🚨 اخبار ارز دیجیتال

نوازنده گریمز مایل است ۵۰ درصد از حق امتیاز را در موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی به اشتراک بگذارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این نوازنده کانادایی در توییتر از موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی با استفاده از صدای خود حمایت کرد و گفت که مایل است برای فناوری های جدید “خوکچه هندی” باشد.

ظهور سریع هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی (AI) سازندگان را در سراسر صنایع تکان داده است. در حالی که بسیاری موضوع دزدی دریایی را در مورد هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی برجسته کرده اند، همه هنرمندان مخالف ادغام هوش مصنوعی و مالکیت معنوی نیستند.

گریمز، موسیقی‌دان و تهیه‌کننده کانادایی در توییتی نوشت که با سازندگان هوش مصنوعی که از صدای او استفاده می‌کنند، همان‌طور رفتار می‌کند که با هنرمندان دیگری که با آنها همکاری می‌کند رفتار می‌کند. گرایمز نوشت که مایل است با استفاده از صدای خود “۵۰ درصد از حق امتیاز را به آهنگ های موفق تولید شده توسط هوش مصنوعی تقسیم کند”.

گرایمز گفت که چون برچسبی ندارد، با نهادهای اصلی صنعت موسیقی که می‌توانند باعث مشکلات مالکیت معنوی شوند، “تعهد آور” نیست. این هنرمند ادامه داد که احساس می‌کند «ادغام با ماشین‌ها کار جالبی است» و از هنر منبع باز حمایت می‌کند و در نهایت «کپی رایت را از بین می‌برد».

او مدام می گفت که “علاقه مند” است که سازندگان چه کاری می توانند با این فناوری انجام دهند و می گفت که “علاقه مند است که یک خوکچه هندی باشد.”

گریم در اولین توییت خود مقاله ای در مورد اعتراضات اخیر نسبت به نسل هوش مصنوعی منتشر کرد. کامیون Drake و The Weeknd در سراسر شبکه هستند. در ۱۳ آوریل، گروه موسیقی یونیورسال، غول موسیقی، ایمیلی به تمام سرویس‌های پخش اصلی ارسال کرد تا دسترسی هوش مصنوعی به فهرست خود را برای اهداف یادگیری مسدود کند.

این شرکت اعلام کرد که از انجام اقدامات لازم برای محافظت از حقوق خود و هنرمندانی که نمایندگی می کند دریغ نخواهد کرد.

مربوط: نظرسنجی: بیش از نیمی از آمریکایی‌ها از «تأثیر عمده» هوش مصنوعی بر کارگران می‌ترسند

در بیانیه جداگانه ای از Grimes، او فاش کرد که با تیمی از توسعه دهندگان برای ایجاد یک برنامه شبیه سازی صدا کار می کند. این مطلب منتشر خواهد شد.

اما جعلی های عمیق تولید شده توسط هوش مصنوعی با استفاده از تصاویر و صداهای شخصی در حال حاضر باعث سردردهای بزرگ و ایجاد نگرانی های اخلاقی شده است.

یک روزنامه آلمانی اخیراً از هوش مصنوعی برای ایجاد مصاحبه جعلی با مایکل شوماخر راننده سابق فرمول یک استفاده کرده است. پس از اینکه کارکنان گوگل نگرانی های خود را در مورد چت ربات های هوش مصنوعی آینده ابراز کردند، نگرانی ها حتی در شرکت های توسعه دهنده این فناوری نیز گسترش یافته است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا