اخبار ارز دیجیتال

MultiversX استاندارد احراز هویت دو مرحله ای روی زنجیره را راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پروتکل بلاک چین MultiversX یک مکانیسم جدید احراز هویت دو عاملی را برای افزودن امنیت به شبکه خود پیاده سازی کرده است.

احراز هویت دو مرحله ای (۲FA) یک اقدام امنیتی آنلاین اثبات شده است، و این فناوری در حال حاضر به عنوان ابزار اضافی برای امضای تراکنش در پروتکل بلاک چین MultiversX استفاده می شود.

بنیامین مینکو، مدیر عامل MultiversX، سرویس جدید گاردین پروتکل را طی گفتگو با کوین تلگراف فاش کرد. این ویژگی از Google Authenticator، Authy، Duo، Microsoft Authenticator یا بیومتریک برای ارائه امضای دوم قبل از پردازش تراکنش ها در زنجیره استفاده می کند.

Mincu جدید بودن این رویکرد را تشریح می‌کند، که به کاربران اجازه می‌دهد از تراکنش‌ها و حساب‌های محافظت‌شده استفاده کنند تا به عنوان مکانیزم امنیتی ثانویه عمل کنند.

اگر این ویژگی فعال باشد، Chain یک حساب محافظت‌شده را شناسایی می‌کند، و برای آن حساب، تراکنش‌های خروجی به دو امضا از طریق تراکنش محافظت‌شده نیاز دارند، یکی امضا شده توسط مالک حساب، یکی از والدین و یکی از والدین.

سرویس نگهبان از کاربران می‌خواهد که یک آدرس نگهبان برای ارائه امضاهای کنترلی ۲FA ایجاد کنند. به عنوان بخشی از فرآیند ثبت نام، کیف پول از کاربر می خواهد تا برای تکمیل ثبت نام، تراکنشی را به شبکه MultiversX ارسال کند. این نشانی ایجاد شده توسط سرویس را به عنوان نگهبان حساب تنظیم می کند.

هنگامی که یک حساب در زنجیره ایمن شد، تراکنش های صادر شده توسط کاربر به امضای کاربر و والدین نیاز دارد. هر بار که یک کاربر با حساب ایمن تراکنش را از کیف پول خود ارسال می کند و یک کد معتبر ۲FA ارائه می دهد، یک امضای معتبر نگهبان برای تراکنش کاربر توسط سرویس نگهبان ارائه می شود.

موارد مرتبط: مخاطرات جدید Cloud Backup Authenticator 2FA Google

۲FA به طور دقیق روی زنجیره اتفاق نمی افتد، اما تراکنش نیاز به یک کد مجوز برای اجرا دارد. Mincu افزود که رویکرد حفاظت ۲FA که در پروتکل تعبیه شده است هنوز در پروتکل های دیگر پیاده سازی نشده است.

برخلاف راه‌حل‌های موجود که محافظت بیشتری برای حساب‌های کیف پول ارائه می‌کنند، گاردین نیازی به ذخیره کلیدهای خصوصی بیشتر ندارد و معاوضه‌ها و موانع قابل توجهی برای آسیب‌پذیری‌های طرح پشتیبان برای کاربران اضافه می‌کند.

بسیاری از کیف‌پول‌های ارزهای دیجیتال و خدمات صرافی از ۲FA به عنوان ابزاری اضافی برای تأیید ورود و تراکنش‌های کاربر در سطح برنامه استفاده می‌کنند. با این حال، Mincu معتقد است که اصول زیربنایی پشت رویکرد MultiversX Guardian با دیگر پروتکل های بلاک چین نیز امکان پذیر است.

مفهوم استفاده از سیستم‌های احراز هویت مبتنی بر دستگاه برای فعال کردن حفاظت ۲FA بدون شک می‌تواند باعث تغییر پارادایم در صنعت شود.

Mincu اضافه کرد که افزودن امنیت نباید به قیمت تجربه کاربر تمام شود و باید اصطکاک در امضای تراکنش را به حداقل برساند.

احراز هویت دو مرحله‌ای برای سال‌ها بخشی از فضای ارزهای دیجیتال بوده است و صرافی‌هایی مانند Kraken از کاربران می‌خواهند اقدامات امنیتی بیشتری برای محافظت از تلاش‌های خود برای ورود به سیستم در سال ۲۰۱۹ انجام دهند.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشند

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا