🚨 اخبار ارز دیجیتال

MultiversX روی مقیاس‌پذیری فراجهانی تمرکز می‌کند، زیرا مدیر عامل اجرایی به محاسبات فضایی نور می‌تابد

مدیر عامل MultiversX در مورد علاقه اخیر متا و اپل به حوزه متاورس بحث کرد و رویکردهای مربوطه آنها را تجزیه و تحلیل کرد.

مفهوم Metaverse توجه زیادی را هم از سوی جامعه ارزهای دیجیتال و هم از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در اوج بازار صعودی به خود جلب کرد. اضافه شدن امثال متا (فیس بوک) و اپل به واگن متاورس تنها اعتبار این مفهوم را بیشتر تقویت کرده است. اما دو شرکت فناوری چند میلیارد دلاری رویکردهای بسیار متفاوتی نسبت به آن داشتند.

از یک طرف، متا تمام تمرکز خود را به واقعیت مجازی (VR) معطوف کرده است و اخیراً با Ray-Ban برای عرضه عینک های هوشمند جدید همکاری کرده است. در همین حال، اپل رویکرد محاسبات فضایی را در پیش گرفته و بیشتر بر واقعیت افزوده (AR) تمرکز کرده است و عینک های AR خود را در اوایل سال جاری عرضه کرد. .

بنیامین مینک، مدیر عامل MultiversX، یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین مبتنی بر متاورس، معتقد است رویکرد اپل به محاسبات فضایی بیشتر با اهداف Metaverse مطابقت دارد تا اکتشاف VR متا. مینک در مصاحبه ای اختصاصی با جی یانگ سان، سردبیر کوین تلگراف، گفت که اگرچه تمرکز متا بر واقعیت مجازی ممکن است اشتباه باشد، زیرا محاسبات فضایی اپل به کوین تلگراف گفت که این رویکرد باعث می شود عینک های AR به تجربه بصری تری تبدیل شوند.

او توضیح داد که در حالی که عینک های متا فقط بر روی یک دنیای مجازی خاص متمرکز هستند، مفهوم Metaverse بیشتر در مورد تجربیات تعاملی در آن دنیای مجازی است. این شیشه به جای موارد استفاده چندگانه، تنها بر روی یک مورد استفاده تمرکز می کند.

من فکر می‌کنم اساسی‌ترین چیزی که مکالمه را تغییر می‌دهد، نگاه کردن به لنزها یا رابط‌ها به‌عنوان دستگاه‌های محاسباتی فضایی است. من فکر می‌کنم این یک تغییر پارادایم بسیار نادیده گرفته شده است که اپل معرفی کرد. جهان.”

محاسبات فضایی به فرآیندها و ابزارهای مورد استفاده برای به دست آوردن، پردازش و تعامل با داده های سه بعدی اشاره دارد. محاسبات فضایی شامل اینترنت اشیا، دوقلوهای دیجیتال، محاسبات محیطی، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، هوش مصنوعی و کنترل فیزیکی است. محاسبات فضایی به عنوان تعامل انسان و ماشین تعریف می شود که در آن ماشین اشیاء واقعی و ارجاع دهنده به فضا را نگه می دارد و دستکاری می کند.

مربوط: یکی از بنیانگذاران سندباکس توضیح می دهد که متاورس چگونه برای برندها تکامل یافته است: Web Summit 2022

Mincu اضافه کرد که ارتقاء فناوری جدید MultirsX (الروند سابق) در ۱۹ اکتبر باعث می شود که با رویکردهای محاسباتی فضایی بهتر کار کند و مقیاس پذیرتر باشد. ارتقاهای فنی ویژگی‌های مهمی مانند پیشنهادات بلوک اولیه، پردازش گره موازی، بررسی امضای اجماع و بهبود پویا هزینه گاز را به پلتفرم معرفی می‌کنند.

این به‌روزرسانی‌های فناوری وعده کاهش زمان تأیید، کوتاه‌تر شدن نهایی بودن و افزایش توان عملیاتی تراکنش‌ها را تا ۷ برابر می‌دهند. در میان سایر تغییرات قابل توجه، ارتقای جدید مدیریت زنجیره ای، ماشین های مجازی جدید و پیشرفته و یک مدل تراکنش واسطه ای بهبود یافته را معرفی می کند که به توکن های در حال اجرا در شبکه اجازه می دهد تا هزینه های گاز را پوشش دهند.

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا