🚨 اخبار ارز دیجیتال

Saga Screw کاربر بایننس ۱۰۰۰ کارمند را اخراج می کند: آسیا اکسپرس


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

روایت چند زنجیره ای شامل دستگیری های مخفیانه، سوء استفاده های مشکوک و یک مرد که گفته می شود کنترل ۱.۵ میلیارد دلار را در اختیار دارد. علاوه بر این، بایننس کارکنان خود را اخراج خواهد کرد.

روتر غیرمتمرکز زنجیره ای Web 3 که گفته می شود توسط یک نفر کنترل می شود

اگر تمام پول شما توسط یک مرد و خانواده اش کنترل شود و دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد، دستگاه تبلیغاتی بلافاصله “بو” می کند و علیرغم برخی برداشت های نگران کننده، همه سیستمی را تصور کنید که وانمود می کند خوب کار می کند. به نظر می رسد یک دیکتاتوری یک حزبی است؟ خیر، به بلاک چین، به خصوص چند زنجیره خوش آمدید.

چند زنجیره ای
مردی به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Multichain، ژائو جون (CryptoRank)

در ۱۴ ژوئیه، پروتکل غیرمتمرکز پل زنجیره ای چندگانه چین اعلام کرد که پس از سه سال فعالیت خود را متوقف می کند. دلیل؟ ژائو جون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Multichain، تنها فردی است که گفته می شود بیش از ۱.۵ میلیارد دلار کلید خصوصی در ارزهای رمزنگاری شده کاربران ذخیره شده در Multichain دارد. سپس خواهرش (نام نامشخص است). هر دو توسط پلیس چین دستگیر شدند، اما دلیل آن هنوز مشخص نیست.

طبق گزارش ها، ژائو جون در اوایل ۲۱ مه دستگیر شد، اما ظاهراً کارکنان Multichain نمی خواستند شما در مورد آن بدانید… تناقض پس از تناقض، حقیقت را دفن کنید تا به حال غیرممکن شده است.

کل مصیبت در حدود ۲۴ می آغاز شد، زمانی که کاربران چند زنجیره ای گزارش دادند که وجوه آنها برای نزدیک به ۷۲ ساعت پس از ارسال نرسیده است. مدیر به سرعت پاسخ داد که این تاخیر به دلیل ارتقاء گره پشتیبان “بیشتر از حد انتظار طول می کشد” ایجاد شده است و “همه تراکنش های آسیب دیده پس از تکمیل ارتقا خواهند رسید”.

“برخی از مسیرها (Kava، zkSync، Polygon zkEVM) به طور موقت به حالت تعلیق درآمده اند، اما بیشتر مسیرها به طور عادی کار می کنند. همه تراکنش های آسیب دیده پس از تکمیل ارتقا خواهند رسید. ما صمیمانه از ناراحتی ایجاد شده عذرخواهی می کنیم.”

در آن نقطه، برخی از کاربران قبلاً بودند دانستن ژائو جون مدیر عامل این شرکت توسط پلیس چین دستگیر شد. در پاسخ، آلفرد خو، یکی از بنیانگذاران، تصمیم گرفت برای فرونشاندن “شایعه” و محافظت از کاربران در برابر “اطلاعات نادرست” مداخله کند و در کانال تلگرام چینی پروتکل نوشت: مزرعه برنج. عملیات عمده طبق روال پیش می رود. ”

علیرغم تضمین‌ها، اضطراب در ۲۵ مه به وحشت تمام عیار تبدیل شد، زمانی که خبرگزاری محلی PANewsLab گزارش داد که نمی‌توان با مدیرعامل تماس گرفت. این بار هم بنیانگذار دی جی کیان بود که وارد عمل شد. تضمین “دارایی های کاربر و کارکنان در امان هستند.” با این حال، کیان نیز ناپدید شدن ژائو را تایید کرد.برای ماه آینده، چند زنجیره ای ادامه خواهد داشت ترویج پروتکل زنجیره ای آن.

چند زنجیره ای 2

از ۷ جولای گذشته، کاربران متوجه برداشت های تقلبی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از پل فانتوم اتریوم Multichain به همراه وجوه سایر زنجیره های جانبی شدند. حدود ۶۵ میلیون دلار تتر (USDT) و USD Coin (USDC) توسط ناشران Tether و Circle پس از اینکه این تراکنش نگرانی‌های گسترده‌ای مبنی بر هک شدن چند زنجیره‌ای ایجاد کرد، مسدود شده است. برخی از کارشناسان امنیتی گمان می کنند که هک می تواند یک کار داخلی باشد.

تجزیه و تحلیل پیوند
جابجایی دارایی USDC کاربران چند زنجیره ای توسط “هکرها” (تحلیل چین)

با توجه به چند زنجیره ای:

“دارایی های کاربر قفل شده به آدرس های MPC به طور غیرعادی به آدرس های ناشناخته منتقل شد. اطلاعات ورود از آدرس های IP Kunming و یک سری عملیات برای انتقال وجه از آدرس های MPC در پلت فرم سرور ابری یافت شد.”

توسعه دهندگان نوشتند که در ۹ ژوئیه، خواهر ژائو جون، دارایی های باقی مانده را از استخر روتر به آدرس کیف پولی که توسط او کنترل می شود، به عنوان “اقدام حفظ دارایی” منتقل کرد. چهار روز بعد، طبق گزارش ها، خواهر ژائو جون توسط پلیس دستگیر شد (باز هم مشخص نیست که چرا او دستگیر شد). تیم توسعه خود پروژه، از زمان شروع آن، فقط ژائو جون و خواهرش به بودجه عملیاتی، دارایی‌های کاربر، سرورهای چند زنجیره‌ای و حتی وب‌سایت (که تیم خودشان در شرف تعطیل شدن است) دسترسی داشته‌اند. طولانی تر کار می کند

سپس تیم با خانواده آقای ژائوجون تماس گرفت و متوجه شد که کامپیوتر، تلفن، کیف پول سخت افزاری و عبارت حافظه آقای ژائوجون همگی توسط مقامات ضبط شده است.

متأسفانه، بدترین ممکن است هنوز برای کاربران چند زنجیره ای نباشد.

تا به امروز، ما واقعاً نمی دانیم چرا ژائو جون دستگیر شد، به چه اتهامی متهم شد، یا جزئیاتی در مورد پرونده او (و نه، مولتی چین حتی من را نمی شناسد). فکر نمی کنم آنها به ما بگویند. ). با این حال، طبق قوانین چین، وجوهی که به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی توقیف می‌شوند، ممکن است عواید مجرمانه تلقی شوند و در را برای توقیف احتمالی توسط دولت باز کنند. در آن صورت، بر خلاف تصمیم Multichain برای واگذاری کل کلید و دسترسی به دست یک (یا دو) نفر، یک فاجعه مطلق خواهد بود.

همچنین بخوانید
ویژگی

Blockchain Failsafe در فضا: SpaceChain، Blockstream، Cryptosat

ویژگی

NFT Clone Punks: درست یا غلط؟

هدیه غیرمعمول سالگرد بایننس برای کارمندان: بیکاری

به مناسبت ششمین سالگرد صرافی ارزهای دیجیتال، بایننس تصمیم گرفت به برخی از کارکنان خود یک هدیه یادبود هدیه دهد. با این حال، اکثر دریافت کنندگان آرزو می کردند که ای کاش آن را باز نمی کردند.

در ۱۴ ژوئیه، Changpeng Zhao (CZ) مدیر عامل Binance یک رویداد بزرگ ششمین سالگرد برگزار کرد و گفت: ما در آینده به همکاری با رگولاتورها ادامه خواهیم داد. ما همچنین بر آنچه که معتقدیم درست است می ایستیم. در همان روز، وال استریت ژورنال (WSJ) گزارش داد که صرافی در هفته‌های اخیر ۱۰۰۰ کارمند خود را از مجموع ۸۰۰۰ کارمند قبل از اخراج کاهش داده است.

به گفته کارمندان، کاهش مشاغل در بخش خدمات مشتری و جهانی متمرکز است و بازسازی مداوم می تواند تا یک سوم کل نیروی کار شرکت را کاهش دهد. WSJ گفت تحقیقات در حال انجام وزارت دادگستری ایالات متحده “مداوم ترین” چالش پیش روی مبادلات است.

در پاسخ، CZ من نوشته ام:

“در حالی که ما به طور مداوم در تلاش برای افزایش تراکم استعدادهایمان هستیم، اخراج های غیرارادی را نیز تجربه می کنیم.

یکی از مدیران بلاک چین گفت که بایننس با وجود تعدیل شغل “هنوز استخدام می کند”. وب سایت صرافی در زمان انتشار این مقاله دارای ۹۶ موقعیت باز است.

در ۱۷ ژوئیه، WSJ گزارشی را منتشر کرد که با استناد به “بازار فعلی و محیط نظارتی” و نیاز به کاهش هزینه ها، به مشوق های کارکنان برای محصولاتی مانند تلفن همراه، تناسب اندام و دورکاری اشاره کرد. ادعا کرد که بازپرداخت را متوقف کرده اند. بایننس در حال حاضر با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده به اتهام ارائه اوراق بهادار ثبت نشده و راه اندازی یک بورس ثبت نشده در ایالات متحده در حال دعوا است.

جمهوری چکنویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا