اخبار ارز دیجیتال

MUFG استیبل کوین با پشتوانه بانک ژاپنی را از طریق پلتفرم Progmat Coin تبلیغ می کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

MUFG فاش نکرده است که کدام شرکت‌ها اولین شرکت‌هایی هستند که از پلتفرم آن استفاده می‌کنند، اما تعداد انگشت شماری از بانک‌ها قبلاً راه‌حل‌های استیبل کوین جایگزین را انتخاب کرده‌اند.

گروه مالی مگابانک میتسوبیشی UFJ (MUFG) اعلام کرد که پلتفرم انتشار استیبل کوین “Progmatcoin” آن به زودی توسط بانک های ژاپنی در چندین بلاک چین عمومی با استیبل کوین های ثابت ین منتشر می شود.

بانک‌های ژاپنی اخیراً قصد خود را برای در نظر گرفتن یا معرفی استیبل کوین‌ها به دنبال مقررات جدیدی که در ماه جاری اجرایی شد، اعلام کردند.

در اواسط سال 2022، دولت ژاپن لایحه ای را تصویب کرد که در آن صدور استیبل کوین توسط موسسات غیربانکی ممنوع شد. این لایحه رسماً در تاریخ 1 ژوئن 2023 لازم الاجرا شد.

MUFG در 2 ژوئن اعلام کرد که از Progmat Coin برای تسهیل صدور استیبل کوین های پشتوانه بانکی در اتریوم، Polygon، Avalanche و Cosmos استفاده خواهد شد و شبکه های بیشتری در آینده اضافه خواهند شد.

MUFG همچنین فاش کرد که فناوری بلاک چین و شرکای امنیتی TOKI و Datachain در حال ایجاد پلی برای فعال کردن تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل، وام‌ها و مبادلات بین لیستی از بلاک چین‌های پشتیبانی‌شده هستند.

این بانک انتظار دارد که زیرساخت های زنجیره ای در سه ماهه دوم سال 2022 راه اندازی شود.

قابلیت همکاری زنجیره ای Progmat Coin. منبع: MUFG

MUFG در ابتدا Progmat Coin را در فوریه 2022 اعلام کرد، با هدف تعامل با استیبل کوین‌ها، سایر دارایی‌های رمزنگاری شده و حتی ارز بانک دیجیتال مرکزی ژاپن (CBDC). قرار بود یک «روش پرداخت جهانی دارایی دیجیتال» ارائه کند.

مربوط: OpenAI از رگولاتور ژاپنی در مورد جمع آوری داده ها هشدار دریافت می کند

MUFG فاش نکرد که کدام بانک اولین بانکی است که از کوین برنامه استفاده خواهد کرد، اما طی اعلامیه سکه برنامه در سال گذشته به کوین تلگراف تأیید کرد که در حال کار بر روی راه اندازی استیبل کوین خود با ین است.

طبق گزارش نیکی آسیا در اول ژوئن، بانک شیکوکو، توکیو کیرابوشی و مینا بانک همگی قصد دارند که استیبل کوین منتشر کنند، اما به نظر نمی‌رسد که قصد استفاده از کوین‌های برنامه را داشته باشند.

این نشریه بیان می‌کند که بانک‌ها از پلتفرم استیبل کوین دیگری که توسط استارت‌آپ GU Technologies مستقر در توکیو توسعه یافته است، استفاده خواهند کرد.

مجله: آسیا اکسپرس: تیم RMB Stablecoin دستگیر شد، قیمت بیت کوین جدید وی چت، قوانین رمزنگاری هنگ کنگ

نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا