اخبار ارز دیجیتال

Mixin Network برای هک ۲۰۰ میلیون دلاری ۲۰ میلیون دلار جایزه باگ به هکر ارائه می دهد

شبکه Mixin با نقض پایگاه داده سرور ابری شخص ثالث خود مواجه شد که منجر به سرقت حدود ۲۰۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال شد.

Mixin Network، یک پروتکل غیرمتمرکز زنجیره ای، در ازای باقیمانده وجوه در پیامی به هکرهایی که در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۰ میلیون دلار سوء استفاده کردند، جایزه باگ ۲۰ میلیون دلاری ارائه کرد.

شبکه Mixin پیام‌های حاوی تراکنش‌های سوءاستفاده‌کننده را رمزگذاری کرد که خواستار بازگرداندن وجوه سوءاستفاده‌کننده بودند، زیرا اکثر وجوه دزدیده شده دارایی‌های کاربر بودند.

“بیشتر دارایی های پلتفرم ما کاربران ما هستند و امیدواریم آنها پول خود را به ما برگردانند. ما می توانیم ۲۰ میلیون دلار دارایی را به عنوان BUG Bounties برای BUG نگه داریم.”

Mixin Network در ۲۵ سپتامبر این سوء استفاده را تایید کرد و ادعا کرد که بهره‌برداران یک ارائه‌دهنده خدمات ابری شخص ثالث را به خطر انداخته‌اند که منجر به سرقت نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار دارایی از پلتفرم آن شده است.

بنیانگذار Mixin، فنگ ژیائودونگ در آن زمان گفت که این شرکت “تا ۵۰٪” به کاربران آسیب دیده غرامت پرداخت می کند و مبلغ باقیمانده به صورت توکن های اوراق قرضه بازگردانده می شود که شرکت سپس با عواید آن را بازخرید می کند.

Mixin هنوز جزئیاتی در مورد آنچه منجر به این سوء استفاده شده است منتشر نکرده است، اما پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای آن تاریخچه ای از تعاملات هکرها با شبکه Mixin را فاش کرده است. آدرس مربوط به هکرها 0x1795 5 ETH از Mixin در سال ۲۰۲۲ دریافت کرد.

مربوط: صرافی Remitano به قیمت ۲.۷ میلیون دلار هک شد.۱.۴ میلیون دلار توسط تتر مسدود شده است

هنوز مشخص نیست که سوء‌استفاده‌کنندگان چگونه موفق به سرقت دارایی‌های ۲۰۰ میلیون دلاری از طریق نقض داده‌ها شده‌اند، اما پروتکل زنجیره‌ای متقابل بخش مالی غیرمتمرکز به هدف یکی از بزرگترین سوء استفاده‌ها در تاریخ ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. طبق یک گزارش، بیش از نیمی از سوء استفاده‌های DeFi روی پروتکل‌های زنجیره‌ای متقابل اتفاق می‌افتد که منجر به زیان بیش از ۲.۵ میلیارد دلار می‌شود.

اکسپلویت های پل بیش از ۵۰ درصد از ضررهای DeFi را تشکیل می دهند.منبع: Token Terminal

پروتکل‌های زنجیره‌ای متقابل به قابلیت همکاری بین زنجیره‌های مختلف کمک می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند دارایی‌ها را از یک بلاک چین به بلاک چین دیگر ارسال کنند. بنابراین، این پروتکل‌های زنجیره‌ای متقابل اغلب مقادیر زیادی از دارایی‌ها را از زنجیره‌های متعدد نگهداری می‌کنند و آنها را در برابر چنین بهره‌برداری آسیب‌پذیر می‌سازد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا