🚨 اخبار ارز دیجیتال

اکثر حامیان بلاک چین حتی از بیت کوین استفاده نمی کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین، بلاک چین اصلی، در تلاش است تا در میان حامیان بلاک چین شتاب بگیرد. نظرات یکی از بزرگترین کنفرانس های بلاک چین در اروپا.

بیت کوین (BTC) اصطلاح بلاک چین را رایج کرد. بلاک چین یا “یک دفتر کل دیجیتال توزیع شده که برای ثبت تراکنش ها در شبکه ای از رایانه ها استفاده می شود” بیش از ۳۰ سال است که وجود دارد و نام محبوب بلاک چین بیت کوین است.

بلوک پیدایش بیش از ۱۴ سال پیش استخراج شد، و علیرغم اینکه جورج دبلیو بوش رئیس جمهور شد و “I Gotta Feeling” از Black Eyed Peas در صدر جدول قرار گرفت، بیت کوین همچنان در صدر این بلوک قرار دارد.

بنابراین، انتظار می رود که اکثر حامیان بلاک چین از بیت کوین استفاده کرده، آن را درک کرده یا حداقل آن را آزمایش کرده باشند.

نه این نیست.

گفتگو با ویکتوریا گاگو، یکی از بنیانگذاران کنفرانس بلاک چین اروپا.منبع: خوزه وال وال

به عنوان مثال. در حالی که در کنفرانس بلاک چین اروپا در ماه فوریه MC داشتم، از مخاطبان خواستم دست خود را بالا ببرند. از ۲۵۰ مؤمن بلاک چین که روبروی من نشسته بودند پرسیدم.

“چه کسی از بیت کوین استفاده کرد؟”

دستان شاید ۲۰ نفر از مخاطبان به بیرون پرواز کرد. گفتم: “خوب. اگر از شبکه لایتنینگ بیت کوین استفاده کرده اید، دست خود را بالا ببرید.” شبکه لایتنینگ یا (LN) یک شبکه پرداخت ساخته شده بر روی بیت کوین است که امکان تراکنش های تقریباً آنی و تقریباً رایگان را فراهم می کند. بیش از نیمی از این دست ها پایین بود.

یک نمونه داده کافی نیست. بنابراین روز بعد، از تماشاگران روی صحنه سؤال کردم. از گرفتن همین نتایج شگفت زده شدم. چهار پنجم از مخاطبان کنفرانس بلاک چین هرگز از بیت کوین استفاده نکرده بودند.

چرا اینطور است؟ چرا تعداد کمی از افراد بلاک چین را لمس می کنند، تنها چیزی که مشکلی را که به عنوان «سه راه مقیاس پذیری» شناخته می شود، حل می کند؟ عدم تمرکز، امنیت، مقیاس پذیری؟

بلاک چین یا زنجیره زمانی بیت کوین، همانطور که ساتوشی ناکاموتو در مقاله سفید خود نامیده است، هنوز نسبتا کوچک است. هر کسی که یک لپ‌تاپ قدیمی دارد می‌تواند کل تراکنش را برای اجرای یک گره دانلود کند. بلاک چین بیت کوین هرگز هک نشده است، اما این شبکه می تواند به میلیون ها و به زودی میلیاردها نفر دسترسی پیدا کند. با این حال، تعداد کمی از شرکت کنندگان در کنفرانس های بلاک چین گره ها را اجرا کرده اند یا با بیت کوین معامله کرده اند.

با این حال، هنوز اطلاعات کافی برای رسیدن به این نتیجه وجود ندارد. می خواستم از کل کنفرانس بپرسم که آیا آنها بلاک چکر هستند یا بیت کوین و اگر بله چرا؟

من یک سوال ساده از شرکت کنندگان در کنفرانس مطرح کردم. وقتی از حدود ۱۵ شرکت کننده در کنفرانس پرسیدیم که Web3 یا Web5 را انتخاب کنند، فقط ۱ نفر از ۱۵ شرکت Web5 را انتخاب کردند. از قضا، تنها مدافع Web5 در این مصاحبه، آنتونیا روپل، بیت کوینی است که عنوانش Save the Children “سرب وب ۳” است.

اکثر پاسخ دهندگان هنگام ارائه گزینه های وب گیج به نظر می رسیدند. آنها پرسیدند: “Web5 چیست؟”

Web3 یک دنیای بلاک چین غیرمتمرکز است که در آن توکن ها (و فروش توکن) اقتصاد را به جلو می برند. Web5 یک اینترنت غیرمتمرکز است که بر پایه بیت کوین ساخته شده است. جای تعجب نیست که جک دورسی، ماکسیمالیست بیت کوین، Web5 را تایید می کند.

دورسی در دسامبر ۲۰۲۱ توضیح داد که برخلاف Web3، Web5 امکان مالکیت واقعی هویت ها و داده ها را فراهم می کند. دورسی توضیح می دهد که “Web3” “مشوق های شرکتی یکسانی” دارد. [as Twitter] اما در زیر “تمرکززدایی” پنهان است.

بنیانگذار توییتر معتقد است Web3 هرگز به تمرکززدایی واقعی دست نخواهد یافت.زیرا تحت غیرت بازاریابی و توکنومیک، سرمایه گذاران خطرپذیر و شرکای محدود صاحب بلاک چین و داده هایی که زیربنای سیستم هستند.

Web5 قبلاً دارای برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی مانند Zion است. این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی بیت کوین ها را برای یکدیگر ارسال کنند و داده های خود را که بر روی یک بلاک چین غیرمتمرکز ساخته شده اند، داشته باشند. کدام بلاک چین؟ بیت کوین، همانطور که ممکن است حدس بزنید.

منبع: www.aweweb5yet.com

وب ۳ از زمانی که گاوین وود، کدگذار اتریوم، این اصطلاح را در سال ۲۰۱۴ ابداع کرد، وجود داشته است و به همین دلیل زمان بیشتری را صرف آن کرده است. علاوه بر این، این یک اصطلاح جذاب و جذاب است که اغلب به جای بلاک چین، کریپتو و متاورس استفاده می شود. تعریف، خط کشی یا چارچوب بندی یک پروژه سودآور مالی بدون ذکر آن دشوار است.

در نهایت متوجه شدم که تمرکز بیشتر شرکت کنندگان در کنفرانس بلاک چین اروپا، تجارت پیرامون بیت کوین بود. به عبارت دیگر، حاضران در تلاش بودند تا کمی ساده لوح نباشند، به جای تلاش برای سیاست پولی جدید، به دنبال کسب درآمد بودند.

کنترل پنل در Web3 در طول جلسه.منبع: خوزه وال وال

من در مورد Nostr (یادداشت ها و سایر مطالبی که توسط رله ها منتقل می شوند) همین تجربه را داشتم. یک شبکه غیرمتمرکز نسبتاً جدید، پیام‌های خصوصی و ارتباطات بدون سانسور را در میان پروژه‌های دیگر ممکن می‌سازد.

یکی از برنامه های Nostr به نام برنامه iPhone Damus، به Nostr کمک کرد تا در اواسط فوریه به نزدیک به نیم میلیون کاربر روزانه دسترسی پیدا کند.تعداد کاربران از زمانی که در لیست قرار گرفته اند در ۵ ضرب شده است فروشگاه اپل iOS این پروتکل مملو از حامیان بیت کوین است.

ما از شرکت کنندگان در کنفرانس کلید عمومی خود را خواستیم تا بتوانیم آنها را در Nostr دنبال کنیم. با نگاهی گیج به استقبالم آمدند. حامیان بلاک چین و طرفداران پروتکل غیرمتمرکز هرگز داموس را آزمایش نکرده بودند یا چیزی نشنیده بودند.

Nostr توسط nostr.com توضیح داده شده است

می توانم مثال دیگری برای شما بزنم؟

یکی از کارمندان یک شرکت محبوب بیت کوین (که در این مقاله فاش نشده است) در طول کنفرانس به من نزدیک شد. “من دیده ام که شما مردم را روی صحنه می نشینید [Bitcoin] ماکسی، او به شوخی گفت.

به شوخی گفتم: «مجرم، پلیس». من تنها مالک بیت کوین هستم و علاقه زیادی به گسترش بیت کوین در جهان دارم، به ویژه برای افرادی که در کشورهایی که از نظر اقتصادی دچار مشکل هستند.

“در آن مرحله، احتمالاً شرکتی را که من نمایندگی می کنم، می شناسید. من برای Blockstream کار می کنم.”

البته! به او گفتم من اخیراً Jenga را در پارک با مدیر عامل Blockstream آدام بک بازی کردم. ما فوراً به هم پیوند خوردیم.

مرتبط: مقررات در کانون توجه کنگره بلاک چین اروپا در بارسلون

یکی از کارمندان Blockstream به من اعتماد کرد. Blockstream یک شرکت معروف بیت کوین است. Blockstream در زمینه پذیرش رعد و برق، زنجیره های جانبی، کیف پول های سخت افزاری مقرون به صرفه و مایعات پیشگام است و Back یکی از معدود نام هایی است که در کاغذ سفید بیت کوین منتشر شده در سال ۲۰۰۸ ذکر شده است.

او از شگفتی خود به من گفت، ساعت ۵ عصر آخرین روز کنفرانس بود. در این مرحله متوجه شدم. توضیح دادم: «این یک شرکت بیت کوین است. به هر حال، «بیت‌کوین و بلاک چین واقعاً با هم ترکیب نمی‌شوند». گفتم بیت کوین مشکلات بازاریابی دارد.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Joseph Hall

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا