اخبار ارز دیجیتال

مایکروسافت استخراج ارز دیجیتال در سرویس های ابری را ممنوع کرد

مایکروسافت در حال حاضر از کاربران می‌خواهد برای استفاده از مایکروسافت آزور برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین، تأییدیه کتبی قبلی خود را از این شرکت دریافت کنند.

غول رایانش ابری مایکروسافت با اعمال محدودیت‌های جدید بر فعالیت‌هایی مانند استخراج ارزهای دیجیتال، گام‌هایی برای افزایش پایداری خدمات ابری خود برمی‌دارد.

خبرگزاری فناوری بریتانیا رجیستر در ۱۵ دسامبر گزارش داد که مایکروسافت بی سر و صدا استخراج ارزهای دیجیتال را از خدمات آنلاین خود در تلاش برای محافظت بهتر از مشتریان خود و فضای ابری ممنوع کرده است.

این شرکت محدودیت های جدیدی را به عنوان بخشی از شرایط مجوز جهانی برای خدمات آنلاین مایکروسافت معرفی کرد. مایکروسافت شرایط خدمات خود را در ۱ دسامبر به روز کرد تا روشن کند که “ماینینگ ارزهای دیجیتال بدون تایید قبلی مایکروسافت ممنوع است.”

مایکروسافت در بخش «خط‌مشی استفاده قابل قبول» خود بیان می‌کند که کاربران برای استفاده از خدمات آنلاین مایکروسافت برای استخراج ارزهای دیجیتال باید تأییدیه کتبی قبلی را از شرکت دریافت کنند.

مایکروسافت اعلام کرد که آخرین محدودیت‌های ماینینگ ارز دیجیتال با هدف محافظت از خدمات آنلاین خود در برابر خطراتی مانند کلاهبرداری سایبری، حملات و دسترسی غیرمجاز به منابع مشتری است.

ما این تغییر را برای محافظت بهتر از مشتریان خود و کاهش خطر اختلال یا اختلال در خدمات Microsoft Cloud انجام دادیم.

این شرکت همچنین گفته است که ممکن است مجوزهایی را برای استخراج رمزارز برای اهداف آزمایشی و تحقیقاتی برای شناسایی امنیتی در نظر بگیرد.

مایکروسافت بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

خدمات آنلاین مایکروسافت، پیشنهادات نرم افزار میزبان مایکروسافت و اجزای استراتژی نرم افزار مایکروسافت به عنوان خدمات است. این خدمات شامل شبکه محاسبات ابری Azure مایکروسافت است که به ارائه استخراج ارزهای دیجیتال در انواع خاصی از اشتراک ها معروف است. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، مایکروسافت خدمات بلاک چین را در Azure نیز آزمایش کرد، اما در سپتامبر گذشته پروژه خدمات بلاک چین Azure را بی سر و صدا تعطیل کرد.

بر اساس برخی گزارش‌ها، سیستم محاسبات ابری مایکروسافت در سال‌های اخیر به دلیل محدودیت‌های زنجیره تامین مداوم، با کمبود ظرفیت قابل توجهی مواجه شده است. حداقل شش مرکز داده Azure حداقل تا اوایل سال ۲۰۲۳ محدود خواهند ماند.

با اتخاذ محدودیت های جدید، مایکروسافت به بسیاری دیگر از ارائه دهندگان محاسبات ابری، از جمله گوگل می پیوندد. گوگل همچنین مشتری را از مشارکت در استخراج ارزهای دیجیتال بدون تایید قبلی کتبی گوگل منع می کند. پلتفرم‌های دیگر مانند اوراکل استخراج ابری را به طور کامل ممنوع می‌کنند، اما Digital Ocean نیز به مجوز کتبی نیاز دارد.

مربوط: نزدک به شرکت استخراج بیت کوین Bitfarms در مورد کسری قیمت سهام هشدار داد

استخراج ابری روشی جایگزین برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است که به کاربران امکان می‌دهد بدون تجهیزات یا سخت‌افزار استخراج، سکه‌های دیجیتال را با تکیه بر مراکز داده از راه دور با قدرت پردازش مشترک استخراج کنند. به گفته شورای بلاک چین، یک گروه تحقیقاتی بلاک چین، استخراج ابری یکی از سودآورترین راه‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال است، زیرا مشتریان مجبور نیستند برای تجهیزات و هزینه‌های مربوطه پرداخت کنند.

این خبر در زمانی منتشر می شود که صنعت ماینینگ کریپتو با یک بحران بزرگ مرتبط با زمستان فعلی کریپتو مواجه است و برخی از ماینرها به دلیل کمبود بودجه در آستانه ورشکستگی قرار دارند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا