اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداران مرتبط با Monkey Drainer ممکن است پس از درگیری های زنجیره ای افشا شده باشند

طبق گفته CertiK، کلاهبرداران در بحث پیام بلاک چین نام مستعاری را ذکر کردند که ممکن است هویت واقعی آنها را فاش کرده باشد.

شرکت امنیتی بلاک چین CertiK معتقد است که هویت حداقل یک کلاهبردار را که گفته می شود با کلاهبرداری فیشینگ “Monkey Drainer” مرتبط است، کشف کرده است.

Monkey Drainer نام مستعار فیشری است که از قراردادهای هوشمند برای سرقت NFT ها از طریق فرآیندی به نام “فیشینگ یخ” استفاده می کند.

افراد یا افراد پشت کلاهبرداری فیشینگ تاکنون میلیون‌ها دلار اتر (ETH) را از طریق وب‌سایت‌های صادرکننده توکن غیرقابل تعویض کپی‌کننده مخرب (NFT) به سرقت برده‌اند.

در وبلاگی در ۲۷ ژانویه، CertiK پیام‌های زنجیره‌ای را بین دو کلاهبردار دخیل در کلاهبرداری اخیر ۴.۳ میلیون دلاری پورشه NFT کشف کرد که یکی از آنها فروش یک کیت فیشینگ به سبک تخلیه میمون بود. گفت که او می‌توانست اکانت تلگرام مرتبط را پیوند دهد. که در .

یکی از پیام ها نشان داد که او خود را “زنتو” و شخصی که وجوه را سرقت کرده است “کای” نامیده است.

به نظر می رسد زنتو از کای به دلیل عدم انتقال برخی از وجوه دزدیده شده عصبانی است. پیامی از سوی زنتو به کای دستور می‌دهد که دستاوردهای غیرقانونی خود را «در آدرس ما» واریز کند.

یک پیام زنجیره ای از شخصی که خود را “Zentoh” می نامد ناراحت است که او بخشی از وجوه فیشینگ را از کسی که خود را “کای” می نامد دریافت نکرده است. تصویر: CertiK

CertiK حدس زد که این کیف پول مشترک آدرسی است که ۴.۳ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت شده را دریافت کرده است. این شرکت افزود که یک “ارتباط مستقیم” بین کیف پول مشترک و “کیف پول معروف ترین کلاهبردار Monkey Drainer” وجود دارد.

آدرس های کیف پول مرتبط با زنتو با آدرس های متعدد مرتبط با کلاهبرداری Monkey Drainer مرتبط است. تصویر: CertiK

زنتو در پیامی جداگانه فاش کرد که این زوج از تلگرام برای برقراری ارتباط استفاده می کردند. CertiK مطابقت دقیقی با نام مستعار در برنامه پیام‌رسانی پیدا کرد و آن را به عنوان «اثر یک گروه تلگرامی که کیت‌های فیشینگ به کلاهبرداران می‌فروشد» شناسایی کرد.

این شرکت بسیاری از حساب های آنلاین دیگر را پیدا کرده است که ممکن است به Zentoh مرتبط باشند. در میان آنها یک حساب GitHub بود که یک مخزن ابزار استخراج ارزهای دیجیتال را ارسال کرد.

یک پیوند معتبر بین حساب ها هویت شهروندان فرانسوی مقیم روسیه را نشان می دهد.

کوین تلگراف حساب هایی را بررسی کرد که ممکن است به آن شخص مرتبط باشد و حساب های عمومی پیدا کرد که به نظر می رسید به ارزهای دیجیتال علاقه مند هستند. کوین تلگراف با آن شخص تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

کوین تلگراف به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی، نام این شخص را فاش نمی کند.

مربوط: هکرها حساب توییتر آزوکی را ربودند و در کمتر از ۳۰ دقیقه بیش از ۷۵۰ هزار دلار سرقت کردند.

متأسفانه، کلاهبرداری‌های فیشینگ که کیف پول‌های ارزهای دیجیتال را خالی می‌کنند، اخیراً تأثیر خود را گذاشته‌اند.

کوین رز، یکی از بنیانگذاران مجموعه Moonbirds NFT، قربانی یکی از این کلاهبرداری‌ها شد و NFT‌های شخصی به ارزش ۱.۱ میلیون دلار به سرقت رفت.

کیف پول رمزنگاری یک اینفلوئنسر که در توییتر با نام «NFT God» شناخته می‌شود، پس از دانلود نرم‌افزار مخرب از نتایج جستجوی Google Ads، سرقت ETH و NFT‌های گران قیمت از کیف پولش، به سرنوشت مشابهی دچار شد.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا