اخبار ارز دیجیتال

مایکروسافت از Copilot مجهز به هوش مصنوعی برای ویندوز 11 رونمایی کرد

مایکروسافت مجموعه جدیدی از راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی را در سراسر محصولات خود معرفی کرد که با ویندوز 11 در 26 سپتامبر شروع می شود.

مایکروسافت گام دیگری در جهت ادغام فناوری هوش مصنوعی (AI) در محصولات خود برداشته است. در 21 سپتامبر، این شرکت Microsoft Copilot را معرفی کرد که رابط کاربری ویندوز و مدل زبان را یکپارچه می کند.

طبق اعلام مایکروسافت، این راه حل به عنوان یک اپلیکیشن کار می کند یا با کلیک راست به کاربران ارائه می شود. به عنوان یک افزونه برای برنامه های محبوب مانند Paint، Photos و Clipchamp در دسترس خواهد بود. در میان سایر محصولات، موتور جستجوی Bing در مدل جدید DALL-E 3 OpenAI پشتیبانی خواهد شد و Microsoft 365 Copilot یک دستیار چت را برای راه حل های سازمانی ادغام خواهد کرد.

مایکروسافت در این اطلاعیه گفت: «ما وارد عصر جدیدی از هوش مصنوعی می‌شویم که اساساً نحوه تعامل و بهره‌مندی ما از فناوری را تغییر می‌دهد. این شرکت می‌گوید که نسخه اولیه Copilot به‌عنوان یک به‌روزرسانی رایگان ویندوز 11 از تاریخ 26 سپتامبر در دسترس خواهد بود و همچنین در اواخر سال جاری برای Bing، Edge و Microsoft 365 در دسترس خواهد بود.

یکی از شرط‌بندی‌های این غول فناوری، Microsoft 365 Copilot است که برای کمک به کاربران و کسب‌وکارها در انجام کارهای تکراری مانند ایجاد اسناد، خلاصه‌سازی و ارائه‌ها طراحی شده است. این راه حل از طریق برنامه های سنتی مایکروسافت مانند ورد، اکسل و پاورپوینت کار می کند و برای هر کاربر 30 دلار در ماه هزینه دارد، علاوه بر هزینه اشتراک برای دسترسی به برنامه های مایکروسافت 365.

بر اساس پیش بینی های شرکت مالی Macquarie for Fortune، محصول آفیس 365 مایکروسافت حدود 382 میلیون کاربر تجاری دارد. بر اساس برآوردهای این گزارش، حتی اگر تنها 2.5 درصد از این کاربران ارتقاء 30 دلاری Copilot 365 را انتخاب کنند، شرکت می تواند سالانه 3.4 میلیارد دلار درآمد اضافی ایجاد کند.

مایکروسافت همچنین در حال توسعه توانایی بینگ برای ارائه پاسخ های شخصی است. این شرکت می‌گوید مدل‌های هوش مصنوعی آن می‌توانند تاریخچه چت را طی کنند تا نتایج جدیدی را به کاربران ارائه دهند. به عنوان مثال، به شما این امکان را می دهد که بدانید تیم فوتبال مورد علاقه شما چه زمانی در منطقه شما بازی می کند و چه زمانی می توانید در یک مسابقه شرکت کنید. بینگ همچنین هنگام خرید آنلاین از شما سؤالات بیشتری می پرسد و از آن اطلاعات برای ارائه نتایج متناسب تر به شما استفاده می کند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت” – رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا