اخبار ارز دیجیتال

قیمت سهام MicroStrategy در سال 2023 مطابق با بیت کوین بیش از دو برابر خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Bank of America و Fidelity قرار گرفتن در معرض MicroStrategy را در سرمایه گذاری های غیرفعال بیت کوین افزایش داده اند.

استراتژی سرمایه گذاری بدنام بیت کوین (BTC) MicroStrategy تاکنون تا سال 2023 سودآور بوده است.

امروز، سهام MSTR MicroStrategy حدود 140 درصد نسبت به سال گذشته (YTD) افزایش یافته و به 350 دلار در هر سهم رسیده است که بالاترین سطح از سپتامبر سال گذشته است. این نشان دهنده افزایش 90 درصدی بیت کوین در YTD است و یک همبستگی مثبت قوی با ارزهای دیجیتال برتر حفظ می کند.

نمودار قیمت روزانه MSTR که همبستگی روزانه با BTC را نشان می دهد.منبع: Trading View

رونق سرمایه گذاری بیت کوین پروکسی

به طور خلاصه، MicroStrategy اساساً یک پروکسی سرمایه‌گذاری مستقیم برای BTC است که هیچ نقطه‌ای از صندوق قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین ایالات متحده (ETF) ندارد و دارای 140000 BTC به ارزش 4.26 میلیارد دلار است.

سرمایه گذاران MSTR معمولاً نشانه های خرید و فروش خود را از همان کاتالیزوری می گیرند که روندها را در بازار بیت کوین هدایت می کند.

در نتیجه، سهام منعکس کننده روند صعودی قیمت بیت کوین تا کنون در سال 2023 است که در بحبوحه بحران بانکی ایالات متحده و انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو افزایش نرخ ها را متوقف کند، عجله ای به سوی امنیت است.

نمودار روزانه BTC/USD.منبع: Trading View

به عنوان مثال، داده های CNN نشان می دهد که نهاد بانک آمریکا دارای 86147 سهام MSTR است. به طور مشابه، Fidelity 97199 سهام MSTR را تا سال 2022 خریداری کرده است. این نشان می دهد که علاقه نهادی رو به رشدی به سرمایه گذاری های پروکسی بیت کوین وجود دارد.

کوین کوین بیس، سهام دیگری که قرار گرفتن در معرض غیرمستقیم ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کند، امسال نیز ارزشش دو برابر شد.

کسب و کار اصلی MicroStrategy ناسالم است

MicroStrategy اساساً یک شرکت راه حل های نرم افزاری سازمانی است که از مجوزهای نرم افزار و خدمات اشتراک درآمد ایجاد می کند.

این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2022 زیان خالص 193.7 میلیون دلاری را ثبت کرد که نسبت به سال قبل 137.5 میلیون دلار افزایش داشت. علاوه بر این، جریان نقدی عملیاتی آن 18.2 میلیون دلار بود، در مقایسه با جریان نقدی مثبت 3.2 میلیون دلاری در سه ماهه سال قبل.

البته، MicroStrategy می تواند دارایی های بیت کوین خود را بفروشد تا ذخایر موجود در ترازنامه خود را افزایش دهد. با این حال، این شرکت گفته است که استراتژی خرید BTC خود را تحت فشار مالی تغییر نخواهد داد.

Pacifica Yield، وبلاگ نویس مالی در Seeking Alpha، گفت: “خطر در اینجا ناشی از عدم توانایی خرید بیت کوین با جریان نقدی مثبت در سه ماهه آینده مطابق با استراتژی ما است.”

کاهش خرید دارایی‌هایی که در صورت بازگشت بیت‌کوین به پایین‌ترین حد کوتاه‌مدت متحمل ضرر می‌شوند، استراتژی سهامداران پسند نخواهد بود.

Q2 موجودی MSTR 20% بازبینی شده است؟

از نقطه نظر فنی، MSTR احتمالاً در سه ماهه دوم شاهد 20 درصد اصلاح قیمت خواهد بود.

مرتبط: Saylor از MicroStrategy آدرس های ایمیل کاری را با بیت کوین لایتنینگ ادغام می کند

رالی سالانه سهام باعث شده است که قیمت در نزدیکی محدوده مقاومت (320 تا 340 دلار) به دلیل محدود کردن تلاش‌های شکست، بدنام شود. فرض کنید عقب نشینی رخ دهد. پس از آن، قیمت به سمت میانگین متحرک نمایی 50-3 بعدی (EMA 50-3D؛ موج قرمز) حرکت می کند و می تواند تا ژوئن به زیر 260 دلار برسد.

نمودار قیمت 3 روزه MSTR منبع: Trading View

MicroStrategy قصد دارد گزارش درآمد سه ماهه اول خود را تا 2 می منتشر کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا