اخبار ارز دیجیتال

DEX های چند زنجیره ای با پروتکل های جدیدی که آنها را قادر می سازد در حال افزایش هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مجموعه جدیدی از صرافی های غیرمتمرکز به کاربران اجازه می دهد تا تجارت چند زنجیره ای و معاملات حاشیه ای انجام دهند.

صرافی های غیرمتمرکز (DEX) در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده اند زیرا به کاربران اجازه می دهند کنترل بیشتری بر دارایی های خود داشته باشند و محیط معاملاتی امن تری نسبت به صرافی های متمرکز فراهم کنند.

با این حال، یکی از محدودیت های اصلی DEX ها ناتوانی آنها در پشتیبانی از معاملات زنجیره ای و حاشیه ای است. چندین پروتکل مبادله غیرمتمرکز وجود دارد که هدف آنها غلبه بر این محدودیت با اجازه دادن به DEX ها برای پشتیبانی از معاملات زنجیره ای، معاملات حاشیه و سایر ویژگی ها است.

پروتکل Injective یک پروتکل تبادل غیرمتمرکز است که بر روی Cosmos، یک اکوسیستم بلاک چین غیرمتمرکز و قابل تعامل ساخته شده است. پروتکل تزریقی DEX ها را قادر می سازد تا از معاملات زنجیره ای و حاشیه ای پشتیبانی کنند و به کاربران این امکان را می دهد که دارایی های شبکه های بلاک چین مختلف را در یک پلت فرم واحد معامله کنند.

AliumSwap یک صرافی غیرمتمرکز است که از چندین شبکه بلاک چین پشتیبانی می کند. علاوه بر این، دارای ویژگی به نام نقدشوندگی ترکیبی است که هدف آن ساده‌سازی فرآیند معاملات با ادغام آن در یک پلتفرم است.

چگونه DEX ها تجارت متقابل زنجیره ای را فعال می کنند؟

یکی از چالش‌های کلیدی در فعال کردن معاملات زنجیره‌ای متقابل در DEX، نیاز به هماهنگ کردن دفترهای مختلف و دفترهای سفارش شبکه‌های مختلف بلاک چین درگیر است. پروتکل Injective با استفاده از چیزی به نام “relayer” به این چالش می پردازد.

رله‌ها گره‌های غیرمتمرکز هستند که مسئولیت تسهیل تجارت دارایی‌ها در زنجیره‌های مختلف را بر عهده دارند. آنها به عنوان واسطه عمل می کنند، دارایی ها را در امان نگه می دارند و تبادل دارایی را بین معامله گران تسهیل می کنند.

هنگامی که کاربر می خواهد دارایی های یک شبکه بلاک چین را با دارایی های موجود در شبکه دیگر مبادله کند، کاربر می تواند سفارشی را در یک DEX در حال اجرا بر روی پروتکل تزریقی ارسال کند. سپس واسطه ها سفارش کاربر را می گیرند و آن را به شبکه بلاک چین مربوطه ارسال می کنند.

واسطه ها همچنین انتقال دارایی ها را بین دو طرف تسهیل می کنند و امکان تکمیل معاملات را فراهم می کنند. این فرآیند به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های شبکه‌های بلاک چین مختلف را بر روی یک پلتفرم واحد معامله کنند و یکی از محدودیت‌های اصلی DEX های سنتی را غلبه کنند.

اریک چن، بنیانگذار و مدیرعامل Injective به Cointelegraph گفت: اکثر برنامه های اولیه مالی (تجارت، وام، استقراض، اهرم، و غیره) بر روی DeFi ساخته شده اند، اما زمانی که آنها به عنوان برنامه های مستقل استفاده می شوند، چیزهای زیادی باقی می ماند. همه DAppهایی را می خواهند که بتوانند بر روی یکدیگر ساخته شوند. ”

اخیراً: وام دهنده کریپتو Salt با دور سرمایه ۶۴.۴ میلیون دلاری بازگشته است

AliumSwap عملکرد زنجیره ای متقابل و یکپارچه سازی شبکه Polygon را راه اندازی کرده است و قصد دارد در آینده نزدیک با OKChain یکپارچه شود. برای تسهیل تبادل توکن ها بین زنجیره BNB و شبکه Polygon، کاربران باید ابتدا زنجیره و توکنی را که می خواهند مبادله کنند انتخاب کنند.

در مرحله بعد، باید شبکه Polygon و توکن ورودی مورد نظر را انتخاب کنید. در نهایت، باید تعداد توکن هایی را که می خواهید مبادله کنید وارد کنید و تراکنش را آغاز کنید.

توکن ALM AliumSwap به عنوان یک دارایی انتقالی در فرآیند تبادل توکن عمل خواهد کرد. به طور خاص، فرآیند تبادل شامل تبدیل توکن اصلی A از بلاک چین اصلی به یک توکن ALM و سپس به یک توکن B جدید در بلاک چین هدف است.

برنت شو، مدیر عامل و بنیانگذار Umee، یک مرکز DeFi متقاطع که بر روی Cosmos SDK ساخته شده است، به Cointelegraph گفت:

تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل بسیار مهم هستند. بلاک چین امروز مانند اینترنت اولیه است. آن زمان بود که فقط یک ARPANET قطع شده و تعداد زیادی اینترانت وجود داشت. پروتکلی به نام TCP/IP اختراع شد. من نمی‌توانستم همه چیز را تا زمانی که انجام شود وصل کنم “

تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل به این معنی است که همه پروتکل‌های بلاک چین می‌توانند به یکدیگر متصل شده و با یکدیگر تعامل داشته باشند: زنجیره‌های جانبی، لایه ۲، لایه‌های پایه جایگزین مانند Solana، زنجیره‌های Move-VM مانند Aptos، زنجیره‌های Cosmos، Polkadot. زنجیره‌ها. می‌توان به یکدیگر متصل شد و تراکنش انجام داد، ما بلاک چین‌های متصل به هم خواهیم داشت، دقیقاً مانند اینترنت متصل امروزی.»

معاملات مارجین DEX

معامله مارجین یک استراتژی معاملاتی است که از یک کارگزار پول قرض می گیرد و با اهرم معامله می کند. این به معامله گران اجازه می دهد تا سود بیشتری کسب کنند، اما خطر زیان بیشتر را نیز به همراه دارد.

یک DEX زنجیره ای متقابل می تواند با استفاده از یک پلت فرم غیرمتمرکز وام دهی و استقراض، از معاملات حاشیه پشتیبانی کند. علاوه بر این، DEX ها از توکن های بیشتری نسبت به پلتفرم های متمرکز پشتیبانی می کنند و به کاربران اجازه می دهند تا اهرم ها را با ارزهای دیجیتال بیشتری معامله کنند.

پروتکل Injective به DEX ها امکان می دهد تا با ارائه یک پلت فرم غیرمتمرکز وام دهی و استقراض، از معاملات حاشیه حمایت کنند. این پلتفرم به کاربران این امکان را می دهد که با پروتکل تزریقی به عنوان یک واسطه، دارایی ها را قرض بگیرند و به یکدیگر قرض دهند.

اگر کاربر بخواهد با اهرم در یک DEX در حال اجرا بر روی پروتکل تزریقی معامله کند، می تواند دارایی های مورد نیاز را از پلتفرم وام قرض بگیرد. سپس می توان از این دارایی ها برای معامله در DEX استفاده کرد.

در صرافی غیرمتمرکز ZKEX، عملکرد معاملات حاشیه با استفاده از قراردادهای هوشمند اجرا می شود. این قراردادها فرآیند اعطای وام و استقراض پول، محاسبه بهره و سایر کارمزدهای مرتبط را خودکار می کند. علاوه بر این، این پلتفرم از شواهد دانش صفر برای اعتبارسنجی تراکنش ها استفاده می کند که به حفظ امنیت و حریم خصوصی کمک می کند. این یک محیط امن برای معاملات مارجین فراهم می کند.

این به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا موقعیت‌های بزرگ‌تری نسبت به سرمایه‌های خود داشته باشند. وجوه قرض گرفته شده می تواند از سایر کاربران یا خود ZKEX باشد و معامله گران باید به مبلغ وام گرفته شده بهره بپردازند.

معاملات مارجین در صرافی های غیرمتمرکز به معامله گران اجازه می دهد از توکن هایی که در صرافی های متمرکز فهرست نشده اند سود ببرند. این فرآیند می‌تواند تعداد شرکت‌کنندگان در بخش DeFi را افزایش دهد و نقدینگی را بهبود بخشد زیرا ارائه‌دهندگان نقدینگی تشویق می‌شوند تا توکن‌هایی را به استخرهایی که از معاملات حاشیه حمایت می‌کنند اضافه کنند. علاوه بر این، معامله گران از اهرمی استفاده می کنند که تقاضا برای نقدینگی را افزایش می دهد.

با این حال، برخی از کارشناسان انجام معاملات حاشیه بر روی پروتکل های غیرمتمرکز را دشوار می دانند.

“معامله حاشیه در DeFi مهم است، اما اجرای آن بسیار دشوار است. درست کردن اهرم مالی ابتدایی دشواری است، اما اهرم در پروتکل هایی مانند پلت فرم معاملات آتی Perp DeFi به کار گرفته می شود. دیدن پول زیاد معمول است.” کوین تلگراف.

عملکرد پشتیبانی صرافی غیرمتمرکز چند زنجیره ای

ZKEX برای تایید اعتبار تراکنش‌ها در پلتفرم خود، اثبات‌های دانش صفر را پیاده‌سازی می‌کند. در صرافی‌ها، این رمزنگاری صحت تراکنش‌ها را تأیید می‌کند، امنیت و یکپارچگی را تضمین می‌کند و در عین حال اطلاعات خصوصی مانند هویت شرکت‌کنندگان و جزئیات تراکنش را مخفی می‌کند.

ترکیب مدارک دانش صفر امنیت و حریم خصوصی پلتفرم را افزایش می دهد و به ایجاد اعتماد و اطمینان در بین کاربران کمک می کند.

توکن‌های استراتژی یکی دیگر از ویژگی‌های DEX مبتنی بر تزریق است که در آن سرمایه‌گذاران می‌توانند در استراتژی‌های معاملاتی الگوریتمی مدیریت شده فعالانه که توسط مؤسسات برتر توسعه داده شده‌اند، با نگه داشتن توکن‌هایی که نماینده سهام در Trading Vault هستند، شرکت کنند.

دارایی های موجود در این پرتفوی ها توسط قراردادهای هوشمند اداره می شوند. قراردادهای هوشمند می توانند معاملات را بر اساس قوانین از پیش تعریف شده یا عوامل خارجی مانند قیمت اتر (ETH) انجام دهند. به عنوان مثال، یک قرارداد هوشمند ممکن است یک تراکنش را بر اساس این واقعیت انجام دهد که اتر ارزش آن افزایش یافته است.

“اوردن مدیریت فعال پورتفولیو و استراتژی‌های بهینه‌سازی بازده به DeFi کار کوچکی نیست. استاندارد توکن ERC-4626 با اجازه دادن به sommeliers یک مانع بزرگ UX را حل می‌کند. [a DeFi platform that issues the token] چنگ به کوین تلگراف گفت: ما ارزش ویژه استراتژی را به عنوان یک نشانه استراتژی توکن خواهیم کرد.

سرمایه‌گذاران می‌توانند به سادگی با خرید و نگهداری این توکن‌های استراتژی نقد در صرافی‌های غیرمتمرکز، در معرض استراتژی‌های خاص قرار بگیرند و زمانی که آماده خروج هستند، آن‌ها را بفروشند. ورود به مدیریت فعال غیرقانونی آسان‌تر است.»

برخلاف روش‌های سنتی‌تر سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها، تمام تراکنش‌هایی که از این فناوری‌ها استفاده می‌کنند را می‌توان با جزئیات کامل در بلاک چین اتریوم مشاهده کرد. علاوه بر این، کاربران همیشه کنترل کامل بر دارایی ها و دارایی های خود دارند. به عنوان مثال، ممکن است با فروش توکن های استراتژی انباشته شده از طرح خارج شویم.

AliumSwap یک ویژگی نقدینگی منحصر به فرد به نام نقدینگی ترکیبی دارد. این سیستم به صرافی‌های بازارساز غیرمتمرکز و خودکار اجازه می‌دهد تا گزینه‌های چند زنجیره‌ای و قابلیت‌های زنجیره‌ای متقابل را به کاربران خود ارائه دهند. ویژگی نقدینگی ترکیبی، نقدینگی حاصل از مبادلات متمرکز و غیرمتمرکز را که از طریق تجمیع‌کننده‌های نقدینگی به آن دسترسی دارند، ترکیب می‌کند.

جمع‌آوری نقدینگی ابزار نرم‌افزاری است که به کاربران امکان می‌دهد به مجموعه‌ای از سفارش‌های خرید و فروش از چندین ارائه‌دهنده نقدینگی به طور همزمان دسترسی داشته باشند.

اخیراً: ارزهای دیجیتال و اوراق بهادار: تفسیری جدید از شتاب آزمایش هووی ایالات متحده

تجمیع‌کننده‌ها با استفاده از الگوریتم‌های رایانه‌ای، قیمت‌های نزدیک به میانگین بازار را برای معامله‌گران برای خرید و فروش دارایی‌ها فراهم می‌کنند تا جریان‌های قیمت را متناسب با نیازهایشان تنظیم کنند.

اگر تاثیر قیمت جفت انتخابی شما بیشتر از ۵٪ است یا اگر AliumSwap چنین استخر نقدینگی ندارد، از استخرهای نقدینگی سایر صرافی ها استفاده کنید تا لغزش معامله گران را به حداقل برسانید. ما بهترین قیمت ممکن را ارائه می دهیم.

ماهیت غیرمتمرکز DEX های چند زنجیره ای محیط معاملاتی امن و شفاف تری را برای کاربران فراهم می کند. علاوه بر این، با ادامه رشد محبوبیت صرافی های غیرمتمرکز، DEX های چند زنجیره ای می توانند نقشی کلیدی در توانمندسازی سایر صرافی های غیرمتمرکز برای ارائه ویژگی ها و خدمات جامع تر به کاربران خود ایفا کنند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Anthony Clarke

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا