🚨 اخبار ارز دیجیتال

مایکروسافت قرارداد محاسبات ابری هوش مصنوعی با CoreWeave: CNBC استخراج‌کننده سابق اتریوم امضا کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

معامله گزارش شده تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که CoreWeave از طریق تمدید دور سرمایه گذاری سری B خود، ۲۰۰ میلیون دلار بودجه اضافی را اعلام کرد.

طبق گزارش‌ها، مایکروسافت برای استفاده از زیرساخت محاسبات ابری این شرکت برای پشتیبانی از خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی، با استخراج‌کننده سابق اتریوم، CoreWeave، قراردادی منعقد کرده است.

CNBC در ۱ ژوئن به نقل از “یکی از افراد آشنا به این موضوع” گزارش داد که مایکروسافت می تواند میلیاردها دلار را برای یک قرارداد چند ساله با CoreWeave هزینه کند.

یکی از منابع CNBC ادعا کرد که این قرارداد در اوایل سال جاری برای چت ربات محبوب مایکروسافت OpenAI ChatGPT امضا شد.

در رشد سریع فناوری هوش مصنوعی در ۱۲ ماه گذشته، مایکروسافت چندین سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه کرده است. نمونه بارز این ادغام GPT-4 با مرورگرهای وب Bing و Microsoft Edge است که این شرکت اخیراً از لیست انتظار خارج شده است.

OpenAI همچنین از زیرساخت محاسبات ابری خود مایکروسافت، Azure، برای رسیدگی به نیازهای محاسباتی عظیم خود استفاده می کند.

CoreWeave به عنوان یک ماینر اتریوم در سال ۲۰۱۷ شروع به کار کرد و از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) برای اعتبارسنجی تراکنش‌های اتریوم در طول سال‌های شکل‌گیری آن به عنوان یک بلاک چین اثبات کار استفاده کرد.

این شرکت در حوالی سال ۲۰۱۹ پس از یافتن حفره‌ای در بازار برای گزینه‌های محاسباتی با قیمت رقابتی، مقیاس‌پذیر و متنوع (چیزی که ارائه‌دهندگان سنتی ارائه نمی‌دادند) روی محاسبات پردازشگر گرافیکی ابری متمرکز شد.

شایان ذکر است، گزارش‌های مربوط به قرارداد با مایکروسافت حاکی از آن است که CoreWeave دور بودجه ۲۲۱ میلیون دلاری سری B خود را از آوریل تا ۳۱ می تمدید کرد و مجموع آن را به ۴۲۱ میلیون دلار رساند.

سری B توسط Magnetar Capital با مشارکت شریک استراتژیک دیرینه NVIDIA هدایت شد.

این شرکت در ماه آوریل اعلام کرد که از سرمایه برای توسعه زیرساخت ابری خود با تمرکز بر طیف گسترده ای از بارهای محاسباتی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، جلوه های بصری و رندر استفاده خواهد شد.

مربوط: در اینجا نحوه برنامه ریزی OpenAI برای حذف اطلاعات نادرست از ChatGPT آمده است:

نیک کارتر، مدافع بیت کوین و شریک عمومی Castle Island Ventures، در مورد معامله با مایکروسافت از طریق توییتر اظهار نظر کرد و اهمیت تحول صنعت این شرکت را برجسته کرد.

«برخی از افراد «محور از ارز دیجیتال به هوش مصنوعی» را مسخره می‌کنند، اما CoreWeave از استخراج ETH به محاسبات هوش مصنوعی با استفاده از ناوگان خود رفت و اکنون بیش از ۲ میلیارد دلار ارزش دارد. … یکی از سریع‌ترین شرکت‌های در حال رشد در جهان امروز است.

مجله: AI Eye: 500٪ از نکات سهام ChatGPT درآمد کسب کنید؟ Bard Lean Left، ۱۰۰ میلیون دلار سکه میم هوش مصنوعینویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا