🚨 اخبار ارز دیجیتال

نظرات کاشکاری رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس در مورد “سالاد ورد تکان دادن” CBDC


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وقتی در یک کنفرانس حمل و نقل در مورد CBDC پرسیده شد، سرویس لب کشکاری به طرفداران CBDC اطمینان بخش نبود.

نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، در ۱۵ مه در کنفرانس حمل و نقل و نمایشگاه حمل و نقل مینه سوتا به گفتگوی کنار آتش می‌پیوندد. او بیشتر در مورد موضوعات غیرمرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک چین صحبت کرد، اما یک ارزیابی صریح از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ارائه کرد. در طول پرسش و پاسخ پس از ارائه او.

کشکاری گفت: “ما در حال مطالعه” CBDCها هستیم، و افزود که او معتقد است که کنگره باید رای دهد تا به فدرال رزرو اجازه دهد تا ارز دیجیتال خود را منتشر کند.

هیچ کس نتوانسته است دقیقاً بیان کند که بیت کوین یا ارز دیجیتال واقعاً چه مشکلی را حل می کند. […] شما می توانید از Venmo برای ارسال ۵ دلار به هر کسی که در این اتاق است استفاده کنید. […] بنابراین یک ارز دیجیتال بانک مرکزی چه کاری می تواند انجام دهد که Venmo نمی تواند؟

“این فقط یک دسته سالاد از کلمات است که می تواند بهتر باشد.” […] اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه بهتر است وجود ندارد.”

کشکاری در پاسخ به این سوال که چرا چین برای معرفی CBDC انگیزه دارد، پاسخ داد: “از لحاظ نظری، دولت می تواند هر تراکنش را با استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی نظارت کند.” ولی:

فدرال رزرو چنین چیزی را تایید نخواهد کرد.»

کشکاری اشکالات بیشتری برای پیشنهاد داشت. دولت ها ممکن است سود منفی بر حساب ها اعمال کنند. او گفت: «ما نمی‌توانیم این کار را در ونمو انجام دهیم، و نمی‌خواهیم این کار را در فدرال رزرو انجام دهیم. او افزود که CBDC همچنین مالیات مستقیم حساب ها را تسهیل می کند.

مطالب مرتبط: RFK جونیور موقعیت خود را در مورد CBDC و ارزهای دیجیتال توضیح می دهد: “مجرمان تنها کسانی نیستند که خواهان حفظ حریم خصوصی هستند”

کشکاری به یک پرسشگر گفت: «نگرانی های مربوط به حریم خصوصی از بسیاری جهات توسط من مشترک است. ما هیچ علاقه ای به نقض حریم خصوصی آمریکایی های عضو هیئت مدیره فدرال رزرو نداریم.»

کشکاری گفت: «در این مرحله من به یک شک عمیق تبدیل شدم. اما من همیشه می‌خواهم ذهنی باز داشته باشم و به نتایج تحقیق نگاه کنم.»

مجله: آیا CBDC کریپتونیت برای ارزهای دیجیتال است؟نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا