🚨 اخبار ارز دیجیتال

بررسی هک چند زنجیره ای ۱.۵ میلیارد دلاری، راه اندازی مجدد شیباریوم، پایه، خوش بینی دست به دست هم دهید: تعریف مجدد مالی

۱۰۰ توکن DeFi برتر هفته پرفراز و نشیب دیگری را پشت سر گذاشتند، به طوری که اکثر توکن ها در بازه های مشابه هفته گذشته و با نوسانات جزئی قیمت معامله می شدند.

به Finance ReDefined خوش آمدید. این خبرنامه هفتگی ما با بینش های مهم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. خبرنامه ای ایجاد شده تا مهم ترین تحولات هفته گذشته را به شما ارائه دهد.

در DeFi هفته گذشته، توسعه دهندگان پروتکل های Base و Optimism با یکدیگر همکاری کردند تا یک چارچوب درآمد و حکومت مشترک ایجاد کنند. شواهد جدیدی در هک چند زنجیره ای ۱.۵ میلیارد دلاری پیدا شده است. برای نگاهی عمیق به تمام جنبه های سوء استفاده و وضعیت اسفبار قربانیان در ادامه بخوانید.

ارائه‌دهنده امنیت بلاک چین، Quantstamp، ابزار جدید DeFi را برای شناسایی آسیب‌پذیری‌های حمله وام فلش در چندین پروتکل معرفی کرده است. Shibarium، لایه ۲ اتریوم Shiba Inu، پس از اینکه عرضه عمومی اولیه آن با FUD، خطاهای فنی و موارد دیگر مواجه شد، خود را برای راه اندازی مجدد آماده می کند.

بازار دی‌فای هفته‌ای متفاوت داشت زیرا کل مبلغ قفل‌شده در پروتکل‌های دی‌فای در همان محدوده هفته گذشته باقی ماند، اما حدود ۷۰ میلیون دلار اندکی کاهش یافت.

پایگاه و خوش بینی چارچوب حکومتداری مشترک و تقسیم درآمد را اعلام کرد

توسعه دهندگان پشت شبکه های Base و Optimism به طور مشترک توافقنامه ای را در مورد تقسیم درآمد و اشتراک حاکمیتی اعلام کرده اند. شرکت مادر بیس، کوین‌بیس، همچنین فهرستی از «اصول بی‌طرفی» را منتشر کرده است تا از متمرکز شدن پایگاه جلوگیری کند.

این اعلامیه در ۲۴ آگوست از طریق سه پست وبلاگ جداگانه منتشر شد. یکی از گروه Optimism Collective، یکی از Base و دیگری از Coinbase.

به خواندن ادامه دهید

قربانیان چند زنجیره ای، شواهد جدید فاش شد، به دنبال پاسخ برای سوء استفاده ۱.۵ میلیارد دلاری باشید

در ۱۴ جولای، توسعه دهندگان پروتکل زنجیره متقابل چینی ۱.۵ میلیارد دلاری Multichain به بزرگترین نگرانی های کاربران اذعان کردند. مدیر اجرایی پروتکل که “ژائو جونه” نام دارد، پس از ماه ها تکذیب مکرر در کانال های ارتباطی رسمی، در ۲۱ مه توسط مقامات چینی در کونمینگ دستگیر شد. طبق گزارش ها، یک تیم هسته ای چند زنجیره ای که در شانگهای فعالیت می کردند نیز دستگیر شدند.

دلیل دستگیری ژائو و اتهامات او فاش نشده است. با این حال، به عنوان بخشی از افزایش سرکوب ارزهای دیجیتال توسط مقامات چینی، شواهد نشان داده است که ممکن است وجوه چند زنجیره ای به عنوان بخشی از یک کمپین ضد پولشویی توقیف شده باشد. علاوه بر این، هویت جعلی ادعایی که توسط مدیر عامل برای ثبت عملیات چند زنجیره ای استفاده می شود، تنها سوالات بیشتری را ایجاد می کند.

به خواندن ادامه دهید

Quantstamp ابزاری را برای تشخیص آسیب‌پذیری حمله وام فلش پروتکل معرفی می‌کند

ارائه دهنده امنیت بلاک چین Quantstamp یک سرویس خودکار را برای شناسایی بردارهای حمله وام فلش در قراردادهای هوشمند راه اندازی کرده است. سرویس جدید “تحلیل بهره برداری اقتصادی” نام دارد و بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه تورنتو است.

تجزیه و تحلیل بهره برداری اقتصادی صرف نظر از اینکه پروتکل مستقر شده باشد در دسترس است. با شناسایی آسیب‌پذیری‌های حمله وام فلش در کد مشتری، ممیزی‌های Quantstamp را تقویت کنید. این سرویس در بلاک چین های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) در دسترس است و ممکن است همه حملات را شناسایی نکند.

به خواندن ادامه دهید

شیبا اینو به انتشار آینده Shibarium اشاره می کند

پیشرفت‌هایی در زمینه فناوری بلاک چین در حال انجام است و به زودی عرضه عمومی Shibarium L2 که مدت‌ها در انتظار آن بودیم، انجام خواهد شد. تیم شیبا اینو اعلام کرد که این پلتفرم راه‌اندازی شده و تنها چیزی که باقی مانده انتشار آن است.

تیم پشتیبان شیباریوم، شبکه اتریوم L2، گفت که این پلتفرم در حال حاضر به صورت زنده و در حالت خصوصی است و طی دو روز آزمایش به آرامی کار می‌کند، که نشان می‌دهد عرضه عمومی قریب‌الوقوع است.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

علیرغم آشفتگی بازار در اواخر بازی، مجموع DeFi متصل به پروتکل های DeFi طی هفته گذشته شاهد افزایش صعودی بوده است. بر اساس داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته ای صعودی داشته اند. با این حال، افت شدید اواخر روز پنجشنبه، سودها را از بین برد و بیشتر توکن ها را در نمودارهای هفتگی قرمز کرد. کل مبلغ قفل شده در پروتکل های DeFi به ۴۹.۱ میلیارد دلار رسید.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان‌ها، بینش‌ها و آموزش‌های بیشتر درباره این جهان پویا در حال پیشرفت، دوباره سر بزنید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا