🚨 اخبار ارز دیجیتال

هک شبکه Mixin 200 میلیون دلار از دارایی های شبکه اصلی خارج می کند

شبکه Mixin تمام سپرده‌ها و برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورده و قصد دارد به محض شناسایی و رفع آسیب‌پذیری، خدمات را از سر بگیرد.

شبکه Mixin، یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز، در یک هک که شامل به خطر انداختن پایگاه داده ارائه‌دهنده خدمات ابری شخص ثالث بود، تقریباً ۲۰۰ میلیون دلار از دست داد.

در ۲۵ سپتامبر، Mixin Network اعتراف کرد که به دلیل هک دو روز پیش (۲۳ سپتامبر) تقریباً ۲۰۰ میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده از شبکه اصلی آن درز کرده است. در پی این افشاگری، تمامی خدمات واریز و برداشت در شبکه میکسین بلافاصله به حالت تعلیق درآمد.

شبکه Mixin، محقق بلاک چین SlowMist و همچنین گوگل را برای کمک به بررسی هک در زمانی که تیم Mixin تلاش می‌کند تا بازیابی کند، منصوب کرده است. طبق مطالعه جداگانه ای که توسط PeckShield انجام شد، در زمان هک، Mixin دارای ۹۴.۴۸ میلیون دلار در اتر (ETH)، ۲۳.۵۵ میلیون دلار در DAI (DAI) و ۲۳.۳ میلیون دلار در بیت کوین (BTC) بود. کل پرتفوی به ۱۴۱.۳۲ میلیون دلار رسید.

پورتفولیوی Mixin Network 141.32 میلیون دلار است.منبع: Pecshield

سپرده ها و برداشت ها در Mixin Network “به محض شناسایی و رفع آسیب پذیری” از سر گرفته می شود. برنامه هایی برای بازیابی دارایی های از دست رفته کاربران بلافاصله اعلام نشد.

در ابتدا قول داده شده بود که Feng Xiaodong، بنیانگذار Mixin، این حادثه را در یک پخش زنده عمومی به زبان چینی در ۲۵ سپتامبر در ساعت ۱:۰۰ بامداد به وقت هنگ کنگ توضیح دهد، اما پیوند پخش زنده به روز نشده است. در کانال های رسمی رسانه های اجتماعی ارائه نشده است. X (توئیتر سابق) و وب سایت رسمی آن mixin.network.

شبکه Mixin در زمان نگارش مقاله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مربوط: صرافی Remitano به قیمت ۲.۷ میلیون دلار هک شد.۱.۴ میلیون دلار توسط تتر مسدود شده است

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، اخیرا قربانی هک شد که نمایه شبکه اجتماعی او را در X به خطر انداخت.

ویتالیک بوترین اعتراف کرد که چگونه هکرها به حساب X او دسترسی پیدا کردند.منبع: Warpcast

بوترین اعتراف کرد که قربانی یک حمله تعویض سیم‌کارت پس از اینکه “شخصی خود T-Mobile را برای ربودن شماره تلفن من از نظر اجتماعی دستکاری کرد.” هدف از حملات تعویض سیم‌کارت یا simjacking کنترل شماره تلفن همراه قربانی و استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) برای دسترسی به رسانه‌های اجتماعی، بانک‌ها و حساب‌های رمزنگاری است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا