اخبار ارز دیجیتال

قوانین بیشتر راه حلی برای شکست اینفلوئنسرهای کریپتو هستند

اتحادیه اروپا با تصویب قانونی که اینفلوئنسرها را ملزم به افشای ریسک‌های مربوط به کریپتو می‌کند، گامی در جهت درست برداشته است. کشورهای بیشتری باید از آنها پیروی کنند.

با این حال، صنعت کریپتوکارنسی به‌طور بدنامی متزلزل است و سقوط شرکت‌هایی که زمانی تأسیس شده بودند مانند سلسیوس و FTX به وضوح نشان داد که مردم می‌توانند تقریباً یک شبه میلیاردها دلار در ارزهای دیجیتال از دست بدهند. یک مثال واضح برای نشان دادن.

به همین دلیل، اینفلوئنسرهای مشهور باید قبل از تبلیغ محصولات کریپتو به طور کامل آموزش ببینند. با وجود این همه خطر، این نکته ای است که هیچ کس در صنعت نباید آن را نادیده بگیرد.

به دلیل این خطرات بزرگ، قانون‌گذاران اکنون اخلاق سلبریتی‌هایی را که از جذابیت قابل توجهی برای جذب افراد به سمت ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، زیر سوال می‌برند. حوزه‌های قضایی بیشتر شرایط سختی را برای افراد مشهور وضع می‌کنند تا محصولات ارزهای دیجیتال خود را در اختیار توده‌ها قرار دهند.

به عنوان مثال، در اتحادیه اروپا، مجموعه مقررات جدیدی به نام قانون MiCA، تأثیرگذاران ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کند تا ریسک‌های مالی مرتبط با محصولاتی را که تبلیغ می‌کنند کاملاً افشا کنند.

سنگاپور حتی تدابیر سخت تری اتخاذ کرده است. دولت شهر فقط به شرکت‌های رمزنگاری اجازه می‌دهد تا محصولات خود را در پلتفرم‌هایشان تبلیغ کنند و در عین حال اینفلوئنسرها را از تبلیغ دارایی‌های رمزنگاری در رسانه‌های اجتماعی کاملاً منع می‌کند.

کارآفرینان فناوری چگونه ارزهای دیجیتال را در رسانه های اجتماعی تقویت می کنند؟

محدود کردن یا ممنوع کردن افراد مشهور و اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی از تبلیغ ارزهای دیجیتال ممکن است قابل ستایش باشد، اما مسئله دیگری حل نشده باقی مانده است. کلمات چگونه بر مسیر ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارند با کارآفرینان میلیاردر با قدرت چه کنیم؟

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، یکی از مدافعان معروف ارزهای دیجیتال و از طرفداران بزرگ Dogecoin (DOGE) است. به عنوان نمونه ای از نفوذ گسترده او در فضای کریپتو، تنها چند ساعت پس از انتشار عمومی قصد او برای خرید توییتر در روز سه شنبه، 25 آوریل، قیمت memecoin نزدیک به 23 درصد افزایش یافت و به 0.1677 دلار رسید. این قیمت بالاترین قیمت از 14 ژانویه بود که در 0.2032 دلار معامله شد.

مربوط: زمان آن فرا رسیده است که طرفداران کریپتو حمایت از فرقه های شخصیتی را متوقف کنند

چندین پست و نظرات مربوط به DOGE ماسک در سال گذشته، بسته به احساساتی که ماسک به اشتراک گذاشته است، قیمت این ارز دیجیتال را بالا یا پایین آورده است.

مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao، معروف به CZ. یک توییت بی‌پروا از او که اعلام کرد شرکتش در حال راه‌اندازی یک صندوق بازیابی صنعت برای کمک به کاهش تأثیر منفی سقوط FTX است، باعث افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال شد. CZ مشخص نکرد که این صندوق کدام پروژه‌ها را انجام خواهد داد. بازگشت یا زمانی که فعال خواهد شد، اما اخبار قیمت بیت کوین را نزدیک به 17000 دلار رساند.

تا آنجا که بر خرید و فروش ما تأثیر می گذارد، باید قدرت چنین افرادی را در نظر بگیریم. تنظیم کننده ها نمی توانند با افرادی مانند ماسک و CZ مانند افراد عادی رفتار کنند. کلمات آنها وزن زیادی دارد، به خصوص برای صنعتی که مانند ارزهای رمزپایه بی ثبات است.

برخی معتقدند که درگیری توییتری بین CZ و مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید ممکن است باعث آتش سوزی شود که FTX را نابود کرد. این افراد نمی توانند از کلمات به ویژه در شبکه های اجتماعی اینقدر بیهوده استفاده کنند.

و CZ از آن زمان ادعاهایی مبنی بر کوتاه کردن توکن FTX را رد کرده است، اما آیا می‌توانیم به صحت این موضوع اعتماد کنیم؟ گذشته از همه اینها، بایننس اکنون بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان است. در موقعیتی بود که بیشترین سود را از سقوط FTX داشت.

اگرچه ممکن است این موضوع بحث برانگیز باشد، فعالیت شرکت هایی مانند ماسک و CZ نیز می تواند تنظیم شود. از این گذشته، صدای آنها تأثیر زیادی در فضای رمزنگاری دارد.

متأسفانه، چنین مقرراتی ممکن است به نظر نقض آزادی آنها باشد، بنابراین به نظر من بهترین راه حل این است که آنها به آنچه می گویند توجه بیشتری داشته باشند. افرادی مانند آنها باید با توجه به آنچه می گویند الگو قرار دهند. حیف است اگر مقرراتی برای این کار وجود داشته باشد.

مزایا و معایب تبلیغات رمزنگاری مشهور

ما دیدیم که کیم کارداشیان و فلوید می‌ودر چگونه به دلیل تبلیغ غیرقانونی توکن‌های رمزنگاری با پیگرد قانونی مواجه شدند.در همین حین، کمیسیون بورس و اوراق بهادار کارداشیان را جریمه کرد.

بزرگترین مشکل استفاده از افراد مشهور برای تبلیغ ارزهای دیجیتال چیست؟ آنها معمولاً دنبال کنندگان بسیار زیادی دارند، اما مخاطبان آنها عمدتاً حتی در مورد ارزهای رمزنگاری شده آگاهی ندارند. تقریباً هرگز. علاوه بر این، افراد مشهور اغلب از خطرات مرتبط با محصولاتی که تبلیغ می کنند آگاه نیستند.

البته، مزیت اینفلوئنسرهای مشهور که ارزهای دیجیتال را تأیید می‌کنند، سروصدای اجتناب‌ناپذیری است که آنها ایجاد می‌کنند و شبکه‌های نفوذ گسترده‌ای که بر آن فرمان می‌دهند. به عنوان مثال، کارداشیان بیش از 250 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد. علاوه بر این، این فالوورها معمولا به سختی به نظرات افراد مشهور اعتماد دارند.

مربوط: SEC به کیم کارداشیان قلدری می کند و می تواند اقتصاد اینفلوئنسرها را خنک کند

اما افراد مشهور زندانی افکار عمومی نیز هستند. اشتباه روابط عمومی آنها می تواند به راحتی یک پروژه رمزنگاری را خراب کند و بسوزاند.

و آیا اشاره کردیم که افراد مشهور چقدر می توانند گران باشند؟ بر اساس گزارش ها، ارسال پست های تبلیغاتی در صفحه اینستاگرام کیم کارداشیان می تواند بین 300 هزار تا یک میلیون دلار هزینه داشته باشد.

بدون شک مقررات می تواند به محافظت از ما در برابر تصمیمات ضعیف رمزنگاری کمک کند، اما بهترین دفاع ما یک چشم روشن و تحقیقات زیاد است.

زمستان کریپتو ویرانی عظیمی در سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است که با رفتار بی‌دقتی برخی از بازیگران اصلی این صنعت تشدید شده است. افول شرکت‌هایی مانند FTX، Voyager، 3AC، Terra، Celsius و BlockFi تنها خواستار تنظیم ارزهای دیجیتال را تقویت می‌کند.

نقش حمایت کنندگان سلبریتی در نمایشنامه را نمی توان نادیده گرفت. به عنوان یک صنعت، ما باید راه هایی پیدا کنیم تا از نظر اخلاقی از محبوبیت افراد مشهور برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنیم.

علاوه بر توجه به قوانین لازم الاجرا، من معتقدم که برای پروژه های رمزنگاری بهترین کار این است که تبلیغ کنندگان مشهور بالقوه را به طور کامل در مورد مزایا و خطرات محصولات خود آموزش دهند. می توانند تصویر دقیق تری از آنچه می فروشند ارائه دهند. سازش در پرداخت های بالا ما بر این باوریم که کمی صداقت می تواند کمک زیادی به ترمیم شهرت لکه دار ارزهای دیجیتال کند.

آناستازیا کو مدیر ارشد بازاریابی و مدیر شرکت ارزهای دیجیتال Choose.com. او قبل از پیوستن به این شرکت دارای مدرک اقتصاد و مدیریت بازرگانی و همچنین مدرک کارشناسی ارشد بازاریابی از دانشگاه دولتی نفت و گاز گبکین است. او قبلاً به عنوان مدیر بازاریابی برای پلتفرم CINDX کار می کرد.

نویسندگانی که هویت خود را برای کوین تلگراف فاش کرده اند از نام مستعار برای این مقاله استفاده کرده اند. این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

سلبریتی ها اغلب تأثیر زیادی بر روی نگرش ها و تصمیمات ما دارند.نویسنده: Anastasia Kor

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا