🚨 اخبار ارز دیجیتال

در طول مسیر، سایر توسعه دهندگان هوش مصنوعی در دادگاه با ادعای اینکه مطالب آنها شبیه هنرمندان نیست، مبارزه می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پاسخ شرکت‌های هوش مصنوعی سوالاتی را در مورد چگونگی اعمال اصول قانون کپی رایت مانند حق چاپ، نقض و استفاده منصفانه در مورد محتوای ایجاد شده یا استفاده شده توسط هوش مصنوعی ایجاد می‌کند.

Midjourney، Stability AI و DeviantArt در ۱۸ آوریل پاسخی به گروهی از هنرمندانی که از نقض گسترده حق چاپ شکایت داشتند، صادر کردند. این هنرمندان ادعا کردند که این شرکت‌ها از آثار خود در سیستم‌های هوش مصنوعی مولد (AI) بدون مجوز مناسب استفاده کرده‌اند.

این شرکت ها درخواستی را در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو ارائه کرده اند که به دنبال رد شکایت دسته جمعی ارائه شده توسط این هنرمند است. آنها استدلال کردند که تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی با آثار هنرمند متفاوت است و این شکایت فاقد اطلاعات خاصی در مورد عکس های ادعایی سوء استفاده شده است.

در ژانویه، سارا اندرسن، کلی مک کرنان و کارلا اورتیز علیه این شرکت شکایت کردند و ادعا کردند که حقوق آنها نقض شده است. هنرمندان ادعا کردند که از آثار آنها بدون مجوز برای آموزش سیستم استفاده شده است و در نتیجه تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی که به سبک آنها ساخته شده اند نیز نقض می شوند.

در بایگانی روز سه‌شنبه، Stability AI، یک شرکت هوش مصنوعی مدل‌سازی متن به تصویر با یادگیری عمیق، گفت که این هنرمند “به تصویری اشاره نکرده است که شباهت زیادی به هیچ یک از آثار دارای حق چاپ دارد. ما نتوانستیم حتی یک مورد را شناسایی کنیم. تصویر خروجی که ظاهراً در حال استفاده است.” Midjourney، یک شرکت هوش مصنوعی که تصاویر را از توضیحات زبان طبیعی تولید می‌کند، می‌گوید که این دادخواست «یک اثر شاکی را شناسایی نمی‌کند» که «معتقد است به عنوان داده‌های آموزشی استفاده شده است».

DeviantArt، یک انجمن آنلاین برای هنرمندانی که خدمات آنها به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از سیستم Stable Diffusion Stability AI تصاویر تولید کنند، همان استدلال Stability AI را تأیید کرد. همچنین ادعا کرد که مسئولیتی در قبال تخلفات ادعایی شرکت‌های هوش مصنوعی ندارد.

برنامه‌های هوش مصنوعی که خروجی‌هایی شبیه آثار موجود تولید می‌کنند ممکن است حق نسخه‌برداری را نقض کنند. طبق قانون قضایی ایالات متحده، مالک حق نسخه‌برداری ممکن است اجازه دهد که خروجی تولید شده توسط یک برنامه هوش مصنوعی دارای حق نسخه‌برداری باشد، در صورتی که برنامه به کار او دسترسی داشته باشد و خروجی حاصل «به طور قابل ملاحظه‌ای مشابه» تلقی شود. می‌توانید ثابت کنید که نقض می‌کنید.

مربوط: ایلان ماسک مایکروسافت را تهدید به شکایت کرد و مدعی شد که هوش مصنوعی بر روی داده های توییتر آموزش دیده است

نوآوری‌های اخیر هوش مصنوعی سؤالات جدیدی را در مورد اینکه چگونه اصول قانون کپی رایت مانند حق نسخه‌برداری، نقض قانون و استفاده منصفانه در مورد محتوای ایجاد شده یا استفاده شده توسط هوش مصنوعی اعمال می‌شود، ایجاد می‌کند. برنامه‌های رایانه‌ای مولد هوش مصنوعی، مانند برنامه Stable AI’s Stable Diffusion و برنامه Midjourney که خود را معرفی می‌کند، می‌توانند تصاویر، متن و سایر محتوا یا خروجی‌ها را در پاسخ به درخواست‌های متنی یا ورودی کاربر تولید کنند.

این برنامه‌های هوش مصنوعی مولد برای تولید چنین آثاری با قرار دادن جزئی در معرض مقادیر زیادی از آثار از پیش موجود مانند متون، عکس‌ها، نقاشی‌ها و سایر آثار هنری آموزش دیده‌اند.

مجله: همه چیز برای ربات قضات قابل قبول است: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند دادگاه را تغییر دهند

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا