اخبار ارز دیجیتال

مشکل ماینینگ به 50 تریلیون رسید – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با نزدیک شدن به پایان ماه می و افزایش فاندامنتال بیت کوین، معامله گران همچنان با قدرت قیمت بیت کوین دست و پنجه نرم می کنند.

بیت کوین (BTC) هفته جدید را با حال و هوای کاملا متفاوتی آغاز می کند زیرا بسته شدن کندل هفتگی منجر به روند صعودی می شود.

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال که هنوز در محدوده‌ای تنگ گیر کرده است، سرانجام پس از چندین جهش و کاهش دو ماهه، نشانه‌هایی از حیات را نشان می‌دهد.

اگرچه نوسانات دوباره نقش خود را ایفا می کند، معامله گران همچنان در تضاد هستند. آیا قدرت بازه زمانی کوتاه‌تر می‌تواند منجر به شکست کلی روند شود؟

با نزدیک شدن به پایان ماه می، با یک رویارویی اقتصاد کلان که در حال حاضر احساس می شود، نظرات تقسیم می شود: توافقی برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده.

یک توافق قریب الوقوع برای افزایش حد مجاز برای جلوگیری از نکول دولت ایالات متحده می تواند دارایی های پرخطر را در کل کاهش دهد. با این حال، با بسته شدن بازار سهام تا 30 می، معامله‌گران بیت‌کوین تا آغاز هفته رویکردی منتظر و منتظر خواهند داشت.

البته، به نظر می‌رسد سقف بدهی انگیزه‌ای برای خوش‌بینی است، اگرچه خود بیت‌کوین همیشه باز بوده و در مورد روندهای سیاست‌های اقتصاد کلان بازتاب کمی دارد.

این باعث می‌شود که در درون ارزهای رمزنگاری‌شده درباره اتفاقات بعدی صحبت شود.

کوین تلگراف این و سایر فاکتورهای مهم را که باید در مورد تغییرات قیمت بیت کوین در چند روز آینده در نظر بگیرید، بررسی می کند.

توافق سقف بدهی به کنگره نزدیک می شود

دولت بایدن پس از هفته‌ها درام، راه‌حلی برای سقف بدهی ایالات متحده ایجاد کرده و آن را به کنگره ارائه کرده است.

این که آیا آن را می گذراند یا نه باید دید، اما شرط از قبل یک نتیجه دارد.

جرمی سیگل، استاد امور مالی در دانشگاه پنسیلوانیا، این افسانه را با گفتن به CNBC خلاصه کرد: “من فکر می کنم تقریباً قطعی است که خواهد گذشت.”

برخی دیگر خاطرنشان کرده اند که یک معامله متوقف شده در این مرحله، ایالات متحده را بلافاصله در یک سناریوی پیش فرض قرار نمی دهد، بنابراین سناریوی فاجعه واقعی بعید است.

شرکت بازرگانی Mosaic Assets در آخرین نسخه از سری خبرنامه خود The Market Mosaic ادامه داد: «ابهام در مورد سقف بدهی در هفته آینده همچنان که معامله در کنگره پیش می‌رود، باقی خواهد ماند.

من همچنین آخرین گزارش فعالیت های تولیدی را از ISM و همچنین گزارش مشاغل ماه می دریافت خواهم کرد.

در همین حال، اخبار مربوط به خود معامله بلافاصله به BTC/USD بی‌درخشش جادویی بخشید و نوسانات معمول آخر هفته برای مدت کوتاهی یک شبه به 28450 دلار رسید.

در حال حاضر این جفت ارز زیر 28000 دلار معامله می شود و علیرغم نگرانی ها در مورد عملکرد درون هفته ای، توانست چشم انداز خود را بهبود بخشد.

معامله گر و تحلیلگر محبوب Recto Capital: “این قیمت بسته شدن هفتگی بسیار خوبی برای BTC است” جواب داد.

“$BTC دو هفته پیش حدود 27600 دلار در پشتیبانی از دست داد و اکنون برای همان سطح تست مجدد/بازیابی در موقعیت قرار گرفته است.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/Twitter

Rekt Capital قبلاً در مورد یک ورشکستگی قریب الوقوع هشدار داده بود که می تواند نوسانات قیمت BTC را به 20000 دلار بازگرداند.

او اکنون می‌گوید: «یک افت به سطح سیاه سالم است و یک آزمایش مجدد موفقیت‌آمیز در آنجا می‌تواند بیت‌کوین را در حدود ۲۸۸۰۰ دلار بازبینی کند»، در صورتی که پشتیبانی پس از آن کاهش یابد. برای حفظ منطقه پرچم‌گذاری شده است.

تجزیه و تحلیل بیشتر این احتمال را افزایش داده است که بیت کوین الگوی سر و شانه را که اخیراً شکل گرفته است در بازه زمانی روزانه باطل کند. این معمولاً با شروع یک فاز نزولی بلندمدت همراه است.

Rect Capital اضافه کرد: “BTC در بازار صعودی بسیار اولیه قرار دارد.”

شکاف CME منجر به کاهش قیمت BTC می شود

این موضوع به بحث در مورد بیت کوین دامن زده است زیرا گاوها در حال نزدیک شدن به آزمایش سطح بالایی محدوده معاملاتی سرسخت چند ماهه خود هستند.

کسانی که روی ادامه نزول این هفته شرط بندی کرده بودند، به معنای واقعی کلمه از دست داده اند. بر اساس منبع نظارتی Coinglass، معامله‌گران کوتاه مدت تنها در 28 مه 44 میلیون دلار از موقعیت‌های خود را نقد کردند که بالاترین میزان در یک ماه گذشته است.

اما هنوز دلایلی برای فعالان برجسته بازار وجود دارد که در مورد اتفاقات بعدی محافظه کار بمانند.

معامله گر Skew اشاره کرد که افزایش بیت کوین در آخر هفته باعث ایجاد شکاف در معاملات آتی CME شده است، که نشان می دهد BTC/USD برای پر کردن آن در افتتاحیه باید سقوط کند.

بخشی از نظر توییتر: “فروش پس از قرارداد سقف بدهی، سپس طلا/بیت کوین می تواند قبل از مرحله نهایی افزایش یابد” گفت 29 اردیبهشت.

نمودار مشروح معاملات آتی بیت کوین CME. منبع: Skew/Twitter

همکار تاجر مارک کالن دریافت کردم معامله گران برای تکمیل سفارشات خرید خود ناامید بودند و نقدینگی پیشنهادی از حدود 25000 دلار افزایش یافته بود.

او اذعان کرد: “هر بار که این کار را انجام می دهم، تمایل دارم به خودم لگد بزنم زیرا قرار بود در نهایت انجام شود.” او اذعان کرد که بازگشت به آن سطح هنوز روی میز است.

در همین حال، تریدر Daan Crypto Trades گفت که نبرد برای ادامه روند صعودی همچنان ادامه دارد و مقاومت “قابل توجهی” هنوز به دست نیامده است.

نقطه عطف جدید در دشواری بیت کوین

اصول شبکه بیت کوین در هر زمانی از سال قطعا صعودی است و بالاترین رکوردهای جدید در گوشه و کنار است.

با توجه به منبع داده BTC.com، دشواری ماینینگ در 31 می 2.5 درصد افزایش می یابد و برای اولین بار از 50 تریلیون فراتر می رود.

هش ریت را به معادله اضافه کنید و به دور بالاترین حد خود می‌چرخد و تصویر کاملی از اعتقادات ماینرها و رقابت را نشان می‌دهد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

در همین حال، همانطور که شرکت تحلیلی Glassnode هفته گذشته اشاره کرد، ماینرها با حفظ درآمد بیت کوین بیشتر از فروش خود، به نگهداری و افزایش موجودی کل بیت کوین خود بازگشته اند.

پس از خروج گسترده بیت کوین از انفجار FTX، ماینرها (به استثنای پاتوشی و ماینرهای اولیه بدون برچسب) ترازنامه خود را 8.2000 BTC افزایش دادند و دارایی خود را در مجموع به 78.5000 BTC افزایش دادند. گزارش شده است که دریافت کردم همراه با نمودار

نمودار مشروح موجودی ماینر بیت کوین. منبع: Glassnode/Twitter

در همین حال، ویلیام کلمنته، رئیس شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال Reflexibility Research، روندهای فعلی در نرخ هش و قیمت های لحظه ای را با بهبود قیمت بیت کوین در سال 2019 مقایسه کرد.

همانطور که کوین تلگراف به طور مکرر گزارش می دهد، یک باور عمومی که هنوز توسط برخی از فعالان قدیمی بازار وجود دارد، تمرکز بر قیمت های لحظه ای است. در زیر هاشرت کنید در بازه زمانی طولانی تری

روند Hodl در حالت “فقط بالا”.

تماشای دارندگان بیت کوین باعث تعجب کمی شده است. سرمایه گذاران بلندمدت از فروش امتناع می کنند و هر روز عرضه بیشتری را از بین می برند.

از این رو، بیت کوین کمتر و کمتری برای خرید در دسترس است زیرا خریداران مشتاق معیار “کوین های نگه داشته و از دست رفته” گلاسنود را به بالاترین حد چند ساله می برند.

این «سکه‌های نگه‌داشته‌شده و گمشده» به 7,725,079 بیت‌کوین رسیده است که بیشتر از هر زمان دیگری از ماه می 2018 است.

نمودار حجم BTC برای HODL یا سکه های گم شده. منبع: Glassnode/Twitter

کوین تلگراف در اوایل این ماه در مورد روندهای کوتاه مدت قیمت گزارش داد که به طور فزاینده ای به رفتار کوتاه مدت دارندگان وابسته است که معمولاً با فعالیت معاملاتی سوداگرانه مرتبط است.

آن دسته از سرمایه گذارانی که بیت کوین را به مدت 155 روز یا کمتر نگه داشته اند، در حال حاضر پایه هزینه ای 26500 دلاری دارند که این سطح را به یک منطقه پشتیبانی کلیدی و موفق تبدیل کرده است.

در همین حال، تحقیقات اضافی همچنین نشان داد که کیف پول‌های بیت‌کوین با آدرس‌های غیرصفری بیش از هر زمان دیگری وجود دارد، یعنی بیش از 47 میلیون.

نمودار تعداد آدرس های غیر صفر BTC. منبع: Glassnode/Twitter

کراس اوور MACD می تواند باعث افزایش 50 درصدی شود

ظهور مجدد سیگنال های صعودی برای سال 2023 به ما فرصتی برای فکر کردن در این هفته داده است.

مقاله مرتبط: بیت کوین میانگین 200 هفته ای را نگه می دارد، معامله گران می گویند “نقطه عطف” در راه است

میانگین متحرک واگرایی همگرایی (MACD)، یک متقاطع صعودی، در سال جاری حداقل 40 درصد افزایش را به ثبت رسانده است و یک رویداد مشابه دیگر به تازگی اتفاق افتاده است.

این حرکت مورد توجه تاجر محبوب کاپیتان فیبیک قرار گرفت که این حرکت را در 27 می تایید کرد.

MACD یک میانگین متحرک نمایی 26 دوره ای (EMA) را از معادل 12 دوره ای خود کم می کند.

متحرک نمایی 9 روزه حاصل، به اصطلاح “خطوط سیگنال” را ایجاد می کند و شکل سیگنال های صعودی و نزولی بیت کوین را در مقایسه با مقدار MACD ارائه می دهد.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا