اخبار ارز دیجیتال

لایحه رمزنگاری «حقوق استخراج» مونتانا به تصویب مجلس رسید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این لایحه قبلا در رای گیری سنا در ماه فوریه تصویب شده و در دستور کار فرماندار گرگ جیانفورته قرار خواهد گرفت.

لایحه ای که به دنبال حمایت از حقوق استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در ایالت مونتانای آمریکا است، سومین قرائت خود را در مجلس نمایندگان ایالت به تصویب رساند. حالا برای تبدیل شدن به قانون فقط امضای استاندار است.

لایحه شماره ۱۷۸ که دولت های محلی را از مداخله در عملیات استخراج ارزهای دیجیتال منع می کند، در سومین قرائت خود با ۶۴ رای در مقابل ۳۵ رای در ۱۲ آوریل تصویب شد. این لایحه قبلاً در ماه فوریه به رای سنا رسیده بود. این ما را به میز فرماندار گرگ جیانفورته می رساند. جیانفورته حق وتوی این لایحه را دارد، اما او به حزب جمهوری خواه تعلق دارد، همچنین حامی لایحه، سناتور دانیل زولنیکوف.

لایحه پیشنهادی با هدف ایجاد «حقوق استخراج دارایی دیجیتال» و همچنین ممنوعیت تبعیض‌آمیز نرخ برق از استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این، به دنبال محافظت از عملیات استخراجی است که “در خانه” انجام می شود و قدرت دولت های محلی برای استفاده از قوانین منطقه بندی برای مختل کردن فعالیت های استخراج ارز دیجیتال را از بین می برد.

این لایحه همچنین مالیات های اضافی بر استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت ممنوع می کند و «دارایی های دیجیتال» از جمله ارزهای دیجیتال و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) از جمله استیبل کوین ها را به عنوان «مالیات شخصی» طبقه بندی می کند.

مربوط: اگر لایحه استخراج کریپتو تصویب شود، مونتانا چگونه می تواند سود ببرد؟

پیش نویس اصلاحیه لایحه دارای یک تغییر عمده در مقایسه با پیش نویس اصلی است – بخش ۳ به میزان قابل توجهی کوتاه شده است. نسخه قدیمی بخش ۳ تقریباً ۳ صفحه بود و شامل مقالات زیادی بود، اما هیچ یک از آنها به موضوع استخراج ارزهای دیجیتال مربوط نمی شد. بخش ۳ اکنون سه حوزه خاص را مشخص می کند که اختیارات دولت های محلی را محدود می کند. مراکز ماینینگ نمی توانند نیازهای متفاوتی نسبت به مراکز داده داشته باشند. همچنین، ممکن است از استخراج ارزهای دیجیتال در مناطق صنعتی و خانه‌های شخصی جلوگیری نکند.

در اوایل آوریل، لایحه ای برای محافظت از استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در برابر مقررات و مالیات های تبعیض آمیز به تصویب مجلس و سنا آرکانزاس رسید و هنوز در انتظار اقدام فرماندار است.

مجله: داخل صنعت استخراج بیت کوین ایران

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا