🚨 اخبار ارز دیجیتال

مایکروسافت تیم هسته ای را برای پشتیبانی از هوش مصنوعی تشکیل می دهد: گزارش

مایکروسافت در حال جمع آوری یک تیم جدید از متخصصان برای پیشبرد برنامه های خود برای هوش مصنوعی با راکتورهای کوچک مدولار و میکرو راکتورها است.

به نظر می رسد مایکروسافت، غول فناوری، تیم جدیدی را برای پیشبرد برنامه های هوش مصنوعی خود با استخدام کارشناسانی برای پیاده سازی یک راکتور ماژولار کوچک جهانی (SMR) و استراتژی انرژی ریز راکتور تشکیل می دهد.

بر اساس فهرست مشاغل گزارش شده توسط The Verge، مایکروسافت به دنبال یک مدیر برنامه اصلی برای رهبری تلاش‌های فناوری هسته‌ای خود برای پشتیبانی از توسعه مدل‌های هوش مصنوعی است.

به گفته رئیس و مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، در شرح وظایف خود، “موج بزرگ بعدی محاسبات در حال ایجاد است زیرا Microsoft Cloud پیشرفته ترین مدل های هوش مصنوعی جهان را به یک پلت فرم محاسباتی جدید تبدیل می کند.”

این پست می‌گوید کاندیدای ایده‌آل باید حداقل شش سال تجربه در صنعت هسته‌ای، مهندسی یا بازارهای انرژی داشته باشد، اما درخواست‌ها در حال حاضر پذیرفته نمی‌شوند. این موقعیت همچنین مسئول کاوش سایر فناوری های انرژی تجربی خواهد بود.

مدل‌های پیچیده یادگیری ماشینی مانند یادگیری عمیق می‌توانند به دلایل مختلفی از جمله محاسبات پیچیده و مقادیر زیاد داده، انرژی زیادی مصرف کنند. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۹ توسط MIT Technology Review منتشر شد، نشان داد که آموزش یک مدل هوش مصنوعی می‌تواند به اندازه پنج خودرو در طول عمر خود کربن را در جو منتشر کند.

هزینه تخمینی آموزش یک مدل هوش مصنوعیمنبع: MIT Technology Review

برخی از راه‌های کاهش مصرف انرژی مدل‌های هوش مصنوعی شامل توسعه الگوریتم‌ها و سخت‌افزار کارآمدتر و استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر برای مراکز داده مانند انرژی هسته‌ای است.

به گفته اداره انرژی اتمی ایالات متحده، یکی از مزایای اصلی انرژی هسته ای این است که انتشار کربن صفر دارد و دیگر گازهای گلخانه ای منتشر نمی کند. اما محققان دانشگاه استنفورد استدلال می‌کنند که این منبع انرژی راه‌حلی برای مشکلات زیست‌محیطی نیست، زیرا تاخیرهای طولانی بین برنامه‌ریزی و بهره‌برداری، ردپای کربن زیاد و خطر ذوب شدن در حال انجام است.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده «صفر خالص» است

نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا