اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی مونته نگرو با پروژه آزمایشی ارز دیجیتال ریپل شریک می شود

نخست وزیر مونته نگرو از پروژه «ارز دیجیتال یا استیبل کوین» بانک مرکزی با ریپل خبر داده است. کشورهای بالکان اکنون به جای واحد پول خود از یورو استفاده می کنند.

دوریتان آبازوویچ، نخست وزیر مونته نگرو در توییتر اعلام کرد که این کشور با مشارکت ریپل به دنبال ارز دیجیتال است. آبازوویچ با برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل و جیمز والیس معاون رئیس جمهور در داووس دیدار کرد.

والیس معاون بانک مرکزی ریپل و CBDC است. آبازوویچ ظاهراً چیزی شبیه به ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را در نظر داشت، همانطور که در تاپیک ذکر کرد.

ما به همراه ریپل و بانک مرکزی یک پروژه آزمایشی را برای ساخت اولین ارز دیجیتال یا استیبل کوین مونته نگرو راه اندازی کرده ایم.

با این حال، مونته نگرو در حال حاضر پول ملی خود را ندارد، بنابراین ماهیت دقیق یک ارز دیجیتال بالقوه آینده ناشناخته است. کشورهای بالکان از سال ۲۰۰۲ که ارز بین المللی معرفی شد از یورو به عنوان واحد پول خود استفاده کرده اند، حتی اگر مونته نگرو نه بخشی از منطقه یورو است و نه عضو اتحادیه اروپا (EU). مونته نگرو در سال ۲۰۰۸ برای عضویت در اتحادیه اروپا درخواست داد.

دولت مونته‌نگرو ماه‌هاست که تلاش می‌کند در صنعت ارزهای رمزنگاری شده جایگاه خود را به دست آورد. در ماه آوریل، ویتالیک بوترین، یکی از خالقان اتریوم حضور داشت. بنا بر گزارش ها، بوترین در آن زمان تابعیت مونته نگرو را دریافت کرد.

مطالب مرتبط: مقامات بانک مرکزی اروپا از توسعه CBDC برای ارزهای دیجیتال و مزایای مصرف کننده می خواهند

پروژه ریپل زمانی که در ۱۸ ژانویه اعلام شد به شدت توسط مطبوعات محلی پوشش داده شد، اما چندین روز طول کشید تا اخبار این پروژه به جامعه بین‌المللی برسد.

مشاوران Ripple سال گذشته متعهد شدند که فعالیت جدیدی را در سمت این شرکت در قرارداد CBDC انجام دهند و به طور خاص از بوتان و پالائو در میان “چند خلبان در دست اقدام” نام بردند. این شرکت همچنین یکی از اعضای موسس پروژه دلار دیجیتال است و در فوریه ۲۰۲۲ به انجمن یورو دیجیتال پیوست.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا