اخبار ارز دیجیتال

پل MPC چند زنجیره ای بیش از 100 میلیون دلار خروجی دارد و نگرانی های سوء استفاده را افزایش می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برخی از قراردادهای چند زنجیره ای روی اتریوم بیش از نیمی از سپرده های خود را برداشته اند و کارآگاهان زنجیره ای نگران سوء استفاده از آنها هستند.

یک خروج غیرمعمول بزرگ از یک پلتفرم پل MPC چند زنجیره ای در 6 ژوئیه نگرانی هایی را در مورد اینکه بهره برداری در حال انجام است، ایجاد کرد. بیش از 102 میلیون دلار ارز دیجیتال از پل فانتوم چند زنجیره ای در سمت اتریوم خارج شده است که 666000 دلار از Dogechain و 5 میلیون دلار از Moonriver است.

در 6 جولای، 7214 توکن Wrapped Ether (WETH) به ارزش 13.6 میلیون دلار، 1024 بیت کوین پیچیده (WBTC) به ارزش 31 میلیون دلار و 58 میلیون دلار سکه دلار آمریکا (USDC) به Fantom Drawn از قرارداد هوشمند Ethereum پل رفت. در مجموع حدود 102 میلیون دلار ارز مجازی برداشت شد.

خروج از قرارداد چند زنجیره ای Fantom Bridge روی اتریوم، 6 جولای.منبع: داده های بلاک چین

علاوه بر این، قرارداد Dogechain Bridge Ethereum 666,000 دلار را برداشت که بیش از 86٪ از کل سپرده ها را تشکیل می دهد و تنها دارایی هایی به ارزش 100,000 دلار برای پل باقی مانده است. USDC و Tether (USDT) به ارزش 5,872,661 دلار از قرارداد چند زنجیره ای Moon River Bridge بر روی اتریوم خارج شدند و تنها حدود 700,000 دلار باقی ماند.

چندین کارآگاه زنجیره ای در توییتر ادعا کردند که این رویداد می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. شرکت امنیتی بلاک‌چین Pecshield تیم چند زنجیره‌ای را در پستی که تراکنش پل فانتوم را نشان می‌دهد، برچسب‌گذاری کرد و گفت: «شاید بخواهید نگاهی بیندازید».

این یک نظر دهنده را به این سمت سوق داد حالت او گفت که به نظر می رسد یک هک بزرگ دیگر است.اسپری محقق روی زنجیره ارسال شده یک تراکنش Dogechain با نظر “dogechain multichain ejected”.

تا زمان انتشار، کوین تلگراف نتوانست تایید کند که آیا قرارداد به پایان رسیده است یا به سادگی توسط کاربران با مبالغ هنگفتی پس گرفته شده است.

Cointelegraph در کانال Discord خود با تیم Multichain تماس گرفت، اما تا زمان انتشار مقاله هیچ پاسخی دریافت نکرد. Multichain آخرین بار در 29 ژوئن در توییتر ارسال شد.

مطالب مرتبط: Poly Network از کاربران می‌خواهد پس از تأثیر اکسپلویت بر 57 دارایی رمزنگاری خارج شوند

Multichain یک شبکه پل زدن محاسبات چند جانبه (MPC) است. هنگامی که کاربر می خواهد یک دارایی را از یک زنجیره به زنجیره دیگر متصل کند، شبکه چند زنجیره ای ابتدا تضمین می کند که دارایی در زنجیره اول قفل شده است، سپس یک دارایی مشتق شده در زنجیره دوم ایجاد می کند.

هنگامی که برداشت انجام می شود، شبکه روند را معکوس می کند. ابتدا مطمئن شوید که سکه های مشتق در زنجیره دوم از بین رفته اند، سپس دارایی های پشتوانه آنها را در زنجیره اول آزاد کنید.

تیم Multichain ادعا می‌کند که کلیدهای رمزنگاری که این فرآیند را کنترل می‌کنند در چند قطعه تقسیم شده و در سراسر شبکه توزیع می‌شوند. این از لحاظ نظری از برداشت غیرمجاز هر فرد یا گروهی جلوگیری می کند.

Multichain در چند هفته گذشته با مشکلات فنی نامشخصی مواجه بوده است. در 31 می، این تیم اعلام کرد که مدیر عامل آن غایب است و “مشکلات متعدد به دلیل شرایط پیش بینی نشده” منجر به تاخیر در معامله شده است. در 5 جولای، بایننس برداشت برخی از توکن های مشتق چند زنجیره ای را به دلیل شکست شبکه در پردازش به موقع تراکنش ها به حالت تعلیق درآورد.

آسیا اکسپرس: ETF کریپتو هنگ کنگ در آتش است، بایننس درباره Maverick FOMO، پلی هک هشدار می دهدنویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا