اخبار ارز دیجیتال

مراکش چارچوب قانونی رمزنگاری را تکمیل می کند: بانک مرکزی

این لایحه که قرار است در روزهای آینده به بحث عمومی ارائه شود، به طور قانونی ارزهای دیجیتال را در بازار رو به رشد تعریف می کند.

پادشاهی مراکش ممکن است شاهد معرفی اولین صورت‌حساب ارز دیجیتال خود در روزهای آینده باشد. این سند قبلاً توسط بانک مرکزی تهیه شده و با دست اندرکاران این صنعت در میان گذاشته خواهد شد.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۳ ژانویه، بانک مرکزی مراکش، عبداللطیف جواهری، رئیس بانک المغرب (BAM) مجموعه ای از گفتگوها بین BAM و فعالان بازار را اعلام کرد. رگولاتورهایی مانند سازمان بازار سرمایه مراکش (AMMC)، سازمان نظارت بر بیمه و سازمان تامین اجتماعی (ACAPS) نیز شرکت خواهند کرد. این پیش از اجرای رمزنگاری است.

جواهری گفت که BAM در طول تهیه این سند با صندوق بین المللی پول و بانک جهانی همکاری کرده است. بر اساس گزارش‌های قبلی، مقامات مراکشی همچنین با بانک‌های مرکزی فرانسه، سوئد و سوئیس تماس گرفتند تا تجربه نظارتی آنها را در مورد دارایی‌های دیجیتال بررسی کنند.

هدف این پیش نویس ارائه تعریفی از رمزنگاری است که “با شرایط مراکش انطباق یافته است” و از افراد بدون محدود کردن نوآوری محافظت می کند. جزئیات این لایحه فاش نشده است، اما بعید است که محدودتر از قانون فعلی باشد که تجارت ارزهای دیجیتال را ممنوع می کند.

در سال ۲۰۲۲، مراکش سریع‌ترین رشد بازار ارزهای دیجیتال در شمال آفریقا خواهد بود و از ۲.۴ درصد جمعیت در سال ۲۰۲۱ به ۳.۱ درصد یک سال بعد به لطف دارایی‌های دیجیتال رشد خواهد کرد. در سال ۲۰۲۰، Soluna اولین مزرعه بادی مبتنی بر بلاک چین را در Dakhla، بادخیزترین منطقه در جنوب مراکش، مستقر کرد. انرژی مازاد این مزرعه، عملیات استخراج ارز دیجیتال را تقویت می کند.

مربوط: رمزارزها در سال ۲۰۲۲ تاریخ ساز خواهند شد: ۵ موردی که دولت ها دارایی های دیجیتال را می پذیرند

طبق گزارش اخیر Chainalysis، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) دارای سریع‌ترین رشد بازار ارزهای دیجیتال در جهان است. حجم معاملات در منطقه MENA نشان می دهد که کاربران در بازه زمانی ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲، ۵۶۶ میلیارد دلار ارز دیجیتال دریافت کرده اند. این رقم ۴۸ درصد بیشتر از سال قبل است.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا