اخبار ارز دیجیتال

حمله چند زنجیره ای باعث کلاهبرداری فیشینگ توییتر برای توزیع FTM می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این توییت حاوی یک لینک فیشینگ بود و با کاربرانی که تحت تأثیر هک قرار گرفته بودند به اشتراک گذاشته شد و به نظر می رسد مرتبط با بنیاد فانتوم باشد.

هکرها به طور بی امان به فعالیت خود ادامه می دهند و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت نشان نمی دهند. مدت کوتاهی پس از هک چند زنجیره ای، این افراد مخرب دوباره حملات خود را آغاز کردند. آخرین تاکتیک آنها شامل پخش پیوندهای فیشینگ از طریق توییتر است.

یک حمله چند زنجیره ای و یک اقدام متقلبانه توزیع تصادفی Fantom (FTM) بین کاربران به سرعت در توییتر گسترش یافته و توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این پست بازتوییت‌ها، بازدیدها و حتی نشانک‌های زیادی را از سوی کاربران توییتر به همراه داشت.

فرد بدخواه در توییتی جعلی گفت:

“با توجه به هک چند زنجیره ای، بنیاد Fantom توزیع های اضطراری FTM را برای همه کاربران صادر می کند. همه کاربرانی که با زنجیره FTM تعامل داشته اند واجد شرایط هستند.”

این توییت حاوی یک لینک فیشینگ بود و با کاربرانی که تحت تأثیر هک قرار گرفته بودند به اشتراک گذاشته شد و آنها را به این باور رساند که با بنیاد Fantom، سازمان غیرانتفاعی مسئول پروتکل Fantom (FTM) مرتبط است.

در ۶ جولای، Multichain با یک وضعیت هشدار مواجه شد که در آن یک نفوذ قابل توجه در پلت فرم آن شناسایی شد. در پاسخ، Multichain عملیات را برای بررسی موضوع به حالت تعلیق درآورد. تا پایان روز، تقریباً ۱۲۵ میلیون دلار دارایی های چند زنجیره ای به طور تقلبی به کیف پول های مختلف منتقل شد. هدفمندترین دارایی Fantom Bridge بود که به ارزش تقریبی ۱۲۲ میلیون دلار wBTC، USDC، USDT و سایر آلتکوین های دزدیده شده از دارایی های آن بود.

با توجه به این اتفاقات، علاقه کاربران بسیار بالا بود. توصیه شده تمام فعالیت های پروتکل چند زنجیره ای را به حالت تعلیق درآورید و تأیید قراردادهای مربوط به چند زنجیره را لغو کنید. این احتیاط تا تکمیل تحقیقات و ارائه توضیحات جامع توصیه شد.

مربوط: دایره، تتر بیش از ۶۵ میلیون دلار دارایی منتقل شده از چند زنجیره را مسدود کرد

در طول تحقیقات در حال انجام، Changpeng ‘CZ’ Zhao، مدیرعامل بایننس در توییتر نوشت: آگاه کردن حامیان او اطمینان یافتند که تمام سرمایه‌هایشان امن است، زیرا می‌دانستند که ارائه‌دهنده خدمات دارایی دیجیتال برجسته در این حمله آسیبی ندیده است. علاوه بر این، او تأیید کرد که بایننس قبلاً مبادله دارایی ها را انجام داده است و مدتی پیش پذیرش سپرده از چند زنجیره را متوقف کرده است.

چنین موارد هک توییتر در صنعت ارزهای دیجیتال بیشتر و بیشتر رایج می شود. مهم است که کاربران توجه کنند و روی لینک های ناآشنا کلیک نکنند.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا