در مصاحبه ای با Science Focus، رئیس نوآوری در Isle of Man Digital گفت که “تعجب آور” است که ناسا این ایده را که ۶ فرود انسان روی ماه بین سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ انجام شده است، سرزنش می کند. این بسیار دشوار است.”

بلاک چین ممکن است نتواند تصورات نظریه‌پردازان توطئه مرتبط با فرود ماه در قرن بیستم را حذف کند، اما باید به عنوان یک ثبت غیرقابل انکار برای انسان‌های بعدی برای لمس سطح ماه عمل کند.


نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا