🚨 اخبار ارز دیجیتال

افت ۲۵ درصدی مونرو (XMR) پس از خروج از بورس ارزهای دیجیتال

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

پس از آنکه صرافی پیشرو بایننس در ۲۰ فوریه اعلام کرد که جفت‌های معاملاتی را از فهرست حذف می‌کند، سکه حریم خصوصی مونرو (XMR) تا ۳۰ درصد سقوط کرد.

کوین های حریم خصوصی، ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که با پنهان کردن جریان پول بین شبکه های خود، ناشناس ماندن را حفظ می کنند و مورد پسند رگولاتورها نیستند.

پس از اعلام این خبر، XMR یک شمعدان روزانه قرمز عظیم چاپ کرد که در مدت زمان نسبتاً کوتاهی از قیمت ۱۶۶ دلار به کمترین قیمت ۱۲۵ دلار سقوط کرد.

نمای معاملاتی
نمودار روزانه XMR/USD، با حسن نیت: TradingView

مونرو نیز به سرنوشت مشابهی دچار شد که صرافی پیشرو OKX جفت‌های معاملاتی خود را همراه با ارزهای دیجیتال Zcash و Dash که بر حفظ حریم خصوصی متمرکز بودند در ژانویه حذف کرد. در زمان نگارش این مقاله، Monero XMR در ۲۴ ساعت گذشته با ۲۵.۳۳ درصد کاهش به ۱۲۴ دلار رسید.

بایننس مونرو را از بورس خارج کرد

در اطلاعیه ای که روز سه شنبه منتشر شد، بایننس این شرکت اعلام کرد که تصمیم گرفته است تا در ۲۰ فوریه ۲۰۲۴، در ساعت ۰۳:۰۰ UTC، همه جفت‌های معاملاتی Monero XMR را از فهرست حذف کرده و معامله را متوقف کند. جفت های معاملاتی حذف شده XMR/BNB، XMR/BTC، XMR/ETH و XMR/USDT هستند.

به گفته بایننس، این حرکت بر اساس آخرین بررسی آن انجام شده است که به صورت دوره‌ای انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که دارایی‌هایی که فهرست می‌کند همچنان استانداردهای بالای مورد انتظار را برآورده می‌کنند.

برخی از عواملی که ممکن است بایننس را وادار به حذف دارایی از فهرست کند شامل شواهدی از رفتار یا سهل انگاری غیراخلاقی یا تقلبی، سطح ارتباطات عمومی و کمک به یک اکوسیستم رمزنگاری سالم و پایدار و سایر موارد است.

در این زمینه، پشتیبانی از واریز و برداشت XMR در Binance به ترتیب از ساعت ۰۳:۰۰ (UTC) در ۲۱ فوریه و ۰۳:۰۰ (UTC) در ۲۰ فوریه متوقف خواهد شد. توکن های حذف شده می توانند از طرف کاربران بعد از ساعت ۰۳:۰۰ (UTC) در ۲۱ فوریه به استیبل کوین تبدیل شوند.

سایر خدمات Binance نیز XMR را از لیست حذف خواهند کرد. Binance Simple Earn بعد از ساعت ۰۳:۰۰ (UTC) در ۱۹ فوریه ۲۰۲۴ از فهرست حذف خواهد شد. بایننس اتوترید بعد از ساعت ۰۳:۰۰ UTC در ۱۴ فوریه از فهرست خارج خواهد شد. در ساعت ۰۳:۰۰ UTC در ۱۸ فوریه ۲۰۲۴، Binance Credits (نرخ های انعطاف پذیر و پایدار) و VIP Credit تمام موقعیت های اعتباری معوق XMR را می بندند.

Binance Margin جفت‌های حاشیه متقاطع و حاشیه ایزوله XMR را در ساعت ۰۶:۰۰ UTC در تاریخ ۱۶ فوریه حذف خواهد کرد. در ساعت ۱۰:۰۰ UTC در ۸ فوریه، Binance Margin استقراض حاشیه ایزوله از جفت حاشیه ایزوله XMR را به حالت تعلیق در می آورد.

Binance Futures تمام پوزیشن‌ها و پرداخت خودکار در قرارداد دائمی Coin-M XMRUSD را در ساعت ۰۹:۰۰ UTC در ۱۵ فوریه انجام می‌دهد.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا