اخبار ارز دیجیتال

«کشوی اسرارآمیز» Multichain بوی «قالیچه کش» دارد – Chainaracy


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Chainalysis به Cointelegraph گفت که بر اساس تجزیه و تحلیل تراکنش‌های جعلی چند زنجیره‌ای و مسائل داخلی، «کشش احتمالی تاخیر» را توضیح می‌دهد.

Chainalysis، یک شرکت تجزیه و تحلیل و امنیت بلاک چین، گفت که بهره برداری چند میلیون دلاری از پروتکل پل زنجیره ای Multichain می تواند یک تخلف داخلی باشد.

در پست وبلاگی در 10 ژوئیه، این شرکت گفت: “در 6 ژوئیه 2023، یک برداشت غیرمعمول در مقیاس بزرگ متقلبانه، که به نظر می رسد هک و کلاهبرداری توسط افراد داخلی باشد، در چند زنجیره پروتکل پل زنجیره ای رخ داد. ” بیان کرد.

این سوء استفاده تا به امروز بیش از 125 میلیون دلار ضرر داشته است.

با این حال، Chainaloss بر این باور است که این اکسپلویت می‌تواند نتیجه یک کلید مدیریت به خطر افتاده باشد، و برخی معتقدند که می‌تواند یک “کار خودی” باشد.

شرکت امنیتی بلاک چین SlowMist قبلا نیز اشاره کرده بود.منبع: توییتر

در بیانیه‌ای به Cointelegraph، سخنگوی Chainalysis تأیید کرد که این شرکت “این را به عنوان آستانه بالقوه بالا توصیف می‌کند.”

این شرکت توضیح داد که قراردادهای هوشمند چند زنجیره ای از یک سیستم محاسباتی چند جانبه (MPC) مشابه کیف پول های چند امضایی استفاده می کنند.

Chainaosis گفت: “این امکان وجود دارد که مهاجمان کنترل کلیدهای MPC Multichain را برای انجام این سوء استفاده به دست آورده باشند.”

“در حالی که ممکن است این کلیدها توسط یک هکر خارجی به سرقت رفته باشد، بسیاری از کارشناسان امنیتی و سایر تحلیلگران معتقدند که این سوء استفاده می تواند یک کار داخلی یا فعالیت کلاهبرداری باشد، تا حدی به دلیل مشکلات اخیر که Multichain متحمل شده است. من فکر می کنم ممکن است. ”

به گفته Chainalysis، بارزترین نمونه از این مشکلات داخلی ناپدید شدن مدیرعامل چند زنجیره ای معروف به “Zhaojun” در اواخر ماه مه بود. این پلتفرم همچنین با تأخیر در تراکنش ها و سایر مشکلات فنی روبرو شد که در نتیجه بایننس پشتیبانی از برخی از توکن های پل شده را در 7 جولای پایان داد.

Cointelegraph برای پاسخ به این ادعا با Multichain تماس گرفت، اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مربوط: بنیانگذار Connext استاندارد «Token Sovereign Bridge» را پس از حادثه چند زنجیره ای پیشنهاد می کند

در همین حال، کارآگاهان بلاک چین در چند ساعت گذشته از حرکات توکن چند زنجیره ای جعلی بیشتری گزارش کرده اند. آنها گزارش دادند که خروج غیرعادی آدرس Multichain Executor است که آدرس‌های هر توکن را از چندین زنجیره خارج می‌کند.

در 8 جولای، ناشران استیبل کوین Circle و Tether بیش از 65 میلیون دلار از دارایی های مربوط به بهره برداری های چند زنجیره ای را مسدود کردند.

Chainalysis اظهار داشت که جالب است که سوء استفاده‌کنندگان «دارایی‌های متمرکزی مانند USDC را که می‌توانست توسط ناشر مسدود شود، مبادله نکردند».

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا