اخبار ارز دیجیتال

NFT های موسیقی به سازندگان مستقل کمک می کند تا کسب درآمد کنند و پایگاه های طرفداران ایجاد کنند

در پادکست Agenda، آدام لوی از Mint و Jay Kila خواننده رپ در مورد توکن های غیرقابل انکار، Web3 و مبارزات یک موسیقیدان مستقل صحبت می کنند.

صنعت موسیقی به‌طور بدنام متمرکز است، و شرکت‌های بزرگ ضبط اغلب تقریباً تمام جنبه‌های حرفه یک هنرمند را کنترل می‌کنند.

ظهور پلتفرم‌های استریم مانند SoundCloud و Spotify به دموکراتیزه کردن صنعت کمک کرده و رساندن موسیقی شما به مخاطبان گسترده‌تری را بسیار آسان‌تر کرده است، اما ایجاد یک پایگاه هواداران اختصاصی و زنده ماندن یک چالش بوده است. ایجاد درآمد کافی برای آن هنوز یک نبرد دشوار است.

وارد Music NFT شوید. برای کسانی که در فضای بلاک چین هستند، توکن‌های غیرقابل تعویض فرصتی را برای طرفداران فراهم می‌کند تا مستقیماً از هنرمندان مورد علاقه خود حمایت کنند، فرصتی برای موسیقیدانان برای ایجاد جوامع قوی‌تر با شنوندگان، و فرصتی برای تولیدکنندگان محتوا برای ایجاد جریان درآمد قابل توجه‌تر و پایدارتر. نشان دهنده فرصتی برای ساختن است

پادکست جدید کوین تلگراف برای درک بهتر موضوع دستور جلسه با آدام لوی، میزبان نشست نعناع – پادکستی که اقتصاد خالقان وب ۳ را بررسی می کند – و جی کیلا، رپر بومی رمزارزی ساکن بمبئی، که OTP India، یک مجموعه دیجیتال و پلت فرم تعامل طرفداران برای هنرمندان هیپ هاپ هندی را تأسیس کرد.

NFT های موسیقی دقیقا چیست؟

لوی گفت دستور جلسه Jonathan DeYoung و Ray Salmond مجریان مشترک می گویند NFT ها در موسیقی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند. اولین مورد NFT های مبتنی بر مالکیت است که «اساساً به IP مرتبط هستند. [intellectual property] حقوق و هزینه ها بنابراین، هنگام خرید NFT، درآمد حاصل از پلتفرم‌های پخش صوتی Web2 مانند Spotify و Apple Music را دریافت می‌کنید. ”

دومی یک NFT مبتنی بر حمایت است که به جای اعطای مالکیت به دارنده، “برای حمایت از هنرمند جمع آوری می شود”. به گفته لوی، “مزایای NFT از ارزش گذاری فروش ثانویه حاصل می شود.”

“شما می توانید یک فایل صوتی را توکن کنید، آن را در بازار آزاد قرار دهید، و مجموعه دارانی را پیدا کنید که می توانند آن را بخرند، درگیر شوند و به شما و سفرتان به عنوان خالقان صنعت موسیقی بپیوندند.”

چگونه NFT های موسیقی به نوازندگان کمک می کنند

جی کیرا گفت دستور جلسه او برای اولین بار در اوایل سال ۲۰۲۰ به موسیقی NFT علاقه مند شد، زیرا بیشتر فرصت های اجرایش به دلیل شیوع بیماری همه گیر COVID-19 از دست رفت. او از این که چگونه این فناوری جدید به هنرمندان راه جدیدی برای امرار معاش ارائه می دهد که جایگزین مدل سنتی می شود، شگفت زده شد. در آن زمان او OTP هند را با یکی از دوستانش تأسیس کرد.

او گفت: “من فکر می کردم واقعاً عالی است که بتوان یک NFT را بفروشد. حتی اگر آن را به قیمت ۳۰۰ دلار بفروشید، این پول بیشتر از چیزی است که یک هنرمند معمولی می تواند در ۱۰ سال آینده از Spotify کسب کند.” تا زمانی که میلیون‌ها استریم دریافت نکنید، تقریباً غیرممکن است که بتوانید یک استریم زنده بسازید.

Spotify می گوید که تنها در سال ۲۰۲۱ ۷ میلیارد دلار حق امتیاز پرداخت کرده است. این شرکت ادعا می کند که این “بزرگترین مبلغی است که تا به حال توسط یک خرده فروش در طول یک سال به صنعت موسیقی پرداخت شده است.” اما بیشتر این پول مستقیماً به شرکت‌های ضبط و ناشران می‌رود و درصدهای زیادی را قبل از تحویل آنچه باقی مانده به هنرمندان جمع‌آوری می‌کنند. علاوه بر این، Spotify ظاهراً فقط ۰.۰۰۳ تا ۰.۰۰۵ دلار به ازای هر استریم پرداخت می‌کند، با شرکت‌های موسیقی بزرگ که پرداخت‌های بالاتری نسبت به دریافت هنرمندان مستقل دارند.

به گفته جی کیرا:

“من فکر می کنم NFT ها آخرین امید برای هنرمندان مستقل برای حرکت به این مدل هستند، جایی که می توانند واقعاً با موسیقی خود به روشی مستقیم تر درآمد کسب کنند.

الان رای بدهید!

ایجاد روابط بین هنرمندان و طرفداران

یک چیزی که هم لوی و هم جی کیلا از صمیم قلب موافق هستند این است که NFT های موسیقی قدرت برقراری ارتباط مستقیم بین سازندگان و طرفداران را دارند.از نعناع خود پادکست‌ها کاری را که تبلیغ می‌کنند انجام می‌دهند و NFT‌های رایگان را برای طرفداران خود به عنوان راهی برای پاداش دادن به شنوندگان وفادار، رشد مخاطبان و ایجاد هیجان ارائه می‌کنند.

لوی می‌گوید: «انتشار این NFT‌های رایگان اثر موجی داشته است و من هزاران بازدید را در وب‌سایت خود می‌بینم. “من تعداد زیادی مشترک جدید پیدا می کنم، شنوندگان جدیدی پیدا می کنم و اکوسیستم هر فصل در حال رشد است.”

مربوط: NFT یک تغییر دهنده بازی برای هنرمندان و نوازندگان مستقل است.

در همین حال، پروژه OTP جی کیلا با هدف ایجاد یک جامعه Web3 برای صحنه هیپ هاپ هند حول کارت های معاملاتی دیجیتال کلکسیونی، و برای او مهم است که این انجمن برای همه قابل دسترسی باشد. او گفت: “ما می خواستیم آن را برای افراد معمولی مقرون به صرفه کنیم، بنابراین قیمت هر کارت هنرمند را ۲۷ دلار کردیم.” این در مورد پول درآوردن نیست، بلکه ایجاد پیوند و جامعه بین طرفداران و هنرمندان است.

به قول لوی:

به هیچ وجه نمی‌توانیم انگیزه‌هایی برای حمایت مستقیم از هنرمندان از طریق NFT‌های موسیقی، خرید کلکسیون‌ها و تماشای رشد آنها به‌عنوان هنرمند در طول زمان ایجاد کنیم.»

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد NFT در موسیقی و نحوه استفاده Levy و Jay Kila از بلاک چین برای ایجاد جوامع و کسب درآمد از محتوای آنها، قسمت کامل زیر را تماشا کنید. دستور جلسه در صفحه جدید پادکست Cointelegraph، Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn.

دستور جلسه پادکست جدید کوین تلگراف است که به بررسی احتمالات ارزهای دیجیتال، بلاک چین، وب ۳ و چگونگی استفاده افراد عادی از فناوری برای ارتقاء سطح و بهبود زندگی خود می پردازد. برای مشاهده سایر نمایش های جدید کوین تلگراف به بخش پادکست های جدید کوین تلگراف بروید.نویسنده: Jonathan DeYoung

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا