اخبار ارز دیجیتال

آندره کرونه می گوید: «چند زنجیره ضربه بزرگی در رکود Fantom TVL بود».


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

TVL Fantom از بیش از 364 میلیون دلار در اوایل ماه مه به حدود 70 میلیون دلار در 14 جولای کاهش یافت. در اوج خود در سال 2022، TVL فانتوم بیش از 7.5 میلیارد دلار خواهد بود.

آندره کرونژ، بنیانگذار Fantom، شکست Multichain را به عنوان یک “ضربه بزرگ” برای پلتفرم های قراردادهای هوشمند طبقه بندی کرد، که در چند هفته گذشته به دلیل مشکل Multichain شاهد کاهش شدید فعالیت بوده اند.

طبق داده‌های DefiLlama، ارزش کل قفل فانتوم (TVL) از بیش از 364 میلیون دلار در اوایل ماه مه به حدود 70 میلیون دلار در 14 جولای کاهش یافت. در اوج خود در سال 2022، TVL فانتوم بیش از 7.5 میلیارد دلار بود. قیمت سکه بومی فانتوم (FTM) از 0.41 دلار به 0.28 دلار در مدت مشابه کاهش یافت.

کرونجه در تاپیک فروم فانتوم نوشت: «چند زنجیره ضربه بزرگی بود» و افزود که «تضمین های زیادی از سوی دولت داشت». [Multichain] تیم در توزیع سرور، دسترسی و توزیع موقعیت جغرافیایی. اعتماد نکن، تایید کن (به خودت بگو)

مجموع فانتوم قفل شده است. منبع: دفیلاما.

نظرات Krongje پس از اعلام 14 جولای Multichain مبنی بر توقف فعالیت های خود پس از دستگیری مدیر عامل خود، تنها شخصی که سرورهای Multichain را در ماه می مدیریت می کند، متوقف می شود.

در میان دستگیری رهبران و افزایش چالش‌های فنی، Multichain در 6 جولای مورد سوء استفاده قرار گرفت و بیش از 125 میلیون دلار ارز دیجیتال را از کیف پول‌های متعدد برداشت و وجوه را به پل‌های Fantom، Moonriver و Dogechain تقسیم کرد. این برداشت ها اکثریت وجوه ذخیره شده در هر پل را تشکیل می داد.

Cointelegraph گزارش داد که Multichain تمام تکه های کلیدهای خصوصی را در یک “حساب سرور ابری” تحت کنترل انحصاری مدیر عامل ذخیره می کند. این حساب سرور ابری بعداً توسط شخصی برای تخلیه وجوه از پروتکل استفاده شد.

اثر موج دار مسئله چند زنجیره ای نیز بر پروتکل وام دهی Geist Finance تأثیر گذاشت که به دلیل زیان ناشی از اکسپلویت مجبور به تعطیلی دائمی شد. قبل از هک، دارایی‌های کریپتو به ارزش 29 میلیون دلار در قراردادهایی که در شبکه Fantom اجرا می‌شد، قفل شده بودند. به این ترتیب، بسته شدن Geist تأثیر زیادی بر TVL فانتوم داشت.

در پاسخ به این سوء استفاده، صادرکنندگان استیبل کوین Circle و Tether بیش از 65 میلیون دلار دارایی مربوط به این حمله را مسدود کردند. گفته می‌شود که Fantom با هر دو شرکت برای بررسی مجموعه‌ای از زیرساخت‌های صدور بومی و پل بومی همکاری می‌کند. کرونژ گفت: «ما در حال حاضر در حال بررسی همه گزینه‌ها و همکاری با سازمان‌های مربوطه برای بازیابی دارایی‌ها هستیم.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا