اخبار ارز دیجیتال

محاسبات چند حزبی می تواند محافظ کیف پول رمزنگاری را تشدید کند

محاسبات چند طرفه به کاربران کمک می کند از کلیدهای خصوصی و عبارات اولیه خود هنگام استفاده با کیف پول محافظت کنند.

محاسبات چند طرفه (MPC) نوعی پروتکل رمزنگاری است که به چندین طرف اجازه می‌دهد تا به طور مشترک توابع ورودی‌های خود را بدون آشکار کردن آن ورودی‌ها برای یکدیگر محاسبه کنند.

MPC زمانی مفید است که شرکت کنندگان می خواهند چندین تابع را با هم محاسبه کنند، اما می خواهند ورودی های خود را از دیگران خصوصی نگه دارند. به عنوان مثال، گروهی از بانک ها ممکن است بخواهند مبلغ کل یک حساب مشترک را بدون افشای موجودی حساب ها برای یکدیگر تعیین کنند.

در MPC هر طرف یک ورودی مخفی دارد و آن را مخفی نگه می دارد. این فرآیند با رمزگذاری دقیق ورودی و انجام محاسبات بر روی مقدار رمزگذاری شده انجام می شود تا ارزش را ایمن نگه دارد و در عین حال اطمینان حاصل شود که نتیجه نهایی تابع مورد نظر است.

پروتکل MPC معمولاً شامل چندین دور ارتباط بین طرفین است که پیام های رمزگذاری شده را رد و بدل می کنند و محاسبات مختلفی را روی ورودی های خود انجام می دهند.

MPC یک موضوع پیچیده و فنی است و تغییرات و رویکردهای زیادی برای پیاده سازی پروتکل MPC وجود دارد. برخی از چالش‌های کلیدی در طراحی پروتکل MPC شامل اطمینان از ایمن بودن پروتکل در برابر حملات مختلف (مانند طرف‌های مخرب در تلاش برای یادگیری ورودی طرف‌های دیگر)، و این شامل اطمینان از کارآمد بودن از نظر منابع محاسباتی و هزینه‌های ارتباطی است. .

کیف پول رمزنگاری محاسباتی چند طرفه چیست؟

کیف پول رمزنگاری محاسباتی چند طرفه یک کیف پول رمزنگاری است که از فناوری MPC برای مدیریت و ذخیره امن دارایی های کاربران استفاده می کند. در کیف پول رمزنگاری MPC، کلید خصوصی که برای دسترسی و مدیریت ارز رمزنگاری شده کاربر استفاده می‌شود، به بخش‌های متعددی به نام «اشتراک» تقسیم می‌شود و بین طرف‌های درگیر در پروتکل MPC توزیع می‌شود.

مزیت اصلی استفاده از MPC در کیف پول های کریپتو این است که کاربران می توانند با خیال راحت ارزهای دیجیتال خود را بدون دسترسی به کل کلید خصوصی مدیریت کنند. این به محافظت در برابر انواع حملات، مانند تلاش هکرها برای سرقت ارز دیجیتال کاربر با به خطر انداختن اشتراک‌گذاری کلید خصوصی یک طرف کمک می‌کند.

اخیراً: کار از راه دور می تواند برای همیشه نیروی کار جهانی را بازتعریف کند

کیف پول‌های رمزنگاری MPC معمولاً از ترکیبی از رمزنگاری و پروتکل‌های ارتباطی امن استفاده می‌کنند تا به طرف‌های مختلف امکان مدیریت مشترک ارز دیجیتال کاربر را بدهد. این فرآیند ممکن است شامل محاسبات و ارتباطات پیچیده بین طرفین باشد، اما نتیجه یک روش ایمن و کارآمد برای مدیریت دارایی‌های ارز دیجیتال شماست.

کیف پول های رمزنگاری مانند ZenGo از محاسبات چند جانبه برای بهبود امنیت کیف پول استفاده می کنند و Coinbase این ویژگی را در کیف پول های غیرقانونی خود فعال کرده است. در نتیجه، کیف پول‌های رمزنگاری MPC می‌توانند امنیت و محافظت بیشتری در برابر حملات خاص ایجاد کنند. با این حال، به منابع محاسباتی بیشتری نسبت به سایر کیف پول‌های ارزهای دیجیتال نیاز دارد.

مزایا و معایب کیف پول های رمزنگاری محاسباتی چند طرفه

مزیت اصلی کیف پول های رمزنگاری MPC این است که کلیدهای خصوصی مورد استفاده برای دسترسی و مدیریت ارزهای رمزنگاری شده را به چند قسمت تقسیم کرده و آن قطعات را بین طرف های مختلف توزیع می کند و در نتیجه ارزش دارایی های رمزنگاری کاربران را افزایش می دهد.امکان تقویت امنیت وجود دارد.

Tal Be’ery، یکی از بنیانگذاران و CTO کیف پول ارزهای دیجیتال ZenGo، به کوین تلگراف گفت: این SPOF دلیل اصلی از دست دادن سرمایه کاربران است. کلیدهای خصوصی نابجا، کلیدهای خصوصی دزدیده شده یا عبارات اولیه به طور تصادفی از طریق کلاهبرداری های فیشینگ به اشتراک گذاشته شده اند. ‘ او ادامه داد:

“با MPC، یک کلید مخفی تقسیم ناپذیر با چندین راز توزیع شده جایگزین می شود، که اغلب “اشتراک گذاری شده” نامیده می شود، به طوری که نصابی از این اشتراک ها می توانند پیام ها را بدون ایجاد کلید خصوصی توزیع کنند. تبدیل شوند. ”

Be’ery خاطرنشان کرد که چگونه جداسازی و ذخیره قطعات کلید خصوصی در مکان‌های جداگانه کار را برای عوامل مخرب برای به خطر انداختن کیف پول کاربران سخت‌تر می‌کند.

«اگر هر یک از این سهام در مکان‌های متعامد (مانند دستگاه‌های تلفن همراه و سرورها) نگهداری می‌شد، احتمال سرقت کمتر برای هکرها وجود داشت زیرا آنها مجبور بودند از چندین مکان مستقل به روش‌های مختلف سرقت کنند. بیری گفت: واقعاً پیچیده است.

او گفت: «این نوع معماری معضل فوق‌الذکر را نیز حل می‌کند: ایجاد یک کپی از یک سهم به‌عنوان پشتیبان در برابر ضرر بسیار آسان‌تر است زیرا هیچ سهمی وجود ندارد که کلید خصوصی «محصول» را نشان دهد.» اضافه شد.

Parth Choudhary، بنیانگذار و مدیر عامل Glip، یک برنامه بازی و کیف پول Web3، نیز به Cointelegraph گفت: همچنین می تواند سرقت کلید خصوصی شما را برای هکرها یا سایر افراد مخرب دشوارتر کند. ”

کیف پول های رمزنگاری MPC نسبت به کیف پول های سنتی مزایای زیادی دارند. کیف پول‌های MPC قابل اعتمادتر هستند زیرا می‌توانند تضمین کنند که دارایی‌های کاربران همچنان در دسترس هستند، حتی اگر یک یا چند طرف در دسترس نباشند یا پاسخگو نباشند. حریم خصوصی نیز بهبود می یابد زیرا کلید خصوصی به چند سهم تقسیم شده و بین طرف های مختلف توزیع می شود.

با اطمینان از اینکه کلید خصوصی کامل کاربر برای کسی شناخته نشده است، شانس کاربر برای از دست دادن وجوه کاهش می یابد. امنیت نیز بهبود یافته است، زیرا محاسبات روی خروجی رمزگذاری شده انجام می شود و از یادگیری اطلاعات حساس توسط افراد مخرب جلوگیری می کند.

با این حال، استفاده از کیف پول کریپتو MPC دارای اشکالاتی بالقوه است. یکی از این اشکالات، به خصوص اگر متخصص رمزنگاری نیستید، پیچیدگی مرتبط با پروتکل MPC است. به این ترتیب، راه اندازی کیف پول MPC برای افراد معمولی دشوارتر است.

اخیراً: اخراج ارزهای رمزنگاری‌شده در حالی افزایش می‌یابد که بازارهای نزولی به صرافی‌ها ادامه می‌دهند

علاوه بر این، پروتکل MPC به منابع محاسباتی نیاز دارد و می تواند کند باشد. در این راستا، کیف پول‌های MPC ممکن است کارایی کمتری نسبت به سایر کیف پول‌های کریپتو داشته باشند. در نهایت، همه دارایی‌های ارزهای دیجیتال را نمی‌توان با استفاده از کیف پول رمزنگاری MPC مدیریت کرد و مدیریت برخی دارایی‌ها با استفاده از MPC ممکن است دشوار یا غیرعملی باشد.

امنیت کیف پول همیشه برای هر کسی که از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می‌کند مهم بوده است و ورشکستگی چندین شرکت معتبر ارزهای دیجیتال و از دست رفتن میلیون‌ها دلار از سرمایه‌های کاربران، نیاز به خودسرپرستی را بیش از پیش آشکار کرده است.

تصمیم برای استفاده از کیف پول رمزنگاری MPC به نیازها و نیازهای خاص کاربر بستگی دارد. به عنوان مثال، ممکن است برای کاربرانی که امنیت و حریم خصوصی را در اولویت قرار می دهند مفید باشد، اما دیگران راه حل ساده تری را ترجیح می دهند.

نویسنده: Anthony Clarke

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا