اخبار ارز دیجیتال

کمک متقابل، DAO، Activism – گفتگوی پادکست دستور کار با ماریسا لند، بنیانگذار PactDAO


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ماریسا لند، یکی از بنیانگذاران PactDAO می‌گوید تمرکززدایی گروه‌های کمک متقابل کلیدی برای تقویت فعالیت و ایجاد جوامع قوی‌تر است.

تلاش های بسیاری از موسسات خیریه اغلب به دلیل تشریفات اداری بوروکراتیک مختل می شود و وجود سلسله مراتب در این سازمان ها می تواند مسائل را پیچیده تر کند.

برای دور زدن این لیگامارول ناکارآمد، ماریسا لند، یکی از بنیانگذاران PactDAO، بر کسانی تمرکز می‌کند که به دنبال توزیع کمک هستند تا «فعال» باشند، ریشه‌شناسی اصطلاح «فعالیت». رند پیشنهاد کرد که وجود سلسله مراتب در موسسات خیریه توزیع کمک ها را مغرضانه می کند، در حالی که اتخاذ یک مدل کاملاً غیرمتمرکز باعث تشویق فعالیت اهداکنندگان و ذینفعان می شود.

این یک پایه اجتماعی قوی‌تر ایجاد می‌کند و عینیت و برابری را در انتخاب و توزیع کمک افزایش می‌دهد. این هدف واقعی کمک های متقابل و فعالیت های مردمی است.

در قسمت 11 از دستور جلسهدر، میزبان، جاناتان دی یانگ و ری سالموند توسط ماریسا لند، یکی از بنیانگذاران PactDAO برای بحث در مورد تفاوت های کلیدی بین خیریه و کمک های متقابل، و همچنین برخی ابتکارات به رهبری PactDAO، همراه شدند.

وقتی بدبینی به خوش بینی تبدیل می شود

در ابتدا، PactDAO’s Rand و دیگران به طور کلی در مورد ارزهای دیجیتال شک داشتند، اما پس از گذراندن یک سال موفقیت آمیز برای جمع آوری سرمایه و ارتباط موفقیت آمیز ساکنان شهر نیویورک با سازمان های مختلف کمک های متقابل، چندین عضو شروع به جستجوی راه های کارآمدتر برای اداره و توزیع دموکراتیک سازمان کردند. کمک.

چالش‌های مکرر در ایجاد یک حساب بانکی Multisig در نهایت باعث شد PactDAO اجزای Web3 را در نظر بگیرد.

لندور گفت:

انگار داشتیم با وکلا و حسابدارانی صحبت می‌کردیم که سعی می‌کردیم چیزی را طراحی کنیم که بعداً معلوم شد چیزی شبیه به multisig بود. این را برای دوستانم توضیح دادم، آنها گفتند، این رمزنگاری است. به نوعی مانند یک ارز شبیه به آنچه که DAO در آن اجرا می شود، کیف پول چند امضایی نامیده می شود و من نمی دانم اما می خواهم چیزی در مورد این ارز رمزپایه که بودم بشنوم. مثل، نه.”

خوشبختانه، رند با «افراد همفکر در این زمینه، افرادی که با آنها دوست صمیمی، مربی و شریک شده ام، و افرادی که با آنها کار می کنم، ارتباط برقرار کرده است.» از آن زمان دیدگاه گروه در مورد ارزهای دیجیتال، Web3 و NFT تغییر کرده است.

مربوط: DAO می تواند زودتر از آنچه فکر می کنید به یک فاجعه تبدیل شود

DOA فعالیت و توزیع کمک را دموکراتیک می کند

وقتی از راندو پرسیده شد که چرا Pact Collective به یک DAO تبدیل می شود، گفت:

“به زمانی برمی گردد که ما خود را “مجموعه پیمان” نامیدیم. برای مثال، ما یک خبرنامه ایمیلی ماهانه با نظرسنجی ها و گروهی از دوستان نزدیک در اینستاگرام منتشر می کنیم. و از آنها می خواهیم که “به من کمک کنید تصمیم بگیرم به کدام سازمان های بعدی کمک کنم. ماه، یا به نظر شما در آینده باید روی چه چیزی کار کنم؟”

به گفته راندو، ساختار و عملکرد DAO ها اجازه ورود و مشارکت ارگانیک بیشتری از اعضا را می دهد. از نظر او، این در نهایت یک امتیاز مثبت است، زیرا اعضا “مجهزترین برای تصمیم گیری” هستند.

برای شنیدن بیشتر گفتگوی لاندو دستور جلسه – کاری که PactDAO اکنون انجام می دهد، اهداف آن برای سال 2023، وضعیت سازمان های کمک متقابل و موارد دیگر – به قسمت کامل در صفحه پادکست Cointelegraph، پادکست اپل یا Spotify گوش دهید. فراموش نکنید که مجموعه کامل نمایش های دیگر Cointelegraph را بررسی کنید.

مجله: ایجاد تاب آوری جامعه در برابر بحران ها از طریق کمک های متقابل و Web3

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Ray Salmond

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا