اخبار ارز دیجیتال

بیش از ۳۶۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین آفلاین می شوند و بیشترین کاهش ماهانه را ثبت می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با کاهش ۳۶۲۷ دستگاه خودپرداز کریپتو در ماه گذشته، مارس ۲۰۲۳ ماه با بیشترین افت خودپرداز ارزهای دیجیتال در ماه خواهد بود.

بر خلاف افزایش نرخ پذیرش جهانی بیت کوین (BTC) تعداد دستگاه های خودپرداز فیزیکی اختصاص داده شده به تبدیل فیات به کریپتو در حال کاهش است. تنها در ماه مارس، ۳۶۲۷ دستگاه خودپرداز رمزگذاری شده از شبکه حذف شد و تعداد کل دستگاه های خودپرداز به ۳۳۷۲۷ کاهش یافت.

تقریباً یک دهه پس از راه‌اندازی اولین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در ۲۹ اکتبر ۲۰۱۳، تغییر خالص در ماشین‌های رمزنگاری که هر ماه نصب و حذف می‌شدند عمدتاً مثبت بود. با این حال، داده های Coin ATM Radar نشان می دهد که روند معکوس است.

تغییر خالص در تعداد ماشین‌های رمزنگاری نصب شده و حذف شده در هر ماه.منبع: رادار خودپرداز سکه

همانطور که در بالا نشان داده شد، تعداد نصب های خودپرداز صرفاً رمزگذاری شده طی چهار ماه سپتامبر ۲۰۲۲ و سه ماه اول سال ۲۰۲۳ کاهش یافته است. با این حال، مارس ۲۰۲۳ به عنوان ماه با بیشترین کاهش ماهانه متمایز است، زیرا ۳۶۲۷ دستگاه خودپرداز کریپتو در ماه گذشته سقوط کردند.

تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان.منبع: رادار خودپرداز سکه

نمودار بالا تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان را نشان می دهد که کاهش شدید تعداد کل دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال را نشان می دهد. با توجه به اینکه ژانویه ۲۰۲۱ بیشترین تعداد دستگاه خودپرداز نصب شده در یک ماه به میزان ۲۰۴۸ دستگاه بوده است، اهمیت این کاهش بسیار زیاد است.

تعداد ماشین‌های ارز دیجیتال نصب شده توسط هر سازنده برتر در طول زمان.منبع: رادار خودپرداز سکه

از سوی دیگر، آوریل با ثبت ۳۷ نصب ATM ارز دیجیتال در ۱ آوریل، روند نزولی سه ماهه را شکست. رهبران فعلی بازار در تولید دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال جنرال بایت، بیت اکسس و جنسیس کوین هستند.

مربوط: پس از به خطر افتادن کیف پول های داغ کاربران، سازنده خودپرداز بیت کوین، سرویس ابری را خاموش می کند

جنرال بایتز متعهد شد که پس از یک “حادثه امنیتی” در ماه مارس که منجر به از دست رفتن سرمایه مشتری و دسترسی به کیف پول های مشتری شد، زیان های خود را جبران کند.

مجله: Web3 Gamer: Shrapnel’s Surprise at GDC, Hot Takes of Undead Blocks, Second Trip

جنرال بایت در بیانیه‌ای گفت: «ما در حال برداشتن گام‌های سریع برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز بیشتر به سیستم‌های خود هستیم و به‌طور خستگی‌ناپذیر برای محافظت از مشتریان خود کار می‌کنیم.»نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا