اخبار ارز دیجیتال

مایکروسافت در حال توسعه تراشه هوش مصنوعی خود برای تقویت ChatGPT: گزارش است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش ها، این غول نرم افزاری در حال توسعه تراشه یادگیری ماشینی خود است تا پروژه های هوش مصنوعی برای OpenAI و تیم های داخلی خود را تقویت کند.

طبق گزارش The Information، مایکروسافت مخفیانه در حال توسعه تراشه های هوش مصنوعی (AI) خود برای مقابله با افزایش هزینه های توسعه داخلی و پروژه های OpenAI است.

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری سخت‌افزاری اخیر مایکروسافت که از سال 2019 کار می‌کند، برای کاهش اتکای ردموند به پردازنده‌های گرافیکی انویدیا طراحی شده است.

با جستجوی گوگل، Nvidia H100، یکی از محبوب‌ترین پردازنده‌های گرافیکی برای آموزش سیستم‌های یادگیری ماشین، در میان کمبود روزافزون بازار، قیمتی بالغ بر 40000 دلار در سرویس‌های نمایندگی فروش مانند eBay دارد.

این هزینه های بالا باعث شده است که چندین شرکت بزرگ فناوری به توسعه سخت افزار بپردازند، به طوری که متا، گوگل و آمازون همگی در چند سال گذشته تراشه های یادگیری ماشین را توسعه داده اند.

جزییات کمیاب است زیرا مایکروسافت هنوز اظهار نظر رسمی نکرده است، اما گزارش‌های The Information نشان می‌دهند که این تراشه با نام رمز «آتنا» در حال توسعه است. شاید این ادای احترام به الهه یونانی جنگ است زیرا مسابقه تسلیحاتی در هوش مصنوعی مولد همچنان داغ می شود. .

مربوط: ممنوعیت ChatGPT در ایتالیا: دیده بان داده محدودیت ها را در تقاضای شفافیت لغو می کند

این گزارش همچنین خاطرنشان می‌کند که نکته خبری قبلاً توسط کارکنان داخلی یادگیری ماشین مایکروسافت و اعضای تیم توسعه‌دهنده OpenAI آزمایش شده است.

در حال حاضر، ما فقط می‌توانیم حدس بزنیم که OpenAI چگونه قصد استفاده از تراشه‌های هوش مصنوعی مایکروسافت را دارد، اما سام آلتمن، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، اخیراً به مخاطبان MIT گفت که این شرکت یک GPT-1 از GPT-4 است. انجام شد» و باید در مورد آن تجدید نظر کرد.

“من فکر می کنم دوران مدل های غول پیکر و غول پیکر به پایان می رسد. آنها را به روش های دیگر بهبود بخشید.”

این به دنبال یک چرخه خبری شلوغ در بخش هوش مصنوعی است، به طوری که آمازون اخیراً به عنوان یک رقیب (تا حدودی) جدید وارد این فضا شده است، و اولین مدل خود توسعه یافته خود به عنوان بخشی از توسعه زیرساخت هوش مصنوعی Bedrock خود را وارد کرده است.

و در 17 آوریل، ایلان ماسک، غول فناوری و ثروتمندترین مرد جهان، در مصاحبه‌ای با تاکر از فاکس نیوز گفت که برای مقابله با سوگیری چپ‌گرای ادعایی ChatGPT طراحی شده است. از راه‌اندازی قریب‌الوقوع TruthGPT، یک مدل زبانی در مقیاس بزرگ خبر داد. برای “حقیقت جویی”. کارلسوننویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا