اخبار ارز دیجیتال

بازپرداخت بیت کوین Mt Gox: روزی که هرگز نمی آید

در طول سال‌ها، Mt.Gox بارها از برنامه‌های بازپرداخت وجوهی که صرافی‌های رمزنگاری کاربران را از برداشتن آن منع کرده بود، عقب‌نشینی کرده است، که در ۲۵ فوریه ۲۰۱۴ اجرایی شد.

نقض امنیتی بدنام Mt Gox در سال 2014، که در آن 850000 بیت کوین (BTC) از وجوه سرمایه گذاران از بین رفت، منجر به این شد که کاربران از طریق بازخرید وجوه به دنبال بسته شدن باشند، یک پیگیری دهه به ظاهر بی پایان که من تصمیم گرفتم این کار را آغاز کنم.

Mt.Gox طی سال‌ها برنامه‌های متعددی را برای صرافی‌های کریپتو برای بازپرداخت وجوهی که کاربران از برداشتن آن‌ها منع شده بودند، معکوس کرده است که از ۲۵ فوریه ۲۰۱۴ اجرایی شد.

این آخرین اطلاعات در مورد تغییرات در مهلت بازپرداخت است. منبع: Mtgox.com

با این حال، Mt Gox مهلت بازپرداخت را یک سال دیگر از 31 اکتبر 2023 تا 31 اکتبر 2024 تمدید کرده است و دوره انتظار سرمایه گذاران Mt Gox را تا سال یازدهم افزایش داده است.

Mt. Gox 2014: سال بزرگترین هک بیت کوین – (متوسط ​​قیمت بیت کوین 420 دلار)

چند روز پس از از دست دادن 850000 بیت کوین Mt. Gox در یک نقض داده در فوریه 2014، اسناد فاش شده نشان می دهد که صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته شده است. این چیزی است که در آنجا نوشته شده بود:

“نقض کیف پول داغ فضای سرد ما را از بین برد. واقعیت این است که MtGox در هر زمانی ممکن است ورشکست شود و ما به عنوان یک شرکت باید.”

در آن زمان، به طور کلی تصور می شد که سقوط کوه Gox به معنای پایان بیت کوین است، با توجه به اینکه صرافی 70 درصد از کل مقدار بیت کوین در گردش را کنترل می کرد. Mt Gox پس از از دست دادن نزدیک به 500,000 دلار از ارزش خود، درخواست حمایت از ورشکستگی را در دادگاه منطقه توکیو ژاپن ارائه کرد.

صرافی به زودی با شکایت های متعددی مواجه شد زیرا سرمایه گذاران نگران بودند که کوه Gox ممکن است قصد بازگرداندن وجوه سرمایه گذاران را داشته باشد. بی اعتمادی در طول سال افزایش یافت زیرا کوه Gox به وضوح اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای رستگاری در کنار حذف وب‌سایت و حضور رسانه‌های اجتماعی آن وجود ندارد.

Mt.Gox 2015: تعامل با دادگاه توکیو (متوسط ​​قیمت بیت کوین 260 دلار)

مدیر عامل شرکت Mt.Gox، مارک کارپلس، بدون هیچ اتهامی به مدت 23 روز توسط پلیس ژاپن به ظن دستکاری در سیستم های رایانه ای برای افزایش حساب های بانکی دستگیر شد، در حالی که مراحل ورشکستگی در دادگاه منطقه توکیو در جریان است. Ta. مقامات به دلیل فقدان مقررات در مورد ارزهای رمزنگاری شده، ارتباط مجرمان را با جرایم رمزنگاری دشوار یافته اند.

در 22 آوریل 2015، متولی ورشکستگی Mt.Gox، نوبواکی کوبایاشی، به کاربران دستور داد که بیت کوین های از دست رفته خود را از طریق پست یا از طریق فرمی که با ورود و رمز عبور Mt.Gox قابل دسترسی است مطالبه کنند.

با توجه به کاهش قیمت بیت کوین در بازار، انتظار می رفت که Mt.Gox حدود 20 درصد از سرمایه کاربران را برگرداند.

Mt.Gox 2016: سرمایه گذاران ادعا می کنند (متوسط ​​قیمت بیت کوین 620 دلار)

Mt Gox فاش کرد که فقط 91 میلیون دلار دارایی باید بین مدعیان توزیع شود. با این حال، همه سرمایه گذاران با برنامه ادعایی Mt.Gox برای بازپرداخت مقدار کمی از وجوه خود موافقت نکردند. در نتیجه، کل مطالبات غرامت به 2.4 تریلیون دلار بالغ شد، اگرچه زیان تقریباً 500000 دلار بود.

امسال همچنین سالی بود که ایده ذخیره ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول های سرد مورد توجه جامعه کریپتو قرار گرفت.

آقای کارپلس دو بار در سال 2015 به اتهام اختلاس 3 میلیون دلاری از پول مشتری دستگیر شد و سپس در 13 جولای 2016 با قرار وثیقه نزدیک به 100000 دلار آزاد شد.

Mt.Gox 2017: نبرد حقوقی و معرفی سکه Karpeles (متوسط ​​قیمت BTC 5000 دلار)

بحث در مورد بازخرید وجوه تحت الشعاع مراحل قانونی علیه کارپلس، مدیرعامل سابق Mt.Gox به دلیل دست داشتن در اختلاس وجوه قرار گرفت.

در طول محاکمه، کارپلز اعتراف کرد که یک به اصطلاح “ویلی بات” (مبادله بدهی) را اداره می کند. نام ربات از معامله‌گران Mt.Gox گرفته شده است که نگران دستکاری حجم صرافی در زمان اوج مصرف بودند.

در 28 نوامبر 2017، کارپلس اعلام کرد که قصد دارد یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) برای جمع آوری 245 میلیون دلار برای “احیای” کوه Gox انجام دهد. با این حال، کارپلز پس از اطلاع از موانع قانونی راه اندازی کمپین ICO، تصمیم خود را تغییر داد.

Mt. Gox 2018: سالی کند برای طلبکاران (قیمت متوسط ​​BTC 7000 دلار)

در پاسخ به بهبود قیمت قوی در سال گذشته، Mt.Gox سیاست اصلی خود را برای تدوین یک طرح احیا در 1 آگوست 2018 تجدید نظر کرد. این چیزی است که در آنجا نوشته شده بود:

Gox “کوه” قادر به بازگرداندن کل بیت کوین سپرده شده توسط طلبکاران نیست. بنابراین، ما معتقدیم که تمام دارایی های Mt.Gox باید بین طلبکاران و نه سهامداران توزیع شود. ”

در آن زمان، صرافی اعلام کرد که اکثر دارایی‌هایی که در حال حاضر Mt. Gox در اختیار دارد، شامل تقریباً 166000 بیت کوین و 168000 بیت کوین کش (BCH) و سایر مشتقات، در اولین پرداخت به طلبکاران پرداخت خواهد شد.

با وجود ادامه بحث، راه حلی که خواسته های قانونی و طلبکاران را برآورده کند، هرگز به دست نیامد.

Mt Gox 2019: تمدید و تاخیر برنامه (متوسط ​​قیمت BTC 8000 دلار)

به نظر می رسد که یک طرح بازسازی در حال انجام است و انتظارات برای Mt.Gox به اوج خود رسیده است.

Mt Gox مهلت طرح بازسازی را تمدید کرد.منبع: Mt.Gox

با این حال، کوه گوکس از دادگاه توکیو درخواست کرد تا مهلت ارائه طرح توانبخشی را تمدید کند. در 25 اکتبر 2019، دادگاه منطقه توکیو تصمیمی را صادر کرد که مهلت طرح توانبخشی را از 28 اکتبر 2019 تا 31 مارس 2020 تمدید کرد.

Mt Gox 2020: برنامه های تمدید و تاخیر (متوسط ​​قیمت بیت کوین 11000 دلار)

در اوایل سال 2020، شرکت سهام خصوصی Fortress مستقر در نیویورک، با کاهش روند پنج ساله تاخیر بازخرید برای کاربران، پیشنهاد داد مطالبات طلبکاران را از Mt.Gox بخرد. اگر این معامله انجام می شد، طلبکاران واجد شرایط برای هر بیت کوینی که در کیف پول خود در صرافی دارند، 1293 دلار دریافت می کردند.

در ماه مارس، Mt. Gox پیش نویس طرح بازسازی دیگری را منتشر کرد که برنامه هایی را برای انحلال ارزهای دیجیتال به غیر از BTC و BCH آشکار کرد. با این حال، پس از اینکه دادگاه توکیو درخواست Mt.Gox را برای تمدید بیشتر تایید کرد، سرمایه گذاران مجبور شدند حتی بیشتر منتظر بمانند و به این دلیل “موضوعاتی که نیاز به بررسی دارند” را تایید کردند.

دادگاه به این پیشنهاد احترام گذاشت و تاریخ تسویه بیت کوین Mt.Gox را به 15 اکتبر 2020 به تعویق انداخت که سپس به سال بعد موکول شد.

Mt.Gox 2021: بازار گاوی بیت کوین هاپیوم ایجاد می کند (متوسط ​​قیمت بیت کوین 37000 دلار)

در 20 اکتبر 2021، طلبکاران Mt.Gox یک طرح بازسازی را برای جبران میلیاردها بیت کوین از دست رفته تصویب کردند. نوبواکی کوبایاشی، متولی Mt Gox، گفت که حدود 99 درصد از طلبکاران متاثر از ورشکستگی از آخرین طرح بازخرید حمایت کردند.

از آنجایی که بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی 69000 دلار رسید، باور عمومی بر این بود که ارزش ذخیره شده در انبار بیت کوین Mt Gox برای پوشش زیان سرمایه گذاران کافی است.

از آنجایی که تمایل سرمایه گذاران مثبت شد، کاربران منتظر دستورالعمل های بیشتر در انتظار ارائه برنامه های تایید شده بودند.

Mt.Gox 2022: ثبت نام Redemption همچنان ادامه دارد (میانگین قیمت بیت کوین 42000 دلار)

شور و شوق سال 2021 در این سال نفوذ کرده است و سرمایه گذاران برای ارائه جزئیات ثبت نام برای گزینه های بازپرداخت صف می کشند.

روش بازپرداخت برنامه ریزی شده برای سهام کوه Gox منبع: Mt. Gox

همچنین شایعه شده بود که انتشار 150000 بیت کوین می تواند یک رویداد “قوی سیاه” در اکوسیستم بیت کوین ایجاد کند. به طلبکاران Mt Gox تا ژانویه 2023 فرصت داده شد تا ثبت نام کنند و روش بازپرداخت خود را به عنوان بخشی از طرحی برای پوشش زیان خود انتخاب کنند.

مطالب مرتبط: تاریخ بازپرداخت کوه Gox نزدیک است: آیا بیت کوین در بحران است؟

Mt.Gox 2023: روزی که هرگز نخواهد آمد (متوسط ​​قیمت بیت کوین 27000 دلار)

مهلت ثبت نام بازخرید دو بار تا سال 2023 تمدید شده است. با این حال، در 7 آوریل، Mt Gox Trustee Kobayashi اعلام کرد که مهلت بستانکاران برای ارائه اطلاعات بازپرداخت (روشن شدن گیرنده و نوع پرداخت) به پایان رسیده است.

با ناراحتی طلبکاران، Mt Gox مهلت بازپرداخت را به اکتبر 2024 منتقل کرد.

Mt.Gox هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد تلاش هایش برای بازپرداخت وجوه کاربران پاسخ نداده است. کوبایاشی در نامه‌ای به تاریخ 21 سپتامبر گفت که با مجوز دادگاه منطقه توکیو، مهلت‌های بازپرداخت اولیه، بازپرداخت زودهنگام مبلغ یکجا و بازپرداخت موقت تمدید شده است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا