اخبار ارز دیجیتال

حمایت دولت سایه میانمار از ایجاد بانک‌های مبتنی بر رمزارز


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک توسعه بهار اولین موسسه مالی میانمار است که به طور کامل بر روی ارزهای دیجیتال و بلاک چین فعالیت می کند.

اولین مؤسسه بانکی کاملاً مبتنی بر رمزارز میانمار، راه اندازی نرم افزاری را در ۲۲ جولای اعلام کرد. این اقدامی است که می تواند به دولت سایه کشور دسترسی بیشتری به خدمات مالی و بودجه بدهد.

نام بانک توسعه بهاری از انقلاب بهاری گرفته شده است، جنبشی که توسط دولت وحدت ملی (NUG) در تبعید علیه شورای اداری دولتی حاکم (SAC)، دولتی نظامی که در فوریه ۲۰۲۱ در میانمار قدرت را به دست گرفت، نامگذاری شده است.

مخاطبین این بانک نه تنها ۵۵ میلیون برمه ای ساکن میانمار هستند، بلکه بیش از دو میلیون نفر “دیاسپورای میانماری” هستند که در خارج از میانمار زندگی و کار می کنند و مکرراً به میانمار پول ارسال می کنند.

اهداف اصلی بانک که بر روی Polygon ساخته شده است، سریعتر و کارآمدتر کردن پرداخت های داخلی و بین المللی و همچنین دسترسی بین المللی به طیف گسترده ای از محصولات مالی است.

یکی از مقامات بانک توسعه بهار که به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود، به کوین تلگراف گفت که ارزهای دیجیتال راه حل واضحی برای ارائه حمایت اقتصادی از شهروندان برمه و دولت در تبعید هستند.

بانک توسعه بهار و فناوری بلاک چین که از آن بهره می‌برد، از منظر استراتژی تامین مالی برای NUG یک تناسب طبیعی است.

در حالی که کریپتو بانک جدید مستقیماً توسط NUG راه اندازی نشد، مقامات گفتند که با پشتیبانی و منابع کامل NUG راه اندازی شده است. علاوه بر این، این بانک دارای مجوز و تنظیم توسط بانک مرکزی موقت میانمار تحت کنترل NUG است.

مدیر عامل بانک که به دلایل امنیتی Calvin T نام دارد، به کوین تلگراف گفت که راه اندازی این موسسه جدید اولین گام در بازگرداندن آزادی اقتصادی به میانمار است.

تین تون ناینگ، رئیس موقت بانک مرکزی میانمار و معاون وزیر دارایی و صنعت، این بانک را یک موسسه اساسا “انقلابی” توصیف کرد.

تنها انتقال پول به یک سیستم بانکی تحت کنترل نظامی کافی نیست، ما نیاز به ارائه یک سیستم مالی جایگزین مبتنی بر اعتماد و تضمین شده توسط دولت داریم.

ناینگ استدلال کرد که سیستم مالی تحت حمایت ارتش “فروپاشیده” شده است و بانک توسعه بهار به امنیت دارایی های مالی مردم کمک خواهد کرد.

طبق گزارش ها، هزینه هایی که در حال حاضر برای ارسال پول به سراسر کشور به روش سنتی دریافت می شود می تواند تا ۳۰ درصد برسد.

این مقام توضیح داد: “همه چیز بر روی Polygon ساخته شده است، نه فقط به دلایل هزینه، بلکه به این دلیل که ما فکر می کردیم اکوسیستم Polygon احتمالا در دراز مدت زنده می ماند.”

این بانک قصد دارد تعدادی استیبل کوین جدید مرتبط با ارزهای فیات، از جمله کیات میانمار، بات تایلند، دلار سنگاپور و دلار آمریکا منتشر کند. کاربران می‌توانند این دارایی‌ها را به عملکرد «تعوض ارز» بانک که بر روی UniSwap V3 ساخته شده است، متصل کنند و امکان تبادل استیبل کوین‌ها را فراهم کند.

مربوط: Ripple CLO می‌گوید حکم دادگاه ممکن است بانک‌ها را به پذیرش XRP تشویق کند

مقامات گفتند که در میانمار، ساکنانی که از حکومت وحدت ملی ابراز حمایت می کنند معمولاً با نمایش عمومی خشونت و زندان «نمونه» می شوند، فقط به این دلیل که آنها برنامه های اشتباهی را در تلفن های خود دارند.

به این ترتیب، رابط کاربری بانک به عنوان یک پلتفرم «فقط وب» طراحی شده است.

این مقام توضیح داد: «اگرچه رابط بانک شبیه یک برنامه کاربردی به نظر می رسد، توصیه می کنیم با استفاده از یک پنجره ناشناس به آن دسترسی داشته باشید تا از ذخیره تاریخچه مرورگر خود جلوگیری کنید.

در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱، NUG برای تسریع در تجارت بین‌الملل، مناقصه قانونی تتر (USDT) استیبل کوین ثابت را با دلار آمریکا معرفی کرد.

در اکتبر ۲۰۲۱، حکومت وحدت ملی توسط اکثریت اعضای سازمان ملل متحد و پارلمان اروپا رسما به عنوان دولت رسمی میانمار به رسمیت شناخته شد. با این حال، ایالات متحده هنوز به طور رسمی دولت در تبعید را به رسمیت نشناسد.

آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی به رقیب جدید رمزنگاری هنگ کنگ تبدیل می شود

نویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا