اخبار ارز دیجیتال

بر اساس تحلیل SVB، احتمال ورشکستگی ۱۸۶ بانک آمریکایی دیگر وجود دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ثبات بانکی با افزایش نرخ های بهره که ارزش بازار دارایی ها در سیستم بانکی ایالات متحده را تا ۲ تریلیون دلار کاهش داده است، همراه با بخش بزرگی از سپرده های بیمه نشده در برخی از بانک های ایالات متحده تهدید می شود.

ترکیب کاملی از زیان، اهرم بیمه نشده و سبد وام بزرگتر منجر به فروپاشی بانک سیلیکون ولی (SVB) شد. مقایسه وضعیت SVB با سایر بازیگران نشان می دهد که نزدیک به ۱۹۰ بانک فعال در ایالات متحده ممکن است در معرض خطر سرکوب قرار گیرند.

سقوط SVB یادآور شکنندگی سیستم مالی سنتی بود، اما تحلیل اخیر اقتصاددانان نشان داد که بسیاری از بانک‌ها به سادگی سپرده‌های خود را بدون بیمه خارج می‌کنند تا از یک فروپاشی فاجعه‌بار فرار کنند. آن را خوانده بود:

حتی اگر تنها نیمی از سپرده گذاران بیمه نشده تصمیم به خروج بگیرند، حدود ۱۹۰ بانک همچنان در معرض خطر بالقوه آسیب رساندن به سپرده گذاران بیمه شده خود خواهند بود که ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار از سپرده های بیمه شده ممکن است در معرض خطر باشد.

سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی می‌تواند بر دارایی‌های بلندمدت مانند اوراق قرضه دولتی و وام‌های مسکن تأثیر منفی بگذارد و منجر به زیان بانک‌ها شود. این گزارش توضیح می‌دهد که بانک‌ها زمانی ورشکسته تلقی می‌شوند که ارزش بازار دارایی‌های آنها برای بازپرداخت کل سپرده‌های بیمه‌شده‌شان پس از پرداخت تمام سپرده‌گذاران غیر بیمه‌شده کافی نباشد.

بزرگترین موسسه ورشکستگی اگر همه سپرده گذاران بیمه نشده اعدام شوند. منبع: papers.ssrn.com

داده های نمودار بالا دارایی ها را بر اساس گزارش تماس بانک برای سه ماهه اول ۲۰۲۲ نشان می دهد. بانک‌ها در گوشه سمت راست بالا، شدیدترین زیان دارایی‌ها و بزرگترین سپرده‌های بیمه‌نشده قابل دوام را در کنار SVB (218 میلیارد دلار دارایی) نشان می‌دهند. دارایی به بازار

افزایش اخیر نرخ‌های بهره که ارزش بازار دارایی‌ها را در سیستم بانکی ایالات متحده به میزان ۲ تریلیون دلار کاهش داده است، همراه با بخش بزرگی از سپرده‌های بدون بیمه در برخی بانک‌های ایالات متحده، ثبات بانکی را تهدید می‌کند.

این مطالعه نتیجه می گیرد: کاهش اخیر در ارزش دارایی های بانکی به طور قابل توجهی آسیب پذیری سیستم بانکی ایالات متحده را در برابر سرکوب سپرده گذاران بدون بیمه افزایش داده است.

مربوط: فراگیر: پرونده های گروه مالی SVB برای فصل ۱۱ ورشکستگی

در حالی که دولت فدرال برای محافظت از SVB و سپرده گذاران بانک امضاکننده اقدام می کند، رئیس جمهور جو بایدن اطمینان داده است که شهروندان مالیات دهندگان تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

اما بسیاری در توییتر به بایدن اشاره کردند یا “هر کاری که انجام می دهید و لمس می کنید هزینه مالیات دهندگان است!”نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا